متخصص پوست تهران

Dermatologist

متخصص پوست تهران

متخصص پوست تهران دارای مشخصات و تحصیلات عالی میباشد که شما به عنوان بیمار اصلا نگرانی نخواهید داشت چراکه متخصص پوست تهران دوره های تحصیلی عالی را گذرانده و با مهارتی بالا خدمات خود را به بیماران ارائه میدهد.

دوره های که متخصص پوست تهران در کالج گذارنده است:

برای دریافت مدرک تخصص پوست٬ متخصص پوست تهران باید با موفقیت دوره‌های ذکر شده زیر را پشت سر بگذارد:

گذراندن یکسال دوره کارورزی(Intern).

دوره کالج برای دریافت لیسانس.

مدرسه پزشکی که پس از آن، فرد، پزشک (MD) یا پزشک استخوان درمانی (DO) می‌گردد.

حداقل سه سال دوره دستیاری(Residency) در رشته پوست شناسی.

پس از اینکه پزشکان تخصص پوست تهران را دریافت کردند بعضی از آنان به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. این دوره آموزشی فلوشیب نامیده می‌شود. دوره فلوشیب در جراحی پوست یا جراحی زیبایی/جراحی پلاستیک٬ آموزش پیشرفته جراحی میباشد.

Dermatologist

انواع پوست از نظر متخصص پوست تهران:

پوست طبيعي

تمام اجزاء پوست در این نوع پوست، به اندازه و به موقع فعاليت مي کنند و پوست نه خيلي چرب است و نه خيلي خشک. رطوبت پوست در حد مطلوب میباشد و پوست از نظر ظاهري کاملاً صاف است، چرب و روغني به نظر نمیرسد و منافذ آن باز نیست.

پوست طبیعی به گفته ی متخصص پوست تهران کاملاً قابل انعطاف است و صابون را به خوبي تحمل مي کند. پوست های طبیعی، هر چند کم دردسرسازترين پوست ها هستند بايد مراقبت کافي به عمل آورد تا ديرتر دچار تغييرات پيري شوند.

پوست حساس

پوست های حساس معمولاً خيلي خشک هستند، در لمس به نظر سفت مي رسد و به سهولت دچار تحريک و التهاب مي شوند. باید به خاطر داشته باشید که پوست حساس قادر به تحمل بسياري از کرم هاي مرطوب کننده وحتي ضدآفتاب ها نيستند.

عطر و بوي کرم براي اين پوست ها آزاردهنده میباشد و به سرعت دچار قرمزي والتهاب و حتي پوسته ريزي مي شوند. مراقبت از اين نوع پوستها بسيار دشوار است و فرد بايد از فرآورده هاي آرايشي و بهداشتي مخصوص پوست هاي حساس که داراي حداقل مواد نگهدارنده و همچنین فاقد عطر باشد استفاده کنند و با آزمودن فرآورده هاي مختلف، محصول مناسب و سازگار با پوست خود را پيدا کنند.

 فراموش نکنيد که اين پوست های حساس بسيار نسبت به نور آفتاب و تغييرات دماي محيط نيز حساس هستند. اين افراد از ضدآفتاب هاي فيزيکي و ضدآفتاب فاقد مواد شيميايي استفاده می کنند و براي آنها استفاده از ضدآفتاب هاي مخصوص بچه ها توصيه مي شود.
بيماراني که دارای پوست حساسی هستند، بايد در مصرف برخي داروهاي موضعي شامل اسيدهاي ميوه، ويتامين هاي E,C لانولين، پروپيلين گليکول و رتيوئيدها (که براي درمان آکنه استفاده مي شود)اجتناب نمايند.

 

Dermatologist

 

پوست چرب

فعاليت غدد سباسبه (چربي) در پوست های چرب، بيشتر از حد معمول میباشد. در پوست چرب، ضخامت لايه شاخي و کراتينيني بيشتر میباشد و به همین خاطر موجب ضخيم تر به نظر رسيدن اين نوع پوست مي شود.

 اغلب يک لايه چربي روي اين گونه پوست ها وجود دارد که باعث براق به نظر رسيدن آن شده و هم چنين اغلب منافذ باز فراوان و بعضاً گشادي در پوست های چرب وجود دارد. صورت اين افراد صبح ها هنگام بيدار شدن از خواب، چرب و براق میباشد. بهترین متخصص پوست تهران بیان میکنند که گاه دانه هاي سرسياهي بنام کومدون نيز در پوست های چرب قابل مشاهده میباشد.

نکته مهم دیگر :

 همچنین میگویند، بايد بدانيم که اين نوع پوست ها برخلاف پوست هاي خشک بسيار مقاوم بوده و ديرتر دچار چين و چروک مي شود اما با این وجود، این نوع پوست نياز به مراقبت بسیار و گاهی سابسیژن دارد و به خاطر جذب آسان آلودگي هاي هوا و نيز گرد و غبار محيط بايد هميشه تميز و دور از آلودگي باشد و به این خاطر گاه نیاز است فرد، روزانه دو الی سه بار صورت خود را با صابون بشويند.

در اين حالت هميشه بايد پوست را با نوعي کرم مرطوب کننده ملايم و  البته فاقد چربي پوست را مرطوب نگه داشت چراکه پوست هاي چرب مستعد آکنه و جوش زدن هستند و اگر فردي براي مرطوب کردن پوست از کرم هاي سنگين و چرب استفاده کند احتمال رخداد يا تشديد آکنه افزايش مي يابد. از نظر پيشگيري از ايجاد چين و چروک اين نوع پوست ها جزء بهترين پوست ها مي باشند، در ضمن رخداد سرطانهاي پوست در پوست چرب نيز کمتر است.

Dermatologist

پوست مختلط يا mixed

 بيشتر خانم ها داراي پوست مختلط هستند به اين معني که پوست پيشاني و بيني چرب بوده و بقيه نواحي بخصوص اطراف چشم و گونه ها خشک مي باشد، اصطلاحاً به ناحيه چرب اين نوع پوست ها ناحيه T مي گويند. پوست مختلط نسبتا نگهداری دشواری دارد چراکه افراد دارای این نوع پوست بايد براي نواحي چرب مراقبت مربوط به پوست هاي چرب و براي نواحي چشم مراقبت هاي لازم براي پوست هاي خشک را بعمل آورد .

پوست خشک

 پوست های خشک پوست هايي هستند کشيده و نازک و خشک هستند که بسيار به سرما و شستشو با صابون هاي معمولي حساس اند و به سهولت تحريک مي شود. مقدار منافذ پوست در اين نوع پوست ها بسيار کم میباشد و گاهی هيچ منفذي را نمي توان پيدا کرد.

اين افراد معمولاً بعد از شستشوي پوست صورت، احساس کشيدگي پوست به خصوص در ناحیه گونه ها مي کنند. اين پوست ها نسبت به نور آفتاب و شرايط نامساعد جوي مثل باد نيز بسيار حساس هستند. خشکي پوست باعث مي شود تا اين نوع پوست ها زودتر از ديگر نوع های پوست دچار چين و چروک شود.

 در ابتدا خطوط ظريفي در اطراف چشم و لب ها ایجاد مي شود که اگر مراقبت هاي ويژه انجام نگيرد، تبديل به چروک خواهند شد. حتما برایتان سوال است که دلیل خشکي پوست چه میتواند باشد؟   متخصص پوست تهران اینگونه به این سوال پاسخ میدهد، کم بودن ترشحات غدد سباسه (چربي) و همچنین تبخير بيش از حد آب در سطح پوست موجب خشک شدن پوست میشود.

متخصص پوست تهران همچنین میگویند:

خشکي پوست مي تواند منشأ داخلي يا خارجي نیز داشته باشد. منظور از منشأ داخلي مبتلا بودن فرد به خشکي پوست ژنتيکي است برای مثال ممکن است مبتلا به اگزماي سرشتي (درماتيت آتوپيک) است و يا نوعي بيماري پوست بنام ايکتيوز باشد.

منظور از منشأ خارجي اين است که فردي به واسطه مسائل شغلي وي تحريکات بيروني دچار خشکي بيش از حد پوست شده است. مثلاً کسانيکه به هر دليل با مواد شوينده زياد سر و کار دارند يا مثلاً با مواد شيمايي خاصي تماس دارند ممکن است دچار خشکي بيش از حد پوست شوند.

باید بدانید که پوست هاي خشک بطور کلي مستعد پيري زودرس میباشند و چين و چروک در صورت عدم مراقبت هاي لازم در سنين پايين روي پوست ايجاد خواهد شد. پزشک متخصص پوست میگویند مصرف مکرر مرطوب کننده ها و چرب کننده ها در اين پوست ها ضروري است.

 

Dermatologist

 

نمونه‌ای از درمان‌هایی که متخصص پوست تهران در حوزه زیبایی پوست انجام می‌دهند:

  • متخصص پوست تهران دوره ویژه‌ای جهت انجام عمل جوانسازی پوست با پرکننده می‌گذرانند ٬بنابراین هم دانش پزشکی و هم مهارت لازم جهت انجام موفق عمل‌های زیبایی را دارند.
  • جراحی زیبایی جهت محو نمودن رد جوش و فرو رفتگی‌های پوست.
  • جراحی با لیزر برای از بین بردن رگ های کوچک، لکه های پیری، جای خالکوبی یا چین و چروک.
  • تزریق پرکننده‌ها و توکسین بوتولینوم جهت جوانسازی پوست صورت.

توصیه متخصص پوست تهران در خصوص استفاده از کرم شب

ویژگی کرم‌های شب به این صورت است که می‌توانند با آسیب ناشی از عوامل مضر محیطی مانند آلودگی هوا، اشعه‌های فرابنفش خورشید، مواد آرایشی و رادیکال‌های آزاد که در طول روز موجب آسیب پوست شده‌اند مقابله و تا حدی مضرات آن‌ها را جبران کند.

متخصص پوست تهران میگویند، باید بدانید که کرم‌های شب برای افرادی با پوست چرب و پر جوش، مناسب نیست و این افراد بهتر است از کرم‌های حاوی اسید میوه یا به تجویز متخصص پوست تهران از کرم‌های لایه بردار مثل ترتینویین استفاده کنند. البته مصرف ضد آفتاب مناسب روزانه را در صورت استفاده از ترکیبات لایه بردار در طول شب فراموش نکنید.

 

 

متداول ترین سوالات بیماران از متخصص پوست تهران

نقش تونیک ها در مراقبت های پوستی چیست؟

تونیک ها قوام بخش پوست بعد از شست و شو میباشند و به جذب بیشتر محصولات مراقبتی در پوست کمک میکند.

-تونیک مخصوص پوست چرب حاوی مواد قابض پوست و همینطور بالانس کننده چربی پوست هستند.

-تونیک مخصوص پوست خشک حاوی مواد مغذی و ابرسان هستند.

 

skincare

 

استفاده از کرم های لیفت را از چه سنی باید شروع کرد؟

-معمولا سن شروع استفاده از محصولات لیفت سی سال عنوان می شود.اما توجه به سفتی یا شلی پوست ،وراثت و تاثیر تغییرات محیطی روی پوست عامل تعیین کننده ی شروع استفاده از کرم های لیفت میباشد.

-در این مورد از پزشک خود یا مشاورین کمک بگیرید.

 

ماساژ چه نقشی در سلامت پوست دارد؟

-انواع مختلفی از ماساژ صورت انجام میشود که ما در اینجا به ماساژ ریلکسیشن و ماساژ فرم دهی یا لیفت میپردازیم.

– ماساژ ریلکسیشن ضمن آرام بخشی و کاهش استرس باعث افزایش خون رسانی به پوست صورت شده و به تبع آن ساخت کلاژن و افزایش قوام پوست

پاکسازی پوست چیست؟

-لایه برداری و تمیز کردن پوست از سلول های شاخی که سبب افزایش خون رسانی همچنین تولید سلو لهای جدید می شود.

-دقت کنید هرگونه پاکسازی و لایه برداری حتما باید زیر نظر پزشک و همراه با آبرسانی انجام شود.

انواع مختلف لایه برداری پوست چیست؟

لایه برداری شیمیایی و فیزیکی

شیمیایی با استفاده از لایه بردارهای شیمیایی نظیر آلفا هیدروکسی اسید

فیزیکی نظیر اسکراب،پیلینگ آنزیمی،میکرودرم،میکرونیدل که توسط پزشک تشخیص داده می شود.

skincare

آیا پاکسازی تایپ های مختلف پوست باهم تفاوت دارد؟

-بله قطعا.که توسط پزشک تشخیص داده میشود.

اولین توصیه برای مراقبت از پوستی که لک دارد چیست؟

-لک فارغ عامل بوجود آوردن آن، سریعا باید ابرسانی شود.ابرسانی باعث تغذیه سلولهای پوست و به تبع آن افزایش مقاومت پوست می شود.

چرا منافذ پوست باز می شوند؟

-منافذ باز پوست همان محل رویش تارهای مو هستند.چنانچه ترشح غدد سباسه در کنار تارهای مو به هر دلیلی زیاد شود،منافذ هم بزرگ و قابل دیدن می شوند.

آیا منافذ باز پوست درمان میشوند؟

-در بیشتر موارد درمانی منافذ پوست بهبود قابل توجهی خواهند داشت.اما توجه کنید که این منافذ را نمیتوان به طور قطع از بین برد و در حقیقت چنین چیزی اصلا امکان ندارد اما با روش های درمانی موثر میتوان آنها را غیر قابل مشاهده کرد.

-برای پروسه کاهش منافذ پوست حتما با پزشک مشورت کنید.

روش های درمان و بهبود منافذ باز پوست؟

-برای پوست های چرب دو بار شست و شو در روز و برای پوست خشک شست و شوی یکبار در روز و ترجیحا با شوینده های ملایم و غیر صابونی توصیه می گردد.

-یکی از اقدامات موثر میکرودرم (یک روش لایه برداری سطحی)میباشد.

-استفاده از کرم های لایه بردار البته زیر نظر پزشک هم یکی از روش های درمان میباشد.

-با توجه به اینکه یکی از عوامل تشدید کننده منافذ پوست،نور آفتاب است.پس استفاده از ضد آفتاب کمک موثری در جهت بهبود منافذ پوست می باشد.

-برای پروسه بهبود منافذ پوست حتما با پزشک مشورت کنید.

محصولات مراقبتی پوست خشک چیست؟

-انواع کرم های هیدراته معتبر که توسط پزشک تجویز میشود.

آیا پوست خشک درمان میشود؟

-باید این نکته را بدانید که درمان پوست خشک پروسه زمان بری خواهد داشت.

-بخشی از درمان توسط پزشک با هیدراته کردن پوست توسط دستگاه هیدرودرمی و با استفاده از محصولات ابرسان قوی انجام میشود و بخش دیگر درمان توسط شما با استفاده از محصولات مراقبتی مناسب در منزل و همچنین رعایت رژیم غذایی مناسب در صورت می گیرد.

آیا میتوان پوست خشک را پاکسازی یا لایه برداری کرد؟

-بله.اما شدت و میزان لایه برداری به نظر پزشک بستگی دارد.از سپردن پوست خود به افراد ناآگاه و غیر متخصص جدا جلوگیری کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − 1 =