سن کاشت مو

سن کاشت مو

سن کاشت مو

سن کاشت مو در افراد دارای محدودیت هایی است.معمولا نباید سن کاشت مو زیر 23 سال باشد چون در این سن هنوز احتمال ریزش مو وجود دارد و ممکن است بعد از کاشت، موهای اطراف آن قسمت شروع به ریزش کنند.

سن کاشت مو

سن کاشت مو: در هر مرحله از زندگی، معمولا در مردان و در سن 33 سالگی، موی سر و بدنشان شروع به ریزش می­ کند؛ اما اغلب مردان در اوایل جوانی متوجه خط موی دائمی خود می شوند و این امر باعث گرایش مردان جوان به دنبال پیوند مو  و کاشت مو بعنوان یک راه حل صرف نظر از سن کاشت مو می­ باشد.

سن کاشت مو: ریزش موهای فرد می تواند بر روی اعتماد به نفس شما تأثیر منفی داشته باشد. در یک سوم مردان ریزش مو به عنوان منبع اصلی از دست دادن اعتماد به نفس به شمار می­ رود. بیش از 50 درصد مردان بین سنین 24 تا 34 ساله معتقدند که موهایشان ریزش دارد و رو به طاسی می­ رود و تقریبا 40 درصد مردان جوان اعلام کردند که کاشت مو را در برنامه خود قرار داده ­اند و به عنوان راه حل در نظر می گیرند.

شرایط لازم برای کاشت مو

سن کاشت مو

سن کاشت مو: مهم این است که بدانید که همه افراد کاندیدای موفقی برای جراحی پیوند مو نیستند. بیمار باید ارزیابی یک متخصص را بپذیرید که آیا برای کاشت مو شرایط لازم و بهینه را دارد یا نه. ملاحظات در نظر گرفته شده عبارتند از:

  • سطح دریافتی و حجم محل کاشت
  • چند فولیکول مو در هر واحد فولیکولی وجود دارد
  • نژاد و جنس موی بیمار
  • رنگ مو و تناژ مو بیمار چیست
  • ویژگی های منطقه بانک مو و حجم آن
  • سلامت عمومی فرد تحت درمان
  • سن کاشت مو

بر اساس نکات ذکر شده در بالا، می توان تعیین کرد که آیا فرد کاندیدای خوبی برای کاشت مو خواهد بود، یعنی این که آیا موفقیت قابل توجهی خواهد گرفت یا خیر؛ بنابراین و با در نظر داشتن اینکه این جراحی برای زیبایی است، محدودیت های سن کاشت مو وجود ندارد؛ اگر شما در سلامت خوب هستید، موهای تان خوب و منطقه حامی و بانک مو قوی داشته باشید، احتمالا در این چالش و جراحی بدون در نظر گرفتن سن کاشت مو نتایج خوبی خواهید گرفت.

سن کاشت مو

سن کاشت مو از نظر پزشکان

سن کاشت مو از نظر پزشکان:  پزشکان به طور کلی برای بیماران سن کاشت مو را بین 30 تا 40 سال ترجیح می دهند که به نوبه خود کاملا طبیعی است، زیرا در این گروه سنی است که مردان بیشتر مورد توجه قرار می­گیرند و توجه بیشتری به جهره و ظاهر خود می­ کنند و همچنین در این سن اعصاب مویرگی بیشتر تحریک شده و پیوند با موفقیت بیشتری انجام می­ گیرد و بنابراین به عنوان بهترین سن کاشت مو در نظر گرفته می شوند.

چرا برای افراد خیلی جوان، سن کاشت مو مناسب نیست

سن کاشت مو در افراد جوان­تر به این دلیل محدودیت دارد که در این سنسن بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش و کاهش سطح هورمون ها ممکن است این نوسانات به ریشه مو آسیب بزند و در طول سال­ها همان موهای کاشت شده دچار ریزش شوند.

چرا پیوند مو برای سالمندان کاربرد ندارد

سن کاشت مو در سالمندان: در سالمندان و افراد با سن بالا ما بیشتر شاهد آلوپسی هستیم، آلوپسی نوعی از ریزش است که به ریزش سکه­ ای در میان پزشکان معروف است بدین شکل که ریزش مو در قسمت هایی از سطح پوست بدن ایجاد می ­شود که قطر آن به اندازه حدود یک سکه است و شایع­ترین نوع ریزش در میان افراد است؛ بنابراین در سالمندی، سن کاشت مو مناسب نیست.

باید ابتدا با دادن آزمایش از وضعیت سلامت خود مطمئن شویم چون ممکن است این ریزش مو مقطعی باشد و خود درمان شود و یا با خوردن چند نوع دارو درمان شود و نیازی به کاشت و پیوند نباشد.

سن کاشت مو

تمام تفاوت ها بین کلونینگ و پیوند مو

سن کاشت مو: درمان مو برای پنهان کردن طاسی و جلوگیری از ریزش مو به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد و کمتر به سن کاشت مو توجه می شود. روش ­های مختلفی برای کاشت مو مورد در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این روش ها در میان مردم عادی شده اند و در رویرو شدن با افرادی که کاشت مو انجام داده­ اند و موهای خود را پر کرده ­اند بسیار عادی برخورد می ­کنند و در حال حاضر افراد مشهور برای داشتن ظاهری بهتر و پنهان کردن افزایش سن از این روش ­ها به وفور استفاده می­کنند.

با این حال، راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و گاهی اوقات درمان ها می توانند گیج کننده شوند. برای جلوگیری از این موضوع امروز ما همه تفاوت بین کلونینگ و پیوند مو را توضیح خواهیم داد.

آیا کلونینگ مو و کاشت مو به یک معنی است

سن کاشت مو: به سادگی با نگاه کردن به معنای کلمات، می توانیم ببینیم که آنها دو روش درمانی هستند که بسیار با هم مشابهند و در واقع هر دو قرار است ریزش مو را پنهان کرده و از ادامه آن جلوگیری به عمل آورند.

ما قبلا در مورد کاشت صحبت کردیم، یک تکنیک که شامل حذف فولیکول های مو از یک ناحیه پوست بیمار (معمول پشت کله بیمار) است تا آنها را به منطقه دیگری که چگالی مویرگی آن کم است، منتقل کنیم.

سن کاشت مو: در مورد کلونینگ مو، روند بسیار متفاوت است. در این مورد، سلول های بنیادی از سه منطقه مختلف از پوست سر برداشته می شوند. با استفاده از آنها در آزمایشگاه، فولیکول مو بازسازی شده و کشت داده شده و موهای سالم تکثیر می شوند و سپس در منطقه دریافت تزریق می شوند. با استفاده از شبیه سازی، مو قبلا وجود نداشته است. در این روش هر چه سن بیمار پایین تر باشد نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

سن کاشت مو

تعداد موهای اهدا شده

سن کاشت مو: هنگامی که از تکنیک پیوند مو استفاده می کنید آنچه که اضافه می شود در واقع همان است که از منطقه کمک دهنده یا بانک مو حذف می کنید؛ به عبارت دیگر، اگر شما نیاز به 4000 فولیکول در منطقه دریافت کننده داشته باشید، باید آن 4000 فولیکول را از ناحیه کمک دهنده و بانک مو حذف کنید، همانطور که پیداست این روش کاهشی و انتقال، ایده آل و مناسب نیست. چون تمام فولیکول­های جدا شده به طور کامل سالم نیستند و منطقه کمک کننده و بانک از لحاظ زیبایی شناسی تغییر کرده و ظاهر زیبایی ندارد.

معمولا در یک جلسه بین هزار و 2000 فولیکول مو پیوند خورده می­ شود. هر جلسه می تواند چند ساعت طول بکشد و بسیاری از مردم دو یا سه جلسه جداگانه را انتخاب می کنند.

سن کاشت مو در زنان

سن کاشت مو د ر خانم ها: کاشت مو روش درمانی است که عمدتا در مردان انجام می شود. با این حال، برخی خانم ها که سن آنها بیش از 35 سال است نیز ترجیح می دهند که با اف یو ای در ظاهر خود تغییراتی ایجاد نمایند.

مویکی از فاکتورهای خریدهای زیبایی در میان بسیاری از زنان است و فقدان آن می‌تواند مشکلاتی در رابطه با اعتمادبه‌نفس و حتی افسردگی ایجاد کند. درواقع با افزایش سن به‌تدریج تارهای موی انسان نازک‌تر یا ظریف­تر می‌شود و یا گاهی هر دو امر ظهور می‌کند.

سن کاشت مو

سن کاشت مو در خانم‌ها: هرچند داشتن موهای بلند در زنان 50 ساله عجیب به نظر می‌رسد اما امری غیرممکن نیست. دیدگاه کلی جامعه این است که داشتن موهای بلند برای زنان میان‌سال ظاهر مناسبی ندارد اما این نظر نمی‌تواند در مورد کلیه زنان صدق کند؛ چراکه برخی اشخاص خود را با تغییرات جامعه به‌راحتی وفق می‌دهند و فارغ از سن و سال به دنبال علایق خود می‌روند پس باوجود 50 سال سن به‌راحتی می‌توانند با استفاده از تکنیک کاشت مو، موهای بلند داشته باشند و زیبایی خود را حفظ کنند و در سن کاشت مو محدودیت نداشته باشند.

البته لازم به ذکر است که در کنار کاشت مو که اصلی‌ترین روش داشتن موهای غیرطبیعی است روش‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد.

سن کاشت مو در مردان

سن کاشت مو در آقایان: میانگین مناسب سن کاشت مو در مردان 25 سال است، اما مراجعه اشخاص در سنین 18 تا 23 سال نیز اتفاق افتاده است که به‌تنهایی و گاهی نیز همراه خانواده مراجعه می‌نمایند؛ تشخیص نیاز به کاشت مو در این افراد اغلب آنان را متعجب می‌سازد درحالی‌که می‌توان استدلال نمود با توجه به اینکه حجم موی ازدست‌رفته در میان جوانان 18 تا 23 برابر با حجم ازدست‌رفته در اشخاصی است که از سن 41 سالگی ریزش مو پیداکرده و در 50 سالگی برای کاشت مراجعه می‌نمایند. پس سن کاشت مو به‌تنهایی نمی‌توان معیار تشخیص نیاز یا عدم نیاز به کاشت مو باشد.

سن کاشت مو

یک روش نوین برای کاشت مو FUE

سن کاشت مو: این تکنیک یکی از بروزترین روش‌های کاشت مو در حال حاضر در جهان هست و دارای تاییدیه انجمن متخصصین پوست و مو آمریکاست. این روش کاشت مو بیشتر در مواردی استفاده دارد که کاندید موردنظر دارای بانک موی مناسبی باشد. بانک مو مهم‌ترین فاکتور در انجام عمل کاشت مو است به شکلی که بسیاری از افراد تمایل به انجام کاشت مو دارند اما فاقد بانک موی مناسب هستند. از مزایای این روش می‌توان به برداشت گرافت‌ها با دستگاه و بدون جراحی، بدون خونریزی‌های شدید، بدون درد، بدون عوارض جانبی، بدون دوران نقاهت و … اشاره کرد که این روش را نسبت به تکنیک‌های دیگر برتر و ایمن‌تر کرده است که تمامی گرافت‌های برداشت‌شده به‌طور کامل با ظرافتی بالا رشد خواهند کرد.

چرا برای انجام پیوند، زیر سن مناسب برای کاشت مو به افراد توصیه نمیشود

سن کاشت مو

زیر سن مناسب برای کاشت مو اگر فرد اقدام به انجام این شیوه برای درمان ریزش مو و کاهش موی خود اقدام نماید به دلایل ذیل به مشکل بر می خورد که عبارتند از :

1-مدل ریزش مو، حجم و تعداد موهای از دست رفته قابل مشخص نمی باشد و بهتر است زیر سن 25 سالگی کاشت مو صورت نگیرد مگر در شرایط خاص که پزشک آن را توصیه نماید.

2-در زیر سن مناسب برای کاشت اگر کاشت مو صورت گیرد شاید در سنین بالاتر فرد از آن ناراضی بوده و مدل موی خود را دوست نداشته باشد.

