مراکز لیزر تهران

laserclinics

مراکز لیزر تهران

لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است وهمچنین در سال های اخیر تقاضا لیزر موهای زائد افزايش زیادی داشته است که همین امر باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی و همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی که یکی از بزرگترین مشکلات میباشد، می شود.

لیزر موهای زائد همانند هر تكنولوژى جديدی ممكن است مورد سوء استفاده قرار گیرد. بسيارى از افرادی كه بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبليغات يا قيمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد كردند را مأيوس كرده است.

 

عملکرد لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت میدهد و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند. اگر در هنگام لیزر موهای زائد در مراکز لیزرتهران ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری نخواهد داشت. به همین خاطر برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر در مراکز لیزر موهای زائد د رتهران، با فاصله های زمانی مشخص نیاز میباشد. با هر جلسه رفع موهای زائد د رمراکز لیزر تهران تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته و بالاخره بعد از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

 

laserclinics

انواع لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد  در مراکز لیزر تهران تاثیر گذار هستند که با تشخیص پزشک متخصص مراکز لیزر تهران برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود .

با توجه به رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر در مراکز لیزر تهران مورد استفاده قرار می گیرد:

  • لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
  • لیزر تور پالسی بالا
  • لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
  • لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود
  • لیزر ND:YAG

بهترین لیزر برای رفع موهای زائد

 

ليزر الكساندرايت با طول موج ٧٥٥ نانومتر

لیزر الکساندریت (Apogee) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه های لیزر دنیا در مراکز لیزر تهران برای رفع موهای زائد میباشد، این لیزر توسط شرکت آمریکایی Cynosure ساخته شده و از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه، قابلیت تنظیم طول موج و میزان انرژی مورد نیاز برای درمان انواع مختلف مو و پوست است.

در میان روش های موجود در دنیا برای از بین بردن موهای زائد، این دستگاه دارای بیشترین کارایی و کمترین خطر میباشد. لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت در مراکز لیزر تهران برای طولانی مدت باقی خواهد ماند و هیچ عوارضی ندارد و انتظارات بیمار را نیز برآورده می‎کند.

 

laserclinics

 

لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر

این لیزر برای انواع پوست حتی پوست های تیره قابل استفاده میباشد و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌تواند موهای که زیر پوست قراردارند را همچنین از بین ببرد. در حال حاضر بهترین لیزر دایود؛ لیزر Lightsheer ساخت کمپانی Lumenis آمریکا است.

 ليزر ان دى ياگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠٦٤ نانومتر

اين ليزر براى رفع موهاى زائد در پوست‌هاى تيره و بسيارتيره (نوع ۵ و ۶) كاربرد دارد و استفاده از آن برای خاص مى‌باشد.

IPL

این دستگاه که به علت ارزان و در دسترس بودن و سهولت استفاده، بسيار رايج شده است اصلاً ليزر نيست و در واقع نور شديد پالسى است كه توسط يك لامپ گزنون توليد مى‌شود و مانند ليزر روى سطح پوست تابيده مى‌شود، اما هم از نظر تأثير روى موهاى زائد و هم تعداد جلسات درمانى با لیزر موهای زائد متفاوت است.

آیا لیزر موهای زائد آقایان کاربرد دارد؟

یکی از اهداف تکنسین های خبره انجام لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران، راحتی و احساس امنیت بیمار است و برای رسیدن به این هدف والا، هرگونه مراقبتی را برای ایجاد تجربه ای مثبت از انجام لیزردرمانی در مراکز لیزر تهران برای بیمار فراهم می کنند. لیزر موهای زائد برای بدن مردان تکنیکی همراه با نتیجه های دائمی میباشد. لیزردرمانی برای موهای زائد بدن آقایان شامل حذف موهای زائد صورت، پشت، سینه، گوش و هر ناحیه دیگری که شامل موهای زائد باشد، می شود.

رشد مو شامل سه مرحله می شود: آناژن یا مرحله رشد، کاتاژن یا فاز خاموشی و تلوژن یا فاز ریزش.

 زمانی که فولیکول های مو در مرحله آناژن قرار دارند، لیزر موهای زائد بدن آقایان بیشترین اثربخشی را دارد. در هر زمانی، ۲۰% فولیکول ها در مرحله رشد هستند بنابراین لیزر می تواند ۲۰% از موهای زائد را در هر مرحله از بین ببرد. اشعه لیزر با گذر از پوست به گرما تبدیل شده و فولیکول ها را در مرحله رشد تخریب کرده و فرآیند رشد آنها را متوقف می کند.

 

laserclinics

 

چه انتظاری باید از لیزر موهای زائد بدن مردان در مراکز لیزر تهران داشت؟

وجود موهای زائد بر روی بدن می تواند علاوه بر کاهش زیبایی باعث آزار فرد نیز گردد که برای از بین بردن دائمی آنها می توان از لیزر در مراکز لیزر تهران، استفاده کرد. لیزردرمانی موهای زائد هم در آقایان و هم در خانم ها کاربرد زیادی دارد و به دلیل نتیجه ی مطلوب و موثر از روش های پرطرفدار رفع موهای زائد در نقاط مختلف دنیا به شمار می آید.

اگرچه لیزردرمانی در خانم ها علاقه مندان بیشتری دارد اما آقایان هم به منظور داشتن بدنی بدون مو و صاف نیز از لیزر درمانی در مراکز لیزر تهران می توانند استفاده کنند. موهای زائد درخانم ها به موهایی گفته می شود که به طور ناخواسته در نواحی غیرمعمول مانند زیرچانه و دو طرف صورت رشد کرده و باعث نا زیبایی و زشتی فرد می شود. اگر چه حذف موهای زائد برای آقایان کاربرد زیادی همانند خانم ها ندارد اما بعضی از آقایان نیز علاقمند به حذف این موهای زائد هستند.

لیزر درمانی روشی دائمی برای حذف موهای بدن آقایان محسوب می شود. لیزر درمانی موهای زائد در خانم ها و آقایان در روش ، تفاوت چندانی نداشته و با توجه به اینکه بدن آقایان از وسعت و مقاومت بیشتر مو برخودار است، به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها برای حذف موهای زائد در مراکز لیزر تهران نیاز دارند. چنانچه آقایان لیزر درمانی خود را در مراکز تخصصی لیزر تهران  با دستگاه پیشرفته و استاندارد توسط پزشک متخصص مو و پوست در مراکز لیزر تهران انجام دهند ، شاهد هیچ عارضه ای نخواهند بود.

به همین خاطر توصیه می شود که از لیزر کردن موهای زائد در باشگاه ها و مراکز غیرتخصصی که با وعده ی هزینه ی کمتر سلامتی و زیبایی فرد را به خطر می اندازند و از روش های غیر اصولی و علمی استفاده می کنند ،شدیدا اجتناب کنید.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان در مراکز لیزر تهران

افراد سود جو در مراکز غیرتخصصی، با هزینه پایین تر و افزایش تعداد جلسات لیزر درمانی علاوه بر افزایش نهایی هزینه ی کل به دلیل عدم رعایت استاندارد لیزر تاییده شده به پوست فرد ، موجب سوختگی ،التهاب ، عفونت و آکنه در مراجعه کنندگان می شوند.

هزینه لیزر موهای زائد بدن مردان نسبت به خانم ها بیشتر میباشد و همچنین باید توجه داشته باشید که این هزینه با توجه به تراکم موی زائد فرد ، وسعت ناحیه ، تعداد جلسات ، نوع دستگاه لیزر و مهارت پزشک متخصص مراکز لیزر تهران متفاوت خواهد بود.

افراد با موی تیره و ضخیم ، پوستی سفید و روشن نتیجه ی بهتری از لیزر درمانی را دریافت خواهند کرد.

در این افراد بدلیل کاهش ملانین در پوست و عدم جذب نور لیزر توسط آن ، شاهد سوختگی و التهاب پوست نخواهیم بود و برعکس موهای تیره به دلیل وجود ملانین با جذب بهتر لیزر، سوزانده و از بین خواهند رفت.

bodylaser

قبل از انجام لیزر موهای زائد، به این نکات توجه کنید:

اگر برنزه کرده اید، صبر کنید تا تاثیر آن از روی پوستتان برود، انجام لیزر در این زمان ممکن است باعث ایجاد تاول و سوختگی پوستی شود. توصیه می شود قبل از انجام لیزر موهای زائد، به مدت 4-6 هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
برای برداشتن موهای زائد در طول دوره درمان، بهترین روش استفاده از تیغ است پس استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون، موچین و بند را در این زمان کنار بگذارید. بهترین زمان تراشیدن موها 2 یا 3 روز قبل از انجام لیزر می باشد. استفاده از چشم بند محافظ روی چشم، به منظور جلوگیری از آسیب قرنیه یا شبکیه واجب میباشد. در صورت لزوم، اصلاح موی بخش مورد نظر به گونه ای که چند میلی متر روی پوست باشد. استفاده از ژل سرد یا ابزار سرد کننده مخصوص جهت محافظت از لایه های خارجی پوست و تسهیل نفوذ نور لیزر درون پوست.

پس از انجام لیزر به چه مراقبت هایی نیاز است؟

تا یک ساعت پس از لیزر از تمرینات بدنی سنگین خودداری کنید.
حداقل تا یک ماه و نیم پس از انجام لیزر، به مدت طولانی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. پس بهتر است در این مدت آفتاب گرفتن را فراموش کنید.
به منظور پیشگیری از آسیب های پوستی از ضد آفتاب با SPF 15 استفاده نمایید.
فراموش نکنید که قسمت های لیزر شده نباید دستکاری شوند.
پس از انجام لیزر از کرم های قوی و محرک که حاوی مواد شیمیایی مانند بنزوئیل هستند استفاده نکنید.

bodylaser

سوالات رایج

چه زمانی پس از لیزر می توان آفتاب گرفت ؟

متخصصان زیبایی توصیه می کنند پس از لیزر موهای زائد شخص به مدت سه ماه از آفتاب گرفتن پرهیز نماید.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

خیر، لیزر موهای زائد به هیچ عنوان دردناک نیست، اما در صورتی که شخص حساس باشد از پماد بی حسی استفاده می شود.

لیزر موهای زائد برای چه اشخاصی ممنوع است؟
بانوان باردار و شیرده
اشخاصی که بیماری های عصبی دارند.
اشخاصی که دارای زخم و یا عفونت فعال در ناحیه ی مورد لیزر هستند.
آیا لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی و باروری تاثیر می گذارد؟

خیر ، لیزر اگر در ناحیه زیر بغل و ناحیه بیکینی انجام شود هیچ تاثیر بر بافت سینه و تخمدان ندارد، هم چنین لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی تاثیری ندارد و اشخاص با آسودگی خیال می توانند به انجام لیزر موهای زائد بپردازند.

آیا برخی از افراد کاندیدهای مناسب تری برای لیزر مو نسبت به دیگران هستند؟

 لیزر در افرادی که دارای پوست روشن و موهای ضخیم و تیره (قهوه ای و سیاه) هستند بهتر عمل می کند. البته نتایج فوق العاده ای با افرادی در همه سطوح رنگ پوست و رنگ مو گزارش شده است- حتی بلوند، قرمز و یا موهای قهوه ای روشن! در حالیکه برخی به افرادی که دارای این رنگ موها هستند الکترولیز را توصیه می کنند و برخی دیگر فقط برای کسانی که موهایشان سفید است الکترولیز را توصیه می کنند.

bodylaser

چرا چند جلسه درمانی لیزر برای پاک کردن ناحیه از موهای زائد و ناخواسته نیاز است؟

مو در چرخه تکرار رشد می کند و تنها در فاز فعال رشد مو حاوی رنگدانه کافی برای جذب انرژی لازم برای غیرفعال کردن فولیکول مو است. هنگامی که مو در فاز خاموش است، رنگدانه کمی داشته یا بدون رنگدانه است و نمی تواند نور لیزر را جذب کند. هنگامی که برای لیزر اقدام می کنید، تمام فولیکول های موی با رشد فعال منطقه درمان غیر فعال می شوند. چند هفته بعد، برخی از موهای خفته شما به فاز فعال می رسند و شما جلسه بعدی را برای غیر فعال کردن این موها نیاز دارید. همانطور که این چرخه تکرار می شود، شما کاهش تعداد موها را احساس خواهید کرد.

چه تعداد جلسه درمانی حذف موهای زائد با لیزر نیاز دارم؟

اکثر شرکت های لیزر می گویند که برای رسیدن به یک ناحیه بدون مو ، شش تا هشت جلسه درمانی مورد نیاز است. بعضی از افراد پس از چهار جلسه درمانی از نتیجه راضی هستند و اقلیت کوچکی هستند که بیش از هشت جلسه نیاز دارند، اما این تعداد جلسات بسیار کمتر از چیزی است که شما در استفاده از الکترولیز، دیگر روش موثر حذف دائمی مو، نیاز دارید. دیگر روش های حذف موهای زائد، به شما در نهایت یک منطقه عاری از مو نخواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نه =