لیزر موهای زائد در کرج

لیزر موهای زائد در کرج

لیزر موهای زائد در کرج

لیزر موهای زائد در کرج امروزه  طرفداران بسیاری دارد .درهنگام  ليزر موهای زائد در کرج  ، ليزر را بر روى سطح پوست می تابانند.

 

لیزر موهای زائد در کرج

 

رنگدانه هایی که در موها وجود دارد ،انرژى ليزر را به خود جذب کرده  و آن را به ریشه مو که درعمق ٢ تا ٣ ميليمترى پوست قرار دارد و سلول هاى توليدكننده مو در آنجا قرار دارد انتقال می دهد و سبب می شود سلول ها تخریب  شوند.

 

 

 

روش انجام لیزر موهای زائد در کرج

لیزر به نوری  می گویند  که بدون اینکه  آسیبی به بافت‌های اطراف پوست وارد کند  به گرما تبدیل می شود و به فولیکول مو نفوذ می کند و پیاز درون موها را از بین می برد. لیزر موهای زائد د رکرج ،یک  روش دائمی محسوب می شود .

انجام لیزر موهای زائد در کرج سبب می شود احتمال رویش مجدد مو کم شود  بنابراین می توان گفت  لیزر موهای زائد در کرج سبب می شود موها به طور دائمی کم شوند و بنابراین لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی برای مقابله با موهای زائد می باشد.

امروزه از  لیزرموهای زائد در کرج برای برطرف کردن موهای زائد صورت و بدن  افراد استفاده  می شود . تا قبل از این ، از لیزر موهای زائد در کرج فقط برای افرادی استفاده می شد که  رنگ پوست روشنی داشتند اما امروزه از لیزر موهای زائد در کرج برای افراد با رنگ تیره هم استفاده می شود .

 

لیزر موهای زائد چه قدر زمان می برد

در برخی افراد برای از بین بردن موهای زائد توسط لیزر چندین سال زمان نیاز است اما ممکن است در افراد دیگر به زمان کمتری نیاز داشته باشد اما تشخیص اینکه چه قدر زمان برای از بین رفتن کامل  موهای زائد نیاز است ، غیر ممکن است.

مدت زمان انجام لیزر به نوع موهای افراد ، الگوی رشد موهای او و گستردگی ناحیه درمان بستگی دارد بنابراین مدت زمان لیزر در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.اما می توان گفت به طور میانگین برای از بین بردن موهای زائد افراد  ۳ تا ۷ جلسه لیزر نیاز است.

 

 

 

چرا لیزر موهای زائد چندین جلسه زمان لازم دارد؟

لیزر موهای زائد در کرج حتما باید در جلسات متعدد انجام شود و با یک جلسه اثری روی موها ندارد چون چرخه رشد مو در انسان  طوری است که هر تار مو، سه مرحله تکاملی برای رشد دارد. چون ليزر در هر جلسه  فقط روى موهايى كه در مرحله اول رشد هستند تاثیر می گذارد.

 

 

 

اقدامات قبل از انجام لیزر موهای زائد در کرج

فرد باید قبل از انجام لیزر ، ابتدا توسط یک پزشک خوب معاینه شود و  آگاهی های لازم در مورد لیز موهای زائد در کرج به بیمار داده شود .همچنین پزشک از بیمار میخواهد قبل از لیزر موهای زائد در کرج موارد زیر را رعایت کند :

-فرد یک هفته قبل ازانجام لیزر نباید موهای خود را موم بندازد و نباید موهایش را از ریشه بکند  .همچنین باید قبل از لیزر موهای زائد در کرج  از تزریق جهت جوان سازی پوست و  حمام آفتاب خودداری کند .همچنین نباید  از رختخواب های الیافی قبل از لیزر موهای زائد در کرج استفاده کند.

– قبل از انجام لیزر موهای زائد در کرج  فرد نباید  داروهایی مثل آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی استفاده کند چرا که باعث افزایش خونریزی می‌شود.

 

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد در کرج

هر فرد بسته به نوع ناحیه درمان باید بعد از لیزر موهای زائد در کرج مراقبت هایی را انجام دهد:

– از کارهای که بعد از لیزر موهای زائد در کرج می توانید  انجام دهید استفاده از یخ می باشد چون گذاشتن یخ بر روی ناحیه درمان سبب کاهش درد در آن ناحیه می شود.

-استفاده از ژل آلوئه ‌ورا بعد از لیزر موهای زائد در کرج  هم سبب می شود قرمزی و تورم بعد از لیزر موهای زائد در کرج کاهش یابد  .

– بعد از لیزر موهای زائد در کرج حتما باید  ازکرم ضد آفتاب حتما استفاده شود چون پوست بعد از لیزر موهای زائد در کرج ،در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید بسیار آسیب‌ پذیر می ‌شود .برای جلوگیری از مضرات اشعه فرابنفش باید از کرمی استفاده کنید که  که حداقل SPF30 داشته باشد.

– افراد باید تا دو روز پس ازلیزر موهای زائد در کرج  از رفتن به سونا، اتاق بخار و دوش آب داغ بپرهیزند.

-پس ازلیزر موهای زائد در کرج به موهای خود دست نزنید یعنی از کندن و اپیلاسیون مو خودداری کنید  زیرا برای اثر کردن لیزر موهای زائد در کرج ،  باید فولیکول‌ها دست ‌نخورده باشند .

 

 

 

مزیت‌ لیزر موهای زائد در کرج جچیست ؟

– لیزر موی زائد در کرج ظاهر پوست را بهتر و زیباتر می کند و سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.

– انجام لیزر موهای زائد در کرج باعث صرفه‌جویی در هزینه های از بین بردن موها می شود .چون از بین بردن موها به روش های معمولی در دراز مدت هزینه بسیاری برای فرد خواهد داشت.

– انجام لیزر موهای زائد در کرج ، سرپایی است و نیازی به  و به جراحی و بستری شدن  ندارد و فرد می تواند پس از لیزر کارهای روزمره خود را انجام دهد.

– لیزر موهای زائد د رکرج ،در برابر روش های دیگر از بین بردن موها درد و ناراحتی  کمتری دارد.

 – لیزر موهای زائد در کرج ،تاثیر منفی روی پوست نمی گذارد.

 

کاندیدای مناسب برای  لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کرج  برای افرادی که پوست روشن دارند و در مقابل موهایشان تیره است بهتر و سریعتر جواب می دهد و به تعداد جلسات کمتری نیاز دارد ،بنابراین فردی که دارای این نوع پوست و مو باشد  گزینه خوبی برای انجام لیزر موهای زائد در کرج می باشد. اما از  لیزر برای درمان  همه افراد با رنگ پوست‌های مختلف و حتی درمان موهای قهوه‌ای روشن نیز استفاده می‎شود.

 

 

 

از لیزر موهای زائد در کرج می توان برای کودکان نیز استفاده کرد .مثلا می توان از آن برای برطرف کردن خال مادرزادی مو دار و یا پرمویی در کودکان استفاده کرد .البته برای انجام لیزز موهای زائد در کرج در کوکان باید حداقل 12 سال داشته باشند.

 

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

در گذشته که  لیزر موهای زائد را با دستگاه های قدیمی تر انجام می دادند  با درد همراه بوده است  اما امروزه لیزر موهای زائد د رکرج بدون درد بوده و بدون نیاز به بی حسی و بدون استفاده از کرم های موضعی  انجام  می شود و فرد سوزش و یا دردی را حس نخواهد کرد.

 

 

 

لیزر موهای زائد برای چه کسانی مناسب نیست؟

-کسانی  که موهاییشان  به رنگ زرد، قرمز روشن یا سفید است رنگدانه کمی در ریشه خود دارند، به همین خاطر اینگونه موها با هیچ نوع لیزری به طور کامل برطرف نمی شوند.

-افراد دارای اختلالات هورمونی مثل کسانی که  سیکل قاعدگی نامنظم، ریزش موی سرو جوشهای مکرر صورت دارند باید قبل از اینکه برای رفع موهای زائد اقدام کنند توسط پزشک معاینه شوند و در صورت لزوم همراه با لیزر موهای زائد در کرج، از دارو هم استفاده کنند در غیر اینصورت لیزر موهای زائد بی فایده خواهد بود و پس از گذشت مدتی دوباره برخواهند گشت.

-افرادی هم  که داروهایی  خاص مثل کورتون ها و هورمون ها را مصرف می کنند از لیزر نتیجه خوبی نخواهند گرفت.

-انجام لیزر موهای زائد در افرادی که  دارای گوشت اضافه در بدن خود هستند ممکن است اسکار ایجاد کند .

-احتمال اینکه در انجام لیزر به جنین آسیب برسد بسیار کم خواهد بود اما توصیه می شود که خانم های باردار تا پایان دوره بارداری برای لیزر موهای زائد در کرج منتظر بمانند .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =