زیبایی  

زیبایی در هر فرهنگی معنای خاص خود را دارد و در تمام دنیا ،زیبایی به معنای خاصی اطلاق نمی شود. بنابراین درک آن با تغییر جغرافیا و فرهنگ، تغییر می کند.

زیبایی

زیبایی چیست؟

 برای زیبایی تعریف خاصی  نمی توان گفت ما نمی توانیم مفهومی خاصی  برای آن  قائل شویم و آن را در چهارچوب خاص تعریف کنیم .مردمان مختلف جهان تعاریف گوناگونی برای آن دارند، این خود ماییم که برای زیبایی تعریف می سازیم .

 

چگونه زیبا شویم

 

آرایش

تمام خانم ها برای زیباتر شدن، آرایش می کنند و بسیاری از خانم ها به این کار علاقه دارند  اما تمام خانم ها در جهان اینگونه نیستند به عنوان مثال زنان  فرانسه ترجیح می دهند که بدون آرایش در مکان های عمومی حاضر شوند. این کشور، مکانی است که زیبایی طبیعی ستوده می شود و چهره زیبا با لوازم آرایش به دست  نمی آید .

لاغری

بسیاری از  افراد لاغری را به عنوان زیبایی می دانند. مثلا در کشور  آمریکا، لاغری را به عنوان معیار زیبایی در نظر می گیرند در صورتی که در آفریقا خانم های چاق برای آقایان جذابیت بیشتری دارند.

رنگ پوست

رنگ پوست نیز در زیبایی تاثیر دارد و در هر جایی بر حسب موقعیت جغرافیایی رنگ خاصی را به عنوان زیبایی می دانند مثلا در آمریکا پوست برنز را به عنوان رنگ زیبایی پوست می شنا سند .ومردم  تمام تلاش شان را می کنند تا پوستی برنزه داشته باشند، در حالیکه  مردم آسیا به شدت از آن بیزارند. در آمریکا رنگ برنزه پوست نه تنها نشانه ای از زیبایی است بلکه علاوه بر زیبایی ،بیانگر موقعیت اجتماعی و رفاه مالی نیز می باشد.

بینی طبیعی

خیلی از افراد معتقد هستند بینی در زیبایی افراد تاثیر دارد واین گونه افراد دست به عمل زیبایی می زنند . بسیاری از مردمان آمریکا از عمل های صورت مانند جراحی بینی یا بوتاکس، برای از بین بردن ایرادهای صورت و جذابیت بیشتر استفاده می کنند. اما این کار توسط طبقات خاص  انجام می شود .

در حالی که این موضوع در کشوری چون ایران، آن هم میان تمام مردم در هر قشری که هستند، مرسوم شده است. تقریبا می توان کفت ایران بالاترین درصد جراحی  بینی را در جهان دارد. شاید یکی از دلایلی که ایرانیان به این عمل تن می دهند برای این است که ثابت کنند که موقعیت اجتماعی و شرایط مالی بالایی دارند. آنها حتی تا مدت ها بعد از عمل، از چسب بینی برای جلب توجه بیشتر استفاده می کنند.

راز زیبایی زنان بدون آرایش

مسلما با استفاده از لوزم آرایش نمی توان درون زیبای  افراد را نشان داد.خیلی از زنان با لوازم آرایش بسیار زیبا به نظر می رسند اما در  مقابل زنانی هم هستند که بدون استفاده از این لوازم  زیبا بودن خود را حفظ می کنند.

برخی نشانه های زنان زیبای بدون آرایش  به شرح زیر است:

 اعتماد به نفس دارند 


این افراد کسانی که به معنی واقعی کلمه اعتماد به نفس دارند، کسانی هستند که ظاهر واقعی خود را پذیر فتند و بدون آرایش در هر جایی ظاهر می شوند. این خانم ها پوست شان را با ایراد یا بدون ایران پذیرفتند.

ساده پوش هستند 


این زن ها همیشه و همه جا برای بیرون رفتن آماده اند، خیلی فعال هستند. آن ها به خوبی شرایط را می سنجند و بدون هیچ مشکلی در جامعه ظاهر می شوند بدون ان که نگران ظاهر خود باشند.

  زیبایی چهره

زیـبـایی فیزیکی در زنان تقریبا  یـک عـامــل بسـیار حیاتی  و مهم میباشد. امروزه تقریبا تمام زنان به ظـاهر و جذابیت جسمی خود اهمیت می دهند.

در جامعه معمولا خصوصیات مثبت به زیبا رویان و خصوصیات منفی به  افراد نازیبا و غیر جذاب نسبت داده میشود. عوامل زیادی بر چهره تاثیر می گذارد.

یکی از چیزهایی که در چهره تاثیر می گذارد نوشیدنی و مواد غذایی است که شما مصرف می کنید .در زیر نوشیدنی هایی که به زیبایی چهره اثر می گذارد  نام ببرده شده است.

آب

مصرف مقدار کافی اب از چیزهایی است که برای عملکرد سالم بدن ضروری است و کمک می‌کند تمامی اندام‌ها و ارگان‌ها درست‌ کار خود را انجام دهند  . بنابراین با نوشیدن آب کافی، پوستی شاداب‌ و زیبا خواهید داشت.

 چای سبز

چای سبز چیزی است که اغلب نوشیده می‌شود. چای سبز حاوی مقادیر بسیار زیادی مواد و آنتی‌اکسیدان‌های قوی است که از پوستتان در برابر رادیکال‌های آزاد مراقبت می‌کند.

نوشیدن قهوه

نوشیدن قهوه بدون افزودنی به پوستتان کمک زیادی می‌کنید. قهوه از پوست شما در برابر تابش امواج خود محافظت کرده و از گسترش سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند و باعث خفظ زیبایی می شود.

 آب خیار

اگر نوشیدن آب خالی برای‌تان سخت است، آن را با خیارطعم دار کنید . خیار کلسیم، پتاسیم، سیلیکا و منیزیم دارد که این مواد معدنی فوق‌العاده مفیدی برای پوستتان هستند . آب طعم دار شده با خیار بسیار لذیذ است.

 آب کلم

برگ کلم برگ حاوی مقادیر زیادی ویتامین A است که به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. ضمناً کلم برگ دارای ویتامین C بوده که باعث شفافیت و درخشش  و زیبایی پوست شما می شود.

آب نارگیل

آب نارگیل دارای مقدار زیادی کلسیم، پتاسیم و ویتامین C بوده و برای پوستتان عالی است. باعث شفافیت و درخشش  و زیبایی پوست شما می شود همچنین آب نارگیل از پوست شما در برابر تابش‌های آفتاب محافظت می‌کند و مخصوصاً برای روزهای آفتابی و گرم تابستان بسیار مفید است.

 آب گوجه‌فرنگی

مواد موجود در گوجه فرنگی به محافظت از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر آفتاب کمک می‌کند. این مواد باعث میشود پروسهٔ پیری را کُند ‌کند. آب گوجه فرنگی نوشیدنی بسیار خوب برای شروع روز است.

آب انار

آب انار خالص ، تمام چیزهایی را که برای یک پوست سالم، و نرم لازم است دارا می باشد آب انار  چین و چروک صورت را کاهش می دهد و باعث زیبایی می شود.

آب آلوئه ورا

این نوشیدنی، خوشایند است، طعم جدید و تازه‌ای دارد. آب آلوئه ورا علائم زودرس پیری پوست را کاهش می دهد و پوست را را شفاف و درخشان و زیبا می‌کند.

در اخر،در واقع زیبایی  صورت با تکنیک های آرایش و میکاپ  تامین می شود و بسیاری از نقص ها و مشکلات پوستی را پنهان می کند . اما به طور کلی ژنتیک و تغذیه در زیبایی پوست و مو بسیار موثر است.