لیزر موهای زائد تهران

laserintehrann

لیزر موهای زائد تهران

لیزر موهای زائد تهران در نواحی صورت ،پشت لب، پیشانی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه ها در خانم ها که دارای موهایی هستند که ممکن است زدودن آنها کار چندان خوشایندی به نظر نرسد، صورت میگیرد.برای از بین بردن آن ها راه حل هایی مانند دستگاه های موکن خانگی، کرم ها و پودرهای موبر می توان استفاده کرد که همگی موقتی میباشند و موهای زائد مجدداً به رشد خود ادامه می دهند و می توانند عوارضی مانند حساسیت را نیز به دنبال داشته باشند. به همین خاطر یک بار برای همیشه می توانید با استفاده از لیزر موهای زائد تهران که از جدیدترین روش هااست، استفاده کنید و از شر موهای دائمی و زائد بدنتان راحت شوید.

لیزر موهای زائد تهران

 پس در صورتی که برای حذف موهای زائد دوست ندارید اصلاح کنید، از مومک یا موچین استفاده کنید، لیزر موهای زائد تهران صورت و بدن گزینه ای است که باید به خوبی در نظر گرفت. لیزر موهای زائد بدن در تهران یکی از شایع ترین روش های زیبایی در ایران است. در این روش پرتوهای نور به فولیکول های مو تابیده می شود.پیگمنت داخل فولیکول نور را جذب می کند. این کار باعث از بین رفتن موی زائد می شود.

مراقبت­ های قبل از درمان لیزر موهای زائد غرب تهران

**ناحیه تحت درمان باید حتما تمیز باشد.

*از قرار گرفتن در معرض اشعه UV به مدت ۷ روز قبل از درمان جلوگیری کنید.

*افرادی که برنزه کرده­اند و یا دچار آفتاب سوختگی شده­اند، قبل از درمان با لیزر باید ۲ هفته منتظر بمانند تا از هرگونه آسیب­دیدگی اضافی پوست جلوگیری شود.

*اگر شما مستعد زخم­های سرد هستید، توصیه می­شود که از داروهای ضدویروسی مانند والترکس قبل از لیزر استفاده کنید. افراد با زخم­های سرد فعال درمان نمی ­شوند.

*از هرگونه محصولات برنزه کننده به مدت ۷ روز قبل از درمان خودداری کنید.

*در صورت امکان، حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه قبل از درمان از کرم بی­حس­ کننده استفاده کنید. قبل از درمان باید تمام محصولات از ناحیه تحت درمان پاک شوند.

*از مصرف داروهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل، هیدروکینون، رتینول/رتینوید، تازوراک و دیفرین برای ۷ روز قبل از درمان خودداری کنید.

از دیگر نکات مهم درباره مراقبت از لیزر میتوان به :

1-افرادی که دارای هرگونه زخم و جراحت غیر عادی، خال گوشتی و یا لک در ناحیه درمان هستند باید قبل از درمان توسط یک متخصص آنها را رفع کنند.

2-ناحیه ­ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد باید تمیز باشد، بنابراین تمام بیماران بایدباپوستی تمیز به کلینیک مراجعه کنند.

3-باید ۳ هفته قبل از درمان از اصلاح کردن، وکس، اپیلاسیون و… پرهیز کنید.

4- اگر پاهایتان را لیزر کرده­اید نمی ­توانید بلافاصله بوت بپوشید.

5-افرادی که آکوتان (دارویی برای درمان آکنه شدید) و یا داروهای مشابه، طی ۶ ماه قبل از درمان استفاده کرده­اند، نمی­ توانند لیزر موهای زائد داشته باشند.
6-بیمار نبایدهیچ فعالیت فیزیکی که درجه‌ حرارت بدن یا فشارخون را افزایش می­دهد ۲ ساعت قبل و بعد از درمان انجام دهد.
7-اگر شما در ناحیه درمان تزریق بوتاکس یا فیلر داشته­اید، برای درمان لیزر باید به مدت ۱۴ روز قبل و بعد از تزریق صبر کنید.
8-آنتی­بیوتیک ­ها ممکن است حساسیت به نور را افزایش دهند. اگر مدت طولانی است که از آنتی­بیوتیک استفاده می­کنید، به شما توصیه می­شود که قبل از درمان لیزر این موضوع را با پزشکتان بررسی کنید. اگر بیمار شدید و شروع به مصرف آنتی­بیوتیک کردید، شما باید ۷ روز قبل از لیزر مصرف آنتی­بیوتیک را قطع کنید.

