مرکز بوتاکس تهران

botoxclinicsintehran

مرکز بوتاکس تهران

مرکز بوتاکس تهران یکی از روش های جوانسازی پوست را تزریق بوتاکس معرفی کرده است. سم بوتولینوم ( Botulinum toxin ) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سّم باکتری کلستریدیوم تهیه شده و برای فلج موقت عضلات استفاده می شود.تزریق بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی میباشد که نیاز به جراحی ندارد. لازم به ذکر است که اثرات بوتاکس متناسب با تزریقات قبلی بین ۳ الی ۶ ماه به طول می انجامد و به طور متوسط هر ۳ تا ۶ ماه یکبار تمدید می شود . تزریق بوتاکس بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و شروع اثر آن بین ۴ تا ۷ روز است .

کاربردهای بوتاکس را از نظر مرکز بوتاکس تهران به دودسته می توان تقسیم کرد:

کاربردهای درمانی :

درمان غیر قرینگی  صورت
درمان تعریق زیاد ( زیر بغل، کف دست ، کف پا )
درمان سردرد های مانند میگرن
درمان اسکارهای دردناک

کاربردهای زیبایی :

بالا بردن ابروها

کاهش چینهای عمودی گردن

کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن

بالا بردن نوک بینی

بهبود افتادگی قسمت تحتانی صورت در کنار تزریق فیلرها و چربی

رفع چین و چروکهای حرکتی و متوقف کردن پیشرفت چروکهای ثابت مثلا در پیشانی،دور چشم،خط اخم

کاهش خطوط عرض گردن

بهبود چین های چانه

botoxclinicsintehran

نقاط تزریق بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران

متخصصان مرکز بوتاکس تهران معتقدند که بهترین نتایج در قسمت بالایی صورت که اغلب شامل کاهش خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها و چین و چروک روی پیشانی و بین ابروهاست، می شود. متخصصین با تجربه  مرکز بوتاکس در تهران می توانند از سم بوتولینوم برای کاهش خطوط ریز زیر چشم ها نیز تا زمانی که پوست این ناحیه بیش از حد شل نباشد، استفاده کنند. این روش معمولا چشمانی بازتر را برای افراد به ارمغان می آورد همچنین این درمان را می‌توان برای بالا بردن چند میلی متری ابروها نیز استفاده کرد.

تزریق بوتاکس برای خطوط خرگوشی

تزریق بوتاکس می‌تواند خطوط خرگوشی یا خطوطی که در هنگام خنده در برخی افراد در بالای بینی ایجاد می‌شودو خطوط خنده یا خطوطی که با خندیدن از بینی تا گوشه لب ها شکل می گیرد را نیز بهبود ببخشد. چانه گود که در بعضی افراد مشاهده میشود را نیز می‌توان مانند خطوط گردن یا خطوط افقی در اطراف گردن صاف کرد. جالب است بدانید که خطوط عمودی گردن ناشی از عضلات پلاتیسما نیز با سم بوتولینوم قابل بهبود میباشد.

در بعضی موارد تزریق سم بوتولینوم با تزریق ژل یا چربی همراه میباشد. بطوری که چین و چروک ایجاد شده با تزریق ژل یا چربی پر شده و ظاهری صاف تر به پوست می بخشد.

از این روش به عنوان درمانی برای عارضه های مهم تر پزشکی نیز می توان استفاده کرد. برای مثال در دندانپزشکی برای برطرف کردن لبخند گوشتی با تزریق بوتاکس در لب بالا می توان از بالا رفتن لب و ظاهر شدن لثه ها جلوگیری کرد یا اینکه برای کمک به روند ارتودنسی می توان انقباضات عضلات لب را کنترل کرد.

تزریق بوتاکس  در مرکز تزریق بوتاکس در تهران می تواند به افرادی که به ترومای صورت یا فلج بل مبتلا هستند، کمک کند. در این موارد، صورت ظاهر کج داشته و بوتاکس می‌تواند به اصلاح این عارضه ناراحت کننده کمک کند. همچنین سر دردهای میگرنی، اسپاسم برخی اندام ها، لوچی چشم ها و تعریق بیش از حد دست ها و زیر بغل نیز همگی با تزریق بوتاکس درمان می شوند.

فرایند تزریق بوتاکس چگونه است؟

دوز بسیار کمی از تزریق بوتاکس صورت در زیرپوست، محلی که در آن چین‌وچروک قابل‌توجهی وجود دارد، تزریق می‌شود. این کار به‌طورمعمول در مرکز بوتاکس تهران انجام می‌شود.

روش تزریق بوتاکس چانه، خطوط اخم، چروک ها صورت و … می‌تواند بسته به محل تزریق از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. تعداد تزریق‌ها و مقدار دوز تجویزشده بسته به‌شدت چین‌وچروک‌ها متفاوت میباشد. در ابتدا قبل از تزریق، پزشکمرکز بوتاکس تهران  ناحیه تزریق را علامت‌گذاری کرده سپس با دقت در محل موردنظر بوتاکس تزریق می‌شود. ازآنجاکه تزریق از طریق یک سوزن بسیار نازک انجام می‌شود بیمار احساس ناراحتی نخواهد داشت، احتمال دارد که یک گرم بی‌حس‌کننده موضعی بر روی پوست بیمار اعمال شود تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد. پس از تزریق بیماران قادرند به خانه و یا محل کار خود بازگردند و مانعی برای انجام فعالیت‌های روزمره وجود نخواهد داشت.

botoxclinicsintehran

مزایای بوتاکس

درمان ایمن و مؤثر است

۳ الی ۴ ماه نتیجه مؤثر و در صورت تکرار، زمان اثر آن بیشتر می‌شود.

فرایند درمان بسیار سریع است.

بدون نیاز به بستری

ظرف ۷ الی ۱۰ روز و گاهی اوقات زودتر نتایج آن ظاهر می‌شود.

ماندگاری اثر بوتاکس در بدن چگونه است

با سیگنالی که از مغز به عضلات صورت ارسال می شود، برای اخم کردن یا خندیدن، حالات صورت ما تغییر می کند. زمانی که سم بوتولینوم به یک عضله خاص تزریق می‌شود، پس از تاثیر بوتاکس، ارسال سیگنال عصبی به عضلات صورت مسدود شده و امکان ایجاد چین و چروک کاهش می یابد. با این حال، این روش درمانی دائمی نبوده و حدود 3 تا 4 ماه ماندگار است.

مراحل تزریق بوتاکس چگونه است

مشاوره اولیه

در جلسه اول درمان بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران معمولا مشاوره اولیه با پزشک متخصص صورت می گیرد و پزشک  مرکز بوتاکس تهران به بررسی نواحی صورت و تشریح درمان می پردازد. همچنین سوابق پزشکی شما بررسی می شود تا مشخص شود تزریق بوتاکس برای شما هیچ ضرری نخواهد داشت.

در صورت داشتن هر گونه آلرژی، بارداری احتمالی، مصرف هر گونه دارو، هر گونه بیماری و یا شیردهی حتما با پزشک خود صحبت کنید و شرایط خود را به طور کامل توضیح دهید، چرا که ممکن است تزریق دارو برای شما مناسب نباشد و سلامتی شما به خطر بیفتد.

سپس فرم رضایت نامه ای به شما داده می شود که با امضا کردن آن خطرات احتمالی و آگاهی از عوارض بوتاکس را می پذیرید. مطمئن شوید که انتظارات شما از نتیجه درمان با واقعیات و نظر پزشک هماهنگ است تا در آینده نارضایتی به وجود نیاید. تمامی سوالات خود را قبل از شروع درمان بپرسید و در صورتی که کاملا از این درمان مطمئن شدید این درمان را انجام دهید.

قبل و بعد از درمان امکان دارد پزشک مرکز بوتاکس تهران برای مقایسه نتیجه درمان از شما عکس بگیرد. در صورت نیاز ممکن است برای بررسی واکنش بدن شما به تزریق سم بوتولینوم، مقداری کمی از آن جهت تست تزریق شود. سپس تزریق اصلی انجام می گیرد.

شروع تزریق

در ابتدا ناحیه‌ای مورد نظر با الکل تمیز می‌شود. قبل از درمان شما به هیچ بیهوشی یا مسکنی نیاز ندارید. سپس، با استفاده از میکرو سوزن و سرنگ یکبار مصرف و بدون نیاز به بی حسی، مقدار کمی از سم بوتولینوم، به چندین نقطه در نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود. برای اولین جلسه درمان توصیه می شود که فقط درمان یک ناحیه انجام شود (به عنوان مثال خطوط اخم) تا هم با تزریق ها احساس راحتی کرده و هم نتایج طی جلسات متوالی کنترل شوند.

botoxclinicsintehran

دوره نقاهت پس از تزریق بوتاکس

از آنجایی که تزریق بسیار سریع و توسط سوزن های کوچک انجام می گیرد، درد و ناراحتی این روش بسیار کم است. به طوری که برخی درد تزریق را مانند گزیدگی حشرات توصیف می کنند. در صورتی که نمی توانید درد را تحمل کنید و یا از آن ترس دارد با مشورت پزشک و در صورت نیاز می توان از کرم های بی حسی استفاده کرد.

