,

تزریق ژل

 

تزریق ژل یکی دیگر از عمل های جراحی است که دارای کاربردهای متعددی میباشد. تزریق ژل همانند تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش های غیرتهاجمی و سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب ها، کاهش چین و چروک و خطوط اخم و خنده و… میباشد.

علائم قابل رویت پیری در طی زمان به خاطر اشعه خورشید، وراثت و روش زندگی ایجاد می شود و یکی از علائم زودرس آن ایجاد چین و چروک و همچنین کاهش حجم پوست می باشد که با تزریق ژل  بصورت غیر جراحی، می توان کاهش حجم را جبران کرد و این خطوط را از بین برد.

در صورتی که شما تمایل دارید که ظاهری جوان تر داشته باشید و خطوط چین و چروک ها از بین رود تزریق ژل جهت جوانسازی می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

lipinjestion

 

کاربری تزریق ژل

 

تزریق ژل در شقیقه

گود شدن شقیقه از نشانه‌های پیری میباشد اما متاسفانه این ناحیه همچنان در مشاوره‌های زیبایی نادیده گرفته می‌شود. با بالا رفتن سن استخوان‌های شقیقه پدیدار می‌شوند و باعث ظاهری رنجور در بیمار میباشد.

 دو نوع فیلر عمده وجود دارد که دکترها جهت بهبود حجم این ناحیه استفاده می‌کنند:  فیلر های پلی لاکتیک اسید (همانند اسکالیترا) و فیلر های ایسد هیالورونیک ( همانند ژوویدرم). فیلرهایی مثل پلی لاکتیک اسید با تحریک رشد کلاژن کار می‌کنند (این فرایند فیبروپلاسیا نامیده می‌شود). جهت دستیابی به نتایج بهتر باید چندین درمان در طول چند ماه انجام شود. نتایج این درمان تا ۲ سال ماندگاری دارند.

فیلرهای اسید هیالورونیک درمانی جدیدتر محسوب می‌شوند و مدت زمان ماندگاری، غلظت و موارد استفاده آن‌ها از هم متفاوت میباشد.

حتما از پزشک خود بپرسید که آیا شما داوطلب خوبی برای تزریق ژل هستید و یا خیر. به طور متوسط اسکالپترا برای پر کردن این نواحی گران‌تر از ژوویدرم است، پس اگر هزینه برایتان مهم است در این مورد نیز با دکتر خود صحبت کنید.

همانطور که انتظار می‌رود تزریق ژل در ناحیه شقیقه شامل خطراتی نیز می‌باشد که نباید آن‌ها را دست کم گرفت. برخی از خطرات جدی‌تر آن شامل صدمه به رشته‌های عصبی صورت، مسدود شدن رگ‌های خونی یا آمبولی، عفونت و بی‌حسی است. خطرات کوچک‌تر شامل کبودی، ورم و برجسته شدن رگ‌های خونی سطحی میباشد.

lipinjestion

 

 

تزریق ژل و تقویت چانه

داشتن چانه‌های قوی بسیار در ظاهر ما تاثیر گذارند. چراکه به کمک آنها میتوانید جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسیم. قبل از اینکه از تزریق ژل برای تزریق در ناحیه چانه استفاده شود، تقویت چانه با ایمپلنت بهترین گزینه محسوب می‌شد.

 گرچه که ایمپلنت معمولاً قابل تغییر و تنظیم نیست، یعنی نمی‌توان آن را متناسب با صورت هر بیمار و نیازهای او تغییر داد. با نگرش شخصی که در تزریق ژل وجود دارد، نه تنها می‌توان ژل را متناسب با خواسته‌ها و نیازهای هر بیمار تزریق کرد بلکه می‌توان شکل چانه را نیز تغییر داد و صورت را گردتر کرد.

 در حال حاضر ژوویدرم، ولوما، اسکالپترا، رادیس، رستیلن و ولافیل متداول‌ترین فیلرهایی هستند که جهت تقویت چانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. فرآیند این درمان معمولاً بین ۵ الی ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و درد آن ملایم است.

برجسته‌سازی باسن با تزریق ژل

تزریق ژل برای برجسته سازی باسن برای افرادی مناسب است که نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی بروند و ترجیح میدهند نتایجی فوری کسب کنند و دوره نقاهت کمی را پشت سر بگذارند.

امروزه برجسته‌سازی باسن اقبال عمومی زیادی دارد و افراد زیادی جهت انجام عمل‌های زیبایی بر روی باسن مراجعه می‌کنند. ایمپلنت، تزریق چربی و … به شدت بر روی اینترنت و دیگر رسانه‌ها تبلیغ می‌شود، اما جدیدترین روش جهت برجسته‌سازی باسن، تزریق ژل به شمار می‌رود و نتایج قابل توجهی را نیز در بر دارد.

همانطور هم که قبلاً در قسمت حجم دادن به شقیقه‌ها با اسکالپترا توضیح داده شد،  فیلر پلی لاکتیک اسید از فیلرهایی است که حجم دهنده است و باعث تولید کلاژن جدید می‌شود. شما باید پیش از انجام این درمان مشاوره‌ای را انجام دهید و البته به این توجه داشته باشید که برجسته‌سازی باسن با تزریق ژل اسکالپترا حتماً نتایج خوبی را برایتان رقم خواهد زد.

 

lipinjestion

 

 

چند توصیه مهم و کلی در خصوص تزریق ژل در لب

 

 • از مصرف مایعات گرم و داغ و دخانیات تا یک الی دو هفته اجتناب نمایید چراکه این حرارت باعث تحلیل رفتن ژل های تازه می شود . پس از یک الی دو هفته مانعی ندارید .
 • دقیقه اول بعد از تزریق ژل لازم است یک گاز استریل بر روی لب های خود قرار دهید تا هیچ نوع ارتباطی به فضای خارج وجود نداشته باشد .
 • برای خروج از کلینیک ، علاوه بر این که گاز استریل را بر روی لب ها قرار می دهید از ماسک نیز استفاده نمایید جهت جلوگیری از ورود آلودگی هوای بیرون و عفونت از راه سوراخ های ایجاد شده بر روی پوست لب. این ماسک علاوه بر حفظ پاکیزگی ، از تابش نور آفتاب به لب های تازه تزریق شده جلوگیری کرده و موجب دوام مواد تزریقی می شود
 • تا یک هفته بعد از عمل تزریق ژل لب از رژ یا ماتیک استفاده نکنید .
 • کبودی بعد از تزریق ژل تا یک هقته عادی است .
 • طبق مشاوره و نظر پزشک ، لب های خود را ماساژ دهید .

 

 

کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل

به طور معمول کاندیدای مناسب تزریق ژل با توجه به هدف این روش می توانند طیف سنی گسترده ای را شامل شوند. از جوانانی که برای برجسته کردن لب ها و سایر اجزای صورت درخواست تزریق ژل دارند؛ تا افرادی که با نمایان شدن علائم پیری در امتداد خط ابرو و چشم، به فکر کاهش آثار پیری و چین و چروک با کمک تزریق ژل می افتند.

اگر شما هم در دسته افرادی هستید که دچار شل شدن بافت های صورت، کم شدن میزان پری صورت (لب ها، گونه ها، پلک ها و…) و عمیق شدن چین و چروک و خطوط صورت، شده اید؛ یا می خواهید دارای لب ها و گونه های پرتر و بزگ تر باشید؛ تزریق ژل بهترین و کارآمدترین پیشنهاد است.

 

lipinjestion

 

تزریق ژل چگونه عمل می کنند و برای چه مناطقی مفید میباشد؟

با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی گردد و چین هایی مانند خطوط لبخند و همچنین آنهایی که از کناره های تحتانی بینی در دوطرف شروع شده و تا گوشه های دهان ادامه پیدا می کنند، از بین می رود.

 البته با برخی انواع آن می توان گود افتادگی های زیرچشم یا فرورفتگی های برخی قسمت های پوست را نیز کاهش داد. علاوه بر اینها برای افزایش حجم لب، گونه و برای رفع خط اخم که با تزریق بوتاکس برطرف نمی شود هم از آن استفاده می کنند.

تمام پوست های صاف و جوان در یک چیز به نام اسید هیالورونیک مشترک هستند. این ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد ها وجود دارد. اسید هیالورونیک فضای بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می کند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می کند.

 با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیک موجود در پوست کاهش یافته و بنابراین در نهایت ما با شیارها، چین و چروک و اغلب نازک تر شدن لب مواجه می شویم.

 

نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل

معمولا حدود دو هفته بعد از تزریق ژل نتایج حاصل از تزریق به طور کامل نمایان می شود. هرچند این روش نیازی به دوران استراحت و نقاهت ندارد؛ اما برای به دست آوردن حداکثر نتایج مثبت بهتر است بعد از تزریق ژل موارد زیر را رعایت کنید:

 • بسیار مهم است که طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل به لب، نوشیدنی های گرم مصرف نکنید و نگذارید آب گرم به لب هایتان بخورد.
 • بعد از تزریق می توانید فورا محل تزریق را آرایش کنید؛ هرچند بهتر است این کار را به یک روز بعد از تزریق واگذار کنید و در این زمینه احتیاط فراموش نشود و تا حد ممکن از فشار اضافه بر پوست خودداری شود.
 • تا جای ممکن به پهلو و شکم نخوابید؛ تا صورتتان تحت فشار بالش قرار نگیرد .
 • نواحی تزریق شده را به هیچ وجه و به هیچ شکلی ماساژ ندهید.
 • دوش گرفتن با آب ولرم و شستشوی محل تزریق از سه روز پس از تزریق ژل مشکلی ندارد. اما از گرم کردن محل تزریق ژل تا زمانی که کبودی و خون مردگی از بین برود، خودداری کنید.
 • طی 24 ساعت پس ز درمان از فعالیت های که جریان خون زیر پوست را افزایش می دهند (مثل ورزش کردن و مصرف نوشیدنی های الکلی) خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از تزریق ژل ناحیه تزریق شده را در معرض سولاریوم و تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید.
 • طی ده روز پس از تزریق به طور مرتب روزانه حداقل 10 لیوان آب بنوشید.
 • تا یک هفته رفتن به استخر، سونا و جکوزی را فراموش کنید.
 • پیشنهاد می شود در روزهای ابتدای بعد از تزریق نمک کمتری مصرف کنید. این کار نیز به کاهش تورم ناشی از تزریق کمک می کند.
 • در صورت عجله داشتن می توانید برای کاهش سریع تر تورم و کبودی از کمپرس آب سرد به مدت 15 دقیقه هرچند ساعت یکبار استفاده کنید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 4 =