3-طراحی و کاشت مو بر اساس افزایش سن فرد در سنین بالاتر بسیار دشوار بوده و نمی توان بر اساس چهره فرد در سنین بالاتر کاشت را انجام داد تا از نتیجه نهایی رضایت کامل را داشته باشد.

4-در افرادی که سن آنها زیر ۲۵ سال است این افراد تحت تاثیر هورمون DHT می‌باشند و موهای اهدا شده به علت اینکه تحت تاثیر هورمون می‌باشند ممکن است مدتی بعد از عمل شروع به ریزش کنند و از بین بروند.

5-به افراد در زیر سن مناسب برای کاشت توصیه می گردد برای درمان ریزش موی خود از مینوکسیدیل یا رژیم غذایی و داروهایی دیگر به درمان ریزش موی خود کمک نمایند تا شدت ریزش را کاهش و تارهای مو را ضخیم تر نمایند تا ظاهر زیباتری را داشته باشند و بهتر است در سنین پایین تر به روش تقویتی و درمانی بپردازند.

6-اصولا برداشتن فولیکول های مو از مناطقی صورت می گیرد که کمتر دچار ریزش شده و یا اصلا در آن منطقه ریزش مو صورت نمی گیرد تا بعد از کاشت موها مقاوم باشند و موهای کاشته شده دارای ثبات بیشتری باشند به همین دلیل است که به افراد توصیه می گردد در سن مناسب برای کاشت مو اقدام نمایند.

سن کاشت مو

اگر فردی قبل از 21 سالگی دچار ریزش مو شد، چه باید بکند؟

اولین و بهترین کار مشورت کردن با متخصصین پوست و مو است که عضو انجمن کاشت مو نیز باشند چون چنین شخصیتی باتجربه است و مسلما مسائل اخلاقی بسیاری را رعایت می کند. زیرا افراد زیر 21 سال را نباید بدون هیچ ملاحظه ای به سمت کاشت مو سوق داد بلکه باید او را او را از گرفتن تصمیمان عجولانه ای که ممکن است به صلاحش نباشد، برحذر داشت.

معمولا اولین توصیه ای که پزشک متخصص به جوانان زیر 21 سال می کند این است که اصلا مضطرب نباش! چون ریزش مو مردانه یک بیماری وراثتی است و قابل درمان است و با مشورت خودت حتما راه حلی برای درمان آن به تو ارائه خواهیم داد.

سن کاشت مو

کاشت مو در سنین بالا

همان طور که کاشت مو در سنین پایین ممکن است موفق نباشد، کاشت مو در سنین بالا هم ممکن است توقعات شما را تامین نکند. تاخیر در اقدام به کاشت مو هم ممکن است به دلیل اینکه فولیکول های مو ضعیف تر شده باشند موفقیت کاملی نداشته باشد.

قبل از اینکه تصمیم به عمل جراحی بگیرید باید بعضی از نکات را از جمله :

1-انتظارات واقعگرایانه داشته باشید به هیچ وجه نباید بعد از جراحی موهای خود را بکشید و یا به آنها فشار وارد کنید زیرا تا چند هفته بعد از عمل  کاشت موها بسیار حساس و آسیب‌پذیر و نازک هستند. نتایج به طور کلی به ضخامت مو و تراکم موهای باقی مانده بستگی دارد.

2-هزینه پیوند به روشی که استفاده می‌کنید، اعتبار پزشک و تخصص در میان عوامل دیگر بستگی دارد.

سن کاشت مو

3-توصیه می‌شود هر دارویی را که پزشک متخصص به بیمارتوصیه میکند به طور منظم و روزانه استفاده کند و اگر از داروهایی که اخیرا استفاده کرده اید از جمله ویتامین‌ها و مکمل‌ها و یا داروهایی که بدون نسخه هستند مصرف نکنید.

در حالی که این پیشرفت باعث شده است که شما موهایی کاملا طبیعی داشته باشید اما نتیجه آن به جراحی مربوط می‌شود که شما برای انجام عمل آن را انتخاب میکنید.

شما می‌توانید جراحی را انتخاب کنید که کاملا با نوع ریزش مو شما آشنا باشد و پیوند مو را بسیار مرتب و دقیق انجام دهد و در کار خود ظرافت کامل را به کار ببرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + بیست =