تزریق ژل لب در تهران

تزریق ژل لب در تهران در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین نوع جراحی زیبایی میباشد و توجه داشته باشید که برای تزریق ژل صورت ژل های هیالورونیک اسید یکی از بهترین نوع های ژل است. هیالورونیک اسید نعمتی است که به صورت خدادادی در بدن ما وجود دارد. این ماده در لایه الاستین پوست و ذجاجیه چشم ما همانند یک اسفنج، وظیفه حفظ آب را دارد، جالب است بدانید با بالا رفتن سن، اصلی ترین دلیل نافرمی لب ها، گونه ها و…، از دست رفتن هیالورونیک اسید و به دنبال آن آب پوست است.

آیا تزریق ژل لب در تهران درد دارد؟

در بعضی از مطب ها تنها با استفاده از کرم های بی حسی موضعی تزریق ژل انجام می شود، بله در این حالت بزرگ کردن لب درد زیادی به همراه خواهد داشت و اغلب خیلی از افراد دیگر تمایلی به تزریق ژل در آینده نخواهند داشت، اما در تزریق لب در تهران فقط با استفاده از بی حسی کامل عصب ناحیه لب، تزریق ژل لب صورت میگیرد به گونه ای که اصلا احساس نخواهید کرد، این شکل از تزریق معمولا کمی مشکل تر است. به طور کلی تمام تزریق ها در صورت با حداقل درد انجام می شود (گونه، خط خنده، لب و…)

gel-injection

میزان ماندگاری ژل های هیالورونیک اسید چقدر است؟

ژل های هیالورونیک اسید حدودا 6 الی 18 ماه ماندگاری دارند و بعد از آن رفته رفته به مرور زمان به صورت طبیعی جذب خواهند شد و نیاز به تمدید دارند. دیگر مزیت این ژل ها برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها این است که اگر پس از تزریق به هر دلیل پشیمان شوید یا از نتیجه حاصله راضی نباشید با تزریق یک آنزیم کاملا به حالت اول باز می گردد و لازم به ذکر است که تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای به همراه ندارد.

در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان
 • ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا

این برندها در حال حاضر گرانترین ژل های دنیا و ایران برای تزریق ژل محسوب میشوند و همچنین دارای معتبرترین تاییدیه های بین المللی هستند و از همه مهم تر از طریق مجرای قانونی وارد کشور می شوند (دمای سلامت) یک درجه ارزان تر، ژل هایی میباشند که از برندهای فوق ارزان تر هستند و تاییدیه های وزارت بهداشت را دارند و پس از آن ژل هایی هستند که قیمت آنها به شکل شگفت انگیزی ارزان است. باید بدانید این ژل ها غیر استاندارداند و استفاده از آنها یعنی بازی با سلامت بدن.

پیش از آن باید بدانید برای هر ناحیه معمولا به چه میزان ژل نیاز است:

 • بزرگ کردن لب معمولا حداکثر یک سی سی
 • رفع خط خنده و خط اندوه مجموعا یک سی سی
 • پروتز گونه یک الی دو سی سی
 • زاویه سازی صورت اطراف گونه – فرم v:  دو الی سه سی سی
 • زاویه سازی فک دو الی چهار سی سی
 • رفع فرم غم و خستگی نیمه پایین صورت: یک الی پنج سی سی
 • خط اشک / زیر چشم یک سی سی و کمتر
 • پروتز چانه (یک الی دو سی سی)البته باید بدانید اکثر موارد فوق برای ایجاد فرم طبیعی در اکثر موارد در دو مرحله تزریق می شوند (به فاصله دو هفته)

 

gel-injection

آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟

در صورتی که به سراغ ژل های مصنوعی و با ماندگاری طولانی و یا ژل های هیالورونیک اسید با برندها ناشناخته ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب بروید بله یقینا عوارضی وجود خواهد داشت. همچنین به تازگی شنیده می شود افراد غیر پزشک نیز اقدام به تزریق ژل لب کرده اند که ضروری است بدانید جدای از عوارض بسیار وحشتناک، این عمل جرم محسوب می شود و مجازات دارد. اما اگر از ژل های هیالورونیک اسید معتبر برای تزریق ژل صورت استفاده کنید و تزریق توسط پزشک تزریق ژل لب در تهران انجام شود، عوارض آن به مقداری التهاب، ورم و در مواردی نادر کبودی مختصر به چندین روز بعد از تزریق ژل لب خلاصه خواهد شد. فراموش نکنید، در هر جای ایران و یا دنیا قصد تزریق ژل صورت داشتید، حتما از پزشک بخواهید بسته ژل را به شما نشان دهد. اگر ایران هستید برچسب اصالت کالا را می توانید بتراشید و کد آن را به سامانه سازمان غذا و دارو پیامک کنید و از اصالت آن مطمئن شوید، و یا در صورتی که از ژل شما باقی ماند برای ترمیم بعدی حتما باقی آن را از پزشک بخواهید و در دمای بین 5 تا 25 درجه نگهداری کنید. نسل جدید ژل ها از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است. زمانی که این ماده در بدن تزریق شود به هیچ وجه، به عنوان ماده غریبه شناخته نمی شود و بدن برای از بین بردن آن تلاش نخواهد کرد، نگرانی که اکثر مراجعین نسبت به تزریق ژل لب دارند، این است که ژل ها مواد مصنوعی هستند و ممکن است عوارض داشته باشند، در صورتی که اگر برای بزرگ کردن لب از ژل هیالورونیک اسید خالص استفاده کنید، به هیچ عنوان عارضه ای ندارد.

نکات ضروری پس از تزریق ژل لب در تهران

بعد از تزریق ژل در تهران برای اینکه به نتیجه بهتری دست یابید باید نکاتی را رعایت کنید. این نکته ها به شما کمک می کنند تا زیبایی شما زودتر و با بهترین نتایج همراه باشد و سلامتی شما نیز بعد از عمل تضمین شود.

 • تا یک روز بعد از تزریق ژل به هیچ وجهی از مواد آرایشی بر روی ناحیه تزریق شده استفاده نکنید.
 • تا یک روز بعد از تزریق ژل در تهران ورزش شدیدی انجام ندهید. در معرض مستقیم نور آفتاب و گرمای بیش از اندازه نباشید و به هیچ وجهی نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.
 • تا دو روز بعد از تزریق ژل به ناحیه تزریق شده دست نزنید و آنجا را دستکاری یا ماساژ ندهید.
 • تا دو روز بعد از تزریق ژل از غذاهای سفت مثل ساندویچ، یا نان های سخت پرهیز کنید. قلیان و سیگار استفاده نکنید. هر گونه ضربه و فشاری را که به لب ها وارد می شود را ترک کنید.
 • تا دو هفته اول بعد از تزریق ژل سعی کنید کمتر از سونا یا حمام های داغ استفاده کنید و اگر می توانید در این مدت از گرمای زیاد و استفاده از این موارد دوری کنید.

gel-injection

 • بدن به ژل های استاندارد کمی دیر جواب می دهد. به همین خاطر احتمال دارد بعد از تزریق ژل با کبودی، قرمزی، درد، تورم یا سفتی در ناحیه تزریق شده روبه رو شوید. نگران نباشید همه اینها بعد از یک هفته و حداکثر تا دو هفته از بین می روند و تزریق اثر خود را می گذارد
 • تورم و قرمزی امکان دارد بعد از تزریق ژل مشاهده نشود و پس از گذشت زمانی در ناحیه تزریق شده مشاهده شود. این کبودی ها و تورم ها در هر بیماری متفاوت است. در برخی از بیمارها فقط کمی ورم دیده می شود و حتی کبودی نیز وجود ندارد. اما در برخی امکان دارد هر دو با هم اتفاق بیفتد. شاید مقدار کبودی تا روز دوم بیشتر هم شود. جای هیچ نگرانی نیست همه اینها حداکثر تا دو هفته فروکش می کنند و کاملا رفع خواهند شد.
 • اگر کبودی در ناحیه تزریق شده مشاهده شد می توانید از آناناس، قرص های ویتامین سی، کمپرس سرد (در ساعت های اوليه بعد از تزريق ژل) و بعد کمپرس گرم (در روزهاى ابتدايى بعد از تزريق ژل) استفاده کنید.
 • در زمان های احتمال دارد ژل تزریق شده به صورت گلوله گلوله در بیاید، این مورد هم تا دو هفته کاملا طبیعی است. اما در صورتی که بیشتر از این مدت طول کشید با پزشک خود آن را در میان بگذارید.
 • اگر قرمزی یا آلرژی و یا هر گونه واکنش غیرطبیعی در ناحیه تزریق شده مشاهده شد، حتما پزشک خودتان را در جزیان قرار دهید.
 • دو هفته بعد از تزریق ژل دوباره برای معاینه و ادامه تزریق، اگر نیاز باشد، به کلینیک و مطب دکتر معالج تان مراجعه کنید.
 • معمولاً بعد از تزریق ژل ‌های هیالورونیک حتی نیازی به استراحت ندارید و بعد از بیرون آمدن از کلینیک می توانید به سر کار یا زندگی خود بروید. در باره ژل‌ های هیالورونیک کبودی خیلی کم اتفاق می افتد و اگر کبودی ایجاد شود تا یک هفته کاملا از بین می رود.
 • در یک هفته بعد از تزریق از مصرف فرآورده‌ هایی که انعقاد خون را به تاخیر می ‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می‌ کنند مثل آسپیرین و داروهای مثل بروفن و ژلوفن پرهیز کنید تا از احتمال خون ‌مردگی یا خونریزی محل تزریق کم شود. اگر وارفارین استفاده می کنید حتماً با پزشک ‌تان مشاوره کنید.
 • نبود تقارن بین لب‌ ها و وجود توده در لب بعد از تزریق ژل طبیعی است و تا یک هفته کاملا این موارد نیز برطرف می شود. فقط به این نواحی دست نزنید.
 • برای انجام تزریق دوباره در دو یا چند مرحله ممکن است پزشک تان ژل را به شما بدهد تا در خانه نگهداری کنید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسید را در یخچال (نه در فریزر) نگهداری کنید.

gel-injection

سوالات رایج تزریق ژل در تهران

تزریق ژل چقدر طول می کشد ؟

تزریق ژل معمولا بین 10 الی 20 دقیقه طول می کشد .

آیا تزریق ژل برای بدن ضرر دارد ؟

اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود.

چه مقدار می توان به لب ژل تزریق کرد ؟

تزریق ژل در تهران طبق استاندارد زیبایی صورت می گیرد ، معمولا تزریق ژل به لب جهت برطرف سازی بالا کشیدن لب و رفع کوتاهی آن صورت می گیرد ، برجسته سازی لب ها با تزریق لب ایجاد می شود ، اگر شخصی بخواهد خارج از استاندارد زیبایی تزریق ژل لب صورت گیرد چهره ولی غیرطبیعی خواهد شد .

آیا برای برجسته‌سازی لب‌ها، متخصصان پوست می‌توانند کمکی به مراجعان کنند؟

امروزه کارهای متعددی برای افزایش حجم بافتی و از بین بردن یا کاهش چین‌های سطحی و عمقی صورت انجام می‌گیرد. برای این منظور می‌توان از مواد متعددی که فیلر یا پرکننده نامیده می‌شوند، استفاده کرد. چربی خود بیمار نیز در برخی موارد به ویژه برای حجم‌های بزرگ‌تر قابل استفاده است.

معمولا این تزریق‌ها روی کدام بخش‌های صورت انجام می‌شود؟

پر کردن گودی‌های صورت، حجم دادن به گونه‌ها، پر کردن شیار نازولابیال (شیار بین بینی و گونه) و نیز خطوط اطراف لب‌ها از جمله خطوط خنده از نقاطی است که به طور شایع از این مواد استفاده می‌شود. گویا به تازگی حجیم‌کردن لب‌ها و برجسته کردن خطوط دور لب نیز رایج شده است.

gel-injection

برای حجیم کردن لب‌ها شما از چه موادی استفاده می‌کنید؟

برای حجیم کردن لب‌ها امروزه ژل‌ها و پرکننده‌های متعددی در دسترس است ولی انتخاب هریک از این مواد باید با توجه به نیاز خاص بیمار، حجم ناحیه و پایداری ماده مورد نظر صورت گیرد.

بهتر است از ژل‌های دایمی استفاده شود یا ژل‌هایی که پایداری کمتری دارند؟

استفاده از ژل‌های پایدار و طولانی‌مدت به‌ویژه در اولین تزریق در مورد لب‌ توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است با عوارضی از قبیل عوارض آلرژیک و یا ایجاد گرانولوم همراه باشد.

این تزریق‌ها در دور لب انجام می‌شود یا در بافت خود لب؟

تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از موارد فوق باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم. پیش از تزریق، معاینه بیمار و مشاوره بالینی بسیار مهم است. سابقه بیماری‌های قبلی و مصرف دارو باید پرسیده شود.

اگر ژل‌ها جذب شوند، لب‌ بدفرم نمی‌شود؟

خیر، پس از جذب ژل‌ها لب به فرم اولیه خودش بازمی‌گردد و هیچ تغییر فرم خاصی پیش نمی‌آید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 7 =