در صورتی که بعد از تزریق کبودی و یا ورم را مشاهده کردید، نگران نباشید. این عوارض پس از چند روز بهبود می یابند. با کمی آرایش می توانید کبودی را پنهان کرده و در محل کار خود حاضر شوید. همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت شما به تجربه و تبحر پزشک شما در مرکز بوتاکس تهران نیز بستگی دارد. هر چه پزشک شما تبحر بیشتری داشته باشد بهبودی شما سریعتر حاصل می شود.

سوالات رایج در خصوص بوتاکس

آیا استفاده از بوتاکس بطور دائم موجب فلج شدن دائمی عضله می شود ؟

عضله به هیچ وجه با تزریق بوتاکس دچار فلج دائمی نمی شود و تنها ممکن است بعد از استفاده متداول و زیاد از بونتاکس مقاومت بیشتری در مقابل تزریق بوتاکس داشته باشد و تاثیر گذاری آن را کاهش دهد.

 آیا بعد از تزریق می توان ناحیه بوتاکس شده را ماساژ داد ؟

به هیچ وجه این کار را نباید انجام دهید چرا که ماده بوتاکس احتمال دارد به نواحی دیگر عضله منتقل شود و موجب ایجاد مشکل گردد.

 آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی و وروم ایجاد می شود ؟

در اغلب مواقع کبودی و ورم اتفاق نمی افتد . تنها در موقعی که در حین تزریق احتمال پارگی رگ شود ( رگ کوچک ) که در این صورت کبودی جزئی پدید می آید که بعد از ۲تا ۳ روز نهایتا از بین می رود .

botox

 در برخی از موارد تزریق بوتاک عفونت ایجاد می شود دلیل آن چیست ؟

مورد مهمی که باید پزشکان خیلی رعایت کنند و آن استریل بودن تجهیزات پزشکی به ویژه سرنگ ها می باشد و تنها دلیلی که موجب ایجاد عفونت در محل تزریق می شود عدم استریلیزه بودن تجهزیات است. درمان عفونت نیز می تواند با استفاده از آنتی بیوتیک برطرف شود. در صورتی که در محل تزریق آبسه تشکیل شود باید هر چه سریعتر تخلیه شود.

محل عفونت و آبسه را هرچه سریعتر باید درمان کرد در صورتی که این کار را انجام ندهید موجب ایجاد جای زخم بر روی پوست خواهد شد که زیبایی را ازبین می برد.

 آیا از تزریق بوتاکس در زیر بغل برای رفع تعریق زیاد مشکلی ایجاد می کند ؟

نه هیچ موردی ندارد در افرادی که دچار تعریق بالا هستند می توان با استفاده از تزریق بوتاکس میزان تعریق را کاهش داد . البته باید توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس تعریق را برای همیشه از بین نمی برد و روشی موقتی است.

 روشی برای تشخیص حساسیت بدن به تزریق بوتاکس وجود دارد ؟

تست بوتاکس در پوست فرد بیمار قبل از انجام تزریق کامل قابل انجام است ولی کاری غیر معمول می باشد . اگر فرد سابقه حساسیت داشته باشد می تواند آن را با پزشک خود در میان بگذارد. از علائم حساسیت به بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • خارش
  • سوزش
  • کهیر
  • تنگی نفس
  • آسم
  • و…

 آیا احتمال دارد بوتاکس وارد خون نیز شود ؟

بله همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم پزشک باید دقت کافی موقع تزریق بوتاکس داشته باشد . و فقط به عضله تزریق کند هرچند با وارد شدن بوتاکس به خون علائم ظاهری شدیدی ایجاد نمی شود ولی در کل نباید این اتفاق بیافتد.

botox

 تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیر دهی امکان پذیر می باشد؟

هر عمل زیبایی در مواقع بارداری و شیردهی ممکن است آسیب به نوزاد وارد کند لذا تا جایی که می شود در این دوران به هیچ وجه از لیزر موهای زائد , تزریق بوتاکس , لیزر جوانسازی پوست و … استفاده نکنید.

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است ؟ محدودیت سنی برای تزریق بوتاکس ؟

بر اساس اینکه تزریق بوتاکس یکی از تزریقات زیبایی به حساب می رود و بیشتر برای رفع چین و چروک پوست مورد استفاده قرار می گیرد. لذا سن پایین برای تزریق در صورتی که قبل از بلوغ چین های قابل توجهی بر روی پوست داشته باشد قابل انجام است در غیر این صورت نیازی به تزریق بوتاکس نیست .

 چین و چروک عمیق پوست را نیز می توان با تزریق بوتاکس رفع کرد ؟

تزریق بوتاکس یک تزریق سطحی است و میزان کمی از چین و چروک پوست را برطرف می کند . لذا در این موارد بهتر است به تشخیص پزشک معالج احترام بگذارید .

 آیا موقع تزریق امکان دارد بوتاکس وارد جریان خون شود ؟ و عوارضی نیز به همراه دارد ؟

این امکان وجود دارد که بوتاکس در موقع تزریق وارد رگ شده و ایجاد عوارض سیستمیک کند. لذا پزشک موقع تزریق باید دقت داشته باشد که بوتاکس فقط در عضله تزریق شود . البته به دلیل اینکه مقدار این ماده بسیار اندک است در صورت وارد شدن به خون هم زیاد علائم ظاهری شدیدی به همراه ندارد. در هر صورت باید پزشک مراقب باشد چرا که در صورت ورود بوتاکس به خون و انتثال آن به نواحی حساس مشکل آفرین خواهد بود.

 

forhead botox

بوتاکس پیشانی و مزایا آن

یکی از روش های بسیار مشهور برای درمان چین و چروک صورت و اخم، بوتاکس پیشانی می باشد. البته این روش درمانی معایبی نیز به همراه دارد که شاید برای همگان شناخته شده نباشد. پس از تزریق بوتاکس در محل مورد نظر در پیشانی ماده بوتاکس جذب عضلات مورد نظر شده و به مرور زمان از آزاد شدن ماده ای که موجب انقباض عضلات می شود، جلوگیری می کند. به این صورت دیگر چین و چروک ها شما را آزار نخواهند داد و تا مدت زمان خاصی می توانید از داشتن صورتی صاف و زیبا لذت ببرید. کارایی این دارو برای افرادی که دارای چین و چروک سطحی تری هستند، بیشتر است و اثربخشی بسیار زیادی دارد. اما در استفاده از این دارو باید دقت لازم انجام شود و برای تزریق بوتاکس باید به پزشک  متخصص مراجعه کنید و از تزریق بوتاکس با قیمت مناسب برخوردار شوید. علاوه بر دلیل اصلی استفاده از بوتاکس که فلج کردن عضلات بدن میباشد و از چین و چروک جلوگیری می کند، بوتاکس پیشانی مزایا دیگری را نیز داراست. دومین مزیت استفاده از بوتاکس پیشانی حفظ زیبایی و جوانی پوست است. در صورتی که می خواهید پوستی جوان تر و شاداب تر داشته باشید و زیبایی آن را دو چندان کنید، می توانید از بوتاکس پیشانی استفاده کنید. علاوه بر این ها نتایج نشان داده که بوتاکس پیشانی می تواند اثر بخشی زیادی بر روی افرادی داشته باشد که تعریق زیادی دارند. همچنین این نتایج در برخی افراد دیده شده است که بوتاکس موجب کاهش دردهای میگرنی و سردردها شده است. علاوه بر این در مردانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند، دیده شده است که تزریق بوتاکس در آنها منجر به کوچکتر شدن این غده می شود.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق بوتاکس کنند؟

سوالی که بسیار شایع میباشد و بسیاری از افراد آن را می پرسند، این است که چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟ معمولا چند گروه خاص وجود دارد که به هیچ عنوان نباید بوتاکس کنند؛ زیرا انجام این کار عوارض بسیار زیادی برای سلامتی آنها به همراه خواهد داشت. از جمله این افراد می توان به افرادی که سنی کمتر از 18 سال و یا بیشتر از 75 سال دارند، اشاره کرد. همچنین زنان باردار نیز بهتر است از انجام این کار اجتناب کنند. افرادی که دچار بیماری های مربوط به انعقاد خون هستند و از داروهای انعقادی استفاده می کنند، هرگز نباید این کار را انجام دهند. افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند و یا از بیماری