laserintehrann

مراحل لیزر و رفع موهای زائد در تهران

قبل از انجام لیزر موهای زائد تهران، قسمتی از موی بدن که در این روش لیزر می شود کوتاه می شود و ارتفاع آن چند میلی متر می شود. تجهیزات لیزری مطابق با رنگ، ضخامت و محل موهایی که باید لیزر شوند و همچنین رنگ پوست فرد تنظیم می شوند. بسته به منبع لیزر یا نور مورد استفاده، شما و متخصص باید عینک های مخصوصی به چشم بزنید. همچنین باید با استفاده از یک ژل سرد یا دستگاه خنک کننده مخصوص از لایه های خارجی پوست خود محافظت کنید.

این کار به نفوذ نور لیزر به پوست کمک می کند.  سپس، پزشک متخصص لیزر موهای زائد تهران یک پالس نور به ناحیه مورد می اندازد و به مدت چند دقیقه ناحیه را بررسی می کند تا متوجه شود که آیا لیزردرمانی در مسیرخوبی پیش می رود و عوارض جانبی آن چیست. وقتی لیزردرمانی انجام شد، برای کاهش درد و ناراحتی باید کمپرس یخ، کرم ها یا لوسیون های ضد التهابی یا آب سرد مصرف کنید. باید جلسه بعدی خود را چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی کنید. جلسات درمانی تا زمان حذف کامل موهای زائد انجام می گیرد.

لیزر موهای زائد تهران

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد تهران

 • متخصصان نمی­توانند روی تاتو را لیزر کنند.
 • حداقل ۲ هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب و برنزه شدن خوداداری کنید.

به مدت ۷ روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده آفتاب اجتناب کنید.

 • بهترین راه برای حداقل کردن عوارض جانبی درمان لیزر موهای زائد تهران این است که به مدت ۷ روز از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش اجتناب کنید.
 • سابقه پزشکی دقیق و به روز به پزشک متخصصتان بدهید تا بتواند درمانی ایمن و مؤثر به شما ارائه دهد.
 • اگرچه عوارض جانبی نادر هستند اما ممکن است شامل موارد زیر شوند:

هایپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست)، هایپوپیگمانتاسیون (از دست دادن رنگدانه­های پوست)، سوختگی­های ملایم تا متوسط و یا تاول، تغییر دائمی رنگ پوست، قرمزی موقت، ورم فولیکولی (پف کردگی قرمز یا صورتی و برآمدگی­ های کوچک)، تورم و یا خارش در ناحیه درمان، کهیر، جوش، کبود شدن و نرسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه.

 • خانم­های باردار را نمی­توان درمان کرد.
 • برای بیماران مبتلا به صرع نمی­توان لیزر انجام داد.

laserintehrann

آنچه در طول لیزر موهای زائد تهران انتظار می رود

تجهیزات لیزر موهای زائد تهران با توجه به رنگ، ضخامت و و رنگ پوست شما تنظیم می شود. بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محافظ مناسب چشم استفاده کنید. همچنین لازم است لایه بیرونی پوست خود را با ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه محافظت کنید. این کار به نفوذ لیزر به پوست کمک می کند. بسته به نوع لیزر، یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک ممکن است برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که دکتر لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر تهران از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید از پرتو لیزر باعث آسیب به فولیکول های مو می شود که مانع رشد مو می شود.  درمان ناحیه کوچک مانند بالای لب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. درمان منطقه بزرگتر، مانند پشت، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

سپس، تکنسین یک پالس نور را به منطقه درمان می فرستد و چندین دقیقه منطقه را نگاه می کند تا اطمینان حاصل کند بهترین تنظیمات برای بررسی واکنش های بد انجام شده است. هنگامی که لیزر درمانی کامل شود، پک های یخ، کرم ضد التهاب یا لوسیون، یا آب سرد برای کاهش هر گونه ناراحتی به شما داده می شود. جلسه بعدی معمولا چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی می شود. جلسات درمان تا زمان متوقف شدن رشد مو ادامه می یابد.

هزینه های لیزر موهای زائد تهران

لیزر موهای زائد تهران

هزینه ها متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

 •  اندازه محل مورد درمان و زمان لازم برای درمان
 •  تعداد درمان های مورد نیاز
 •  آیا لیزر توسط پزشک انجام می شود یا خیر؟
 •  محلی که لیزر را انجام می دهید

کدام یک از نواحی بدن را می‌توان با استفاده از لیزر درمان کرد

لیزر موهای زائد را می‌توان برای همه نقاط بدن مورد استفاده قرار داد. مراجعین خانم در این کلینیک اغلب درخواست لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت خود را دارند، درحالی‌که مراجعین مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

لیزر موهای زائد تهران

موهای سفید و کم رنگ

از ابتدای شروع درمان موهای زاید با لیزر این موها نقطه ضعف درمان موهای زاید بودند.

چرا که اشعه لیزر جذب رنگدانه ها از جمله ریشه مو می شود و در اثر ایجاد حرارت آن را از بین می برد لذا موهای سفید کم رنگ این اشعه را چون جذب نمی کنند بنابراین مقاوم به درمانهای لیزر و IPL می باشند. در سالهای اخیر شرکت Syneron با ترکیب2 روش RF و لیزر به مقدار زیادی این مشکل را حل کرده است. در اثر امواج RF ریشه که دارای عروق خونی فراوانی است گرم شده و پررنگ می شود لذا در مرحله دوم این عروق اشعه را جذب کرده در ریشه مو از بین می برند.

یا تمام افرادی که موهای زائد زیادی دارند، داوطلب مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

نه، موهای زائد، اضافی یا ناخواسته به 2 دلیل هورمونی یا غیرهورمونی ایجاد می شوند. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موهای زائد شوند، شما نمی توانید هیچ نوع لیزری و بدون درمان بیماری زمینه ای از پس این موها بربیایید. اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. از این رو، چنین افرادی باید ابتدا بیماری و سپس موهای زائد خود را درمان کنند.

لیزر موهای زائد تهران

چگونه درد در لیزر موهای زائد  را کاهش دهیم

در حال حاضر دستگاههای جدید دارای سیستم های خنک کننده بسیار پیشرفته ای می باشند به همین دلیل تحمل این دستگاهها بسیار راحت تر است.اختراع دستگاه SHR (Super Hair Removal) در واقع یک جهش بزرگ در این زمینه می باشد.

چرا که در این دستگاهها میزان اشعه در یک نوبت به پوست نمی رسد بلکه در فواصل بسیار کوتاه ( چند صدم ثانیه) به صورت 3 تا 5 پالس به پوست می رسد. یکی از مزایای مهم این روش بدون درد بودن آن است. در این روش جدید از بین بردن موهای زاید حتی در پر تراکم ترین مناطق پوست و یا در مورد موهای بسیار کلفت و ضخیم بدون درد می باشد.

 

آماده شدن برای لیزر

قبل از انجام لیزر بهتر است به مدت یک هفته از اپیلاسیون ، بند و یا هر روشی که در آن مو به طور کامل از ریشه بیرون کشیده می‌شود پرهیز کنید زیرا در لیزر موهای زائد اشعه نور فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد. دستورالعمل‌های دیگری نیز وجود دارد که اثر بخشی این روش را بهبود بخشیده و خطر عوارض جانبی را کاهش می‌دهد. این توصیه‌ها عبارتند از:

 • برای چند روز دور از آفتاب و نور خورشید بمانید. لیزر نباید روی پوست های آفتاب سوخته یا برنزه انجام شود
 • اجتناب از تحریک پوست
 • اجتناب از اپیلاسیون و وکس
 • عدم استفاده از داروهای ضد التهابی که باعث خونریزی می‌شود مانند آسپرین
 • اگر عفونت فعالی دارید مانند سرما خوردگی یا عفونت پوستی باکتریایی دارید نباید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.

علاوه بر این در صورتی که پوستی تیره یا گندمی دارید توصیه می‌شود از ترکیبات سفید کننده در محل درمان استفاده نمایید.

مناطقی که می‌توان از لیزر برای حذف موهای آن استفاده نمود عبارتند از:

 • پشت
 • شانه ها
 • بازوها
 • قفسه سینه
 • بیکینی
 • پاها
 • گردن
 • پشت لب
 • چانه

laseeer

خطرات و عوارض جانبی

این روش دارای عوارض جدی و شدید نیست اما از شایع ترین عوارض آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ورم
 • قرمزی
 • ناراحتی و تحریک پوست

این عوارض معمولا ظرف چند روز پس از درمان از بین می‌رود اگر با گذشت زمان این نشانه‌ها باقی ماند با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی که کمتر مشاهده می‌شود عبارتند از:

 • زخم
 • سوزش
 • تاول
 • عفونت
 • تغییرات دائمی در رنگ پوست

انتخاب پزشک حرفه‌ای می‌تواند عوارض و خطرات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =