بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران

بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران

بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران میگوید لیزر موهای زائد به فرآیند برداشتن موهای ناخواسته در مناطق مختلفی از بدن مثل صورت، پشت لب، پیشانی، گوش ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، پوست صورت، چانه و گونه ها رشد می کند به وسیله ی مواجهه با پالس های نور لیزر است که فولیکول مو را تخریب می کند .

جالب است بدانید که این عمل به صورت آزمایشی به مدت بیست سال انجام می شود و اثر بخشی آن در پژوهش های پوست شناسی منتشر شده است . بهترین مرکز لیزر تهران با دارا بودن بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران  و پوست و زیبایی، کاشت مو و جراحی و تناسب اندام شما را به طور کامل با بهترین مرکزلیزر تهران، عوارض و تعداد جلسات آن آشنا می کند .

تا به حال روش های زیادی برای رفع موهای زائد ابداع شده است، بعضی از روش ها موقتی و قدیمی هستند که عبارتند از :

اپیلاسیون، کرم ها و پودرهای موبر، بند انداختن و همچنین استفاده از موچین و تیغ اصلاح، محلول های شیمیایی و موکن های خانگی  اما استفاده از روش های ذکر شده باعث رشد مجدد موهای زائد شده و هر کدام از این روش ها می تواند با عوارض و حساسیت هایی همراه باشد.

نکاتی که بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران قبل از لیزر توصیه میکنند:

 تشخیص نوع پوست شما

بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران در اولین جلسه نوع پوست شما را مشخص خواهد کرد. همانطور که این حقیقت تلخ را میدانید، باید گقت که لیزر بر روی پوست و موهای مختلف یک اثرگذاری را ندارد. عواملی از جمله رنگ پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌گیری از درمان با لیزر موثر میباشد. به همین خاطر بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران در جلسه اول نوع آن را تشخیص می‌دهد تا در طول درمان بهترین نتایج را بگیرد.

از آفتاب دوری کنید

حداقل ۴ هفته قبل از شروع لیزر از بودن  در معرض شدید نور آفتاب اجتناب کنید و این یعنی حمام آفتاب و برنزه کردن ممنوع. اکثر افراد در فصل های پاییز و زمستان و حتی بهار درمان موهای زائد خود را در بهترین مرکز لیزر تهران شروع می‌کنند تا بتوانند در تابستان از داشتن پوستی نرم و لطیف لذت ببرند.

laser

 تنها شیو کردن و شیو کردن

برای لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر تهران همانند روش‌های دیگر نیازی به بلند شدن موهای بدنتان نیست و فقط باید قبل از درمان بدنتان را با تیغ شیو کنید. اگر به تازگی برای از بین بردن موهای بدنتان از وکس استفاده کرده‌اید، فعلا نمی‌توانید به سراغ لیزر بروید چراکه لیزر به وجود فولیکول احتیاج دارد و وکس چون مو را از ریشه در می‌آورد فولیکول مو را از بین می‌برد. ۲۴ ساعت قبل از لیزر بدن خود را با تیغ اصلاح کنید.

لیزر اطراف چشمتان ممنوع

درست است که لیزر کاری ساده و دلنشین به نظر می‌رسد اما خطرات خودش را نیز دارد و ازآنجایی که بزرگترین این خطرات برای چشم‌های شماست بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران توصیه به اجتناب از لیزر در اطلاف چشم میکنند.

مهم نیست در کدام کلینیک یا مطب اقدام به لیزر موهای زائد خود می‌کنید مهم این است که حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید و اگر پزشک یا متخصص لیزر آن را فراموش کرد شما حتما این مورد را با آنها گوشزد کنید.

 پروسه درمان موهای زائد با لیزر

بعضی افراد تماس لیزر با پوست خود را مانند ضربه کشی پلاستیکی به پوست خود تعریف می‌کنند. شاید برای خیلی از افراد اذیت کننده باشد اما شما می‌توانید با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی تحمل این درد را برای خود راحت‌تر کنید و از همه مهم‌تر این که نتایجی که شما پس از این درمان دریافت می‌کنید به تحمل این درد قطعا می‌ارزد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که شما قطعا در جلسات اول نتایج ملموسی را احساس نخواهید کرد اما بعد از گذشت ۳ ماه شما از  شر موهای زائد خلاص می‌شوید و پس از آن این نتایج روز به روز بیشتر خودشان را به شما نشان می‌دهند.

و البته برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید ثابت قدم باشید.  فولیکول‌های موی شما در چرخه رشد هستند بهترین فاصله زمانی بین هر جلسه بین ۴ تا ۶ هفته است که در این پروسه زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم می‌‍شود و موهای مرده می‌‍افتند و از بین ‌می‌ روند.

laser

کرم‌های ضدآفتاب

حتما کرم ضدآفتابی متناسب با پوست خود و با حداقل SPF30 انتخاب کنید و بعد از جلسات لیزر بخش‎هایی از بدن را که در معرض نور آفتاب قرار دارند را به کرم ضدآفتاب آغشته کنید چراکه پوست شما بعد از لیزر بسیار حساس است و اشعه ماورا بنفش خورشید را جذب می‌کند و دچار سوختگی می‌شود. در بهترین مرکز لیزر تهران کرم‌های ضدآفتاب کاملا گیاهی  برای انواع پوست با بهترین کیفیت فراهم شده است.

ادامه اقدامات عبارت اند از:

 • پوست نباید تحریک شود و جای زخم بر روی پوست نباید وجود داشته باشد.
 • از برنزه کردن پوست جلوگیری کنید. چراکه برنزه کردن پوست با لیزر سازگاری ندارد و باعث تغییر رنگ پوست می­شود.
 • قبل از انجام لیزر از انجام اپیلاسیون اجتناب کنید چراکه ریشه مو بیرون می‌آید و لیزر نمی تواند بر آن تاثیر موثری داشته باشد و مجدد ساهد رشد این موها خواهید بود. بنابراین اگر نیاز به اصلاح داشتید قبل از انجام لیزر حتماً از تیغ اصلاح و یا کرم های موبر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنیم.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می کنید قبل از انجام لیزر درمانی حتماً با بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران در میان بگذارید.

laser

چه معیارهایی برای انتخاب بهترین مرکز لیزر تهران برای انجام لیزر درمانی وجود دارد؟

در انتخاب بهترین مرکز لیزر تهران برای انجام لیزر درمانی شرایط و معیارهای زیادی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به چند مورد پایین اشاره کرد:

 • سابقه و مدت زمانی که این مرکز و کلینیک مشغول به کار بوده است.
 • داشتن مکانی مناسب و دلپذیر.
 • توانایی انجام لیزر موهای زائد بر روی انواع پوست ها
 • هزینه درمان لیزر موهای زائد.
 • مجوز پزشکی و سطح تجربه مطب و متخصصین و تکنسین‌های این کار.

مزایا لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر تهران

 • لیزر نور متمرکز شده ای است که به صورت انتخابی فولیکول­های فعال ریشه مو را مورد هدف قرار می‌دهد و با آسیب رساندن به ریشه مو باعث از بین رفتن و یا کاهش رشد مجدد آن می­شود. بنابراین لیزر با پوست و نواحی اطراف فولیکول مو کاری ندارد و همین امر موجب دقت عمل بسیار زیادی میشود.
 • در هر یک ثانیه لیزر به اندازه یک سکه از پوست را تحت تاثیر قرار می­دهد و موهای آن ناحیه آسیب می بینند. بنابراین با انجام لیزر موهای زائد در می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.
 • با انجام لیزر موهای زائد بدن و ناحیه بیکینی شما برای مدت طولانی موهای زائد نخواهید داشت و در صورت رشد مجدد موها بسیار نازک تر و کمتر خواهند بود. بنابراین تا مدت طولانی از شر موهای زائد خلاص خواهید شد.
 • پوست شما حالتی ابریشمی خواهد گرفت و نرم و لطیف خواهد شد و برای مدت طولانی پوستی تمیز خواهید داشت.
 • در طولانی مدت از لحاظ هزینه برای شما مقرون به صرفه خواهد بود چراکه دیگر نیازی به خرید تیغ اصلاح و یا انجام اپیلاسیون نخواهید داشت.
 • همچنین می­توانید بهترین و زیباترین مدل­های لباس زیر و مایو را تجربه کنید. و از این طریق اعتماد به نفس شما را بالا خواهد برد.

سوالات رایج لیزر موهای زائد

بعد از لیزر موهای زائد چه قدر زمان نیاز دارید تا بتوانید اصلاح کنید؟

پس از لیزر، باید ۱۰ روز صبر کنید سپس با تیغ اصلاح کنید.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی بهتر هستند؟

این روش برای افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند، بهترین اثر را دارد.

دوره درمان لیزر موهای زائد چقدر است؟

لیزر معمولا در طول ۶ تا ۸ جلسه درمانی میتواند بخش زیادی از موهای بدن را از بین ببرد و تراکم مو در ناحیه مورد نظر را کاهش دهد، اگر چه میزان اثر لیزر موهای زائد از هر فرد تا فرد دیگر میتواند متفاوت باشد ولی نتایج و درصد موفقیت کسب شده از آن نشان میدهد که این روش میتواند خلاصی از دست موهای زائد را ممکن سازد.

laser

لیزر موهای زائد بر روی کدام قسمتهای بدن موثرتر است؟

لیزر موهای زائد میتواند بر روی تمام بدن مورد استفاده قرار گیرد اما در مناطق ساعد، ساق و زیر بغل موثرتر است.

آیا واقعا نیاز به حضور در تمام جلسات دارید؟

موهای بدن در دورههای مختلف رشد میکنند و پس از آن رشد آنها متوقف میشود. لیزر تنها بر روی آن دسته از موهایی موثر است که در مرحله رشد خود قرار دارند و در واقع موهایی که دیگر رشدشان متوقف شده است در برابر لیزر هیچ آسیبی نمیبینند.

چرخه رشد و مرگ مو ممکن است طی چند هفته اتفاق بیفتد. پس از آن مو به دوره استراحت وارد میشود که این دوره خود میتواند تا ۲۴ هفته به طول انجامد. طول مدت این دوره در بخشهای مختلف بدن متفاوت است. به همین دلیل داشتن برنامه زمانی دقیق و منظم برای انجام لیزر بسیار حائز اهمیت است تا به این صورت بتوان تا جای ممکن حداکثر موهای در حال رشد را توسط لیزر از بین ببرد.

آیا پس از لیزر امکان برگشت و رشد دوباره مو وجود دارد؟

حتی پس از لیزر، گاهی موها دوباره رشد میکنند. ممکن است باز هم نیاز به انجام جلسات درمانی دورهای بلند مدت برای حفظ اثر بخشی لیزر موهای زائد وجود داشته باشد. به طور مثال موهای زیر بغل در طول یک دوره ۵ ماهه چرخه رشد خود را کامل میکنند و دوره رشد برای موهای پا در حدود ۱۲ ماه به طول میانجامد.

از علل دیگری که انجام چندین جلسه را به یک امر ضروری برای رسیدن به حداکثر اثر گذاری تبدیل میکند، بحث هورمونهای بدن است. به طور مثال بالای لبها یا چانه و بیکینی بیشتر از بخشهای دیگر بدن مانند پاها یا زیر بغل تحت فرمان هومونهای بدن هستند.

این بدان معنی است که این نواحی ممکن است نیازمند انجام جلسات بیشتر باشد. چرا که به دلیل فعالیتهای هورمونی در زمان انجام درمان فعالیت موهای آن نواحی ممکن است بیشتر یا کمتر از بخشهای دیگر بدن باشد.

laser

جلسه لیزر موهای زائد چه مدت طول میکشد؟

زمان درمان به اندازه منطقه درمان و روش مورد استفاده بستگی دارد. ناحیه کوچکی مانند بالای لب ممکن است پنج دقیقه طول بکشد، در حالی که یک منطقه بزرگ مانند پاها ممکن است نیم ساعت طول بکشد.

کدام داروها را باید قبل از لیزر متوقف کنید؟

هر گونه داروئی که حساسیت به نور داشته باشد باید حداقل یک هفته قبل از درمان متوقف شود و همچنین راکوتان و اکثر آنتیبیوتیکهایی که حساسیت به نور دارند. بیماران نباید از مراقبتهای پوستی با فعالان قوی مانند رتینوئید و اسیدهای هیدروکسیل (لایه بردار) استفاده کنند، این ترکیبات باعث آسیبپذیر شدن پوست در برابر خورشید و تحریک در طول دوره درمان میشوند. اگر مطمئن نیستید که داروی شما میتواند با لیزر تداخل داشته باشد، با دکتر خود مشورت کنید.

آیا لازم است قبل از لیزر موهای زائد، بدن را شیو کنید؟

۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از درمان باید منطقه را با یک تیغ اصلاح کنید. اصلاح با تیغ باعث میشود لیزر بتواند فولیکولها را پیدا کند. توی دوران درمانی با لیزر بهتر است از وکس و اپیلاسیون استفاده نشود.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

عوارض جانبی رایج لیزر عبارتند از: التهاب پوست. ناراحتی موقت، قرمزی و تورم بعد از لیزر امکان پذیر است.

نتایج لیزر موهای زائد از چه زمانی دیده میشود؟

چرخه رشد و مرگ مو ممکن است طی چند هفته اتفاق بیفتد. پس از آن مو به دوره استراحت وارد می‌شود که این دوره خود می‌تواند تا ۲۴ هفته به طول انجامد. طول مدت این دوره در بخش‌های مختلف بدن متفاوت است.

آیا امکان سرطان پوست پس از لیزر موهای زائد وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ تحقیقی، ایجاد سرطان در اثر لیزر را نشان نداده است. اما برخی از خطرات مانند قرمزی، زخم و تغییر رنگ در منطقه تحت درمان وجود دارد.

laser

آیا لیزر موهای زائد باعث سفید شدن مو میشود؟

اگر خیلی بدشانس باشید بله لیزر ممکنه باعث از بین رفتن رنگدانههای مو شود و موهای زائد را سفید کند.

آیا لیزر موهای زائد در دوران شیردهی خطر دارد؟

انجام لیزر در دوران شیردهی ممنوع نیست ولی بهتر است انجام آن به بعد از دوران شیردهی موکول شود زیرا اولا داروهای بیحسی مورد استفاده، امکان دارد به شیرمادر وارد شود و ثانیا تغییرات هورمونی زمان شیردهی ممکن است سبب پرمویی در برخی از خانمها شود. همچنین بهتر است هر عملی که منجر به اضطراب مادر و در نتیجه، کاهش شیردهی میشود به تاخیر بیفتد.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری میشود؟

لیزر موهای زائد در منطقه بیکینی باعث ناباروری نمیشود. لیزر مورد استفاده کمتر از یک میلیمتر به داخل پوست نفوذ میکند، بنابراین هیچ راهی برای رسیدن به تخمدانها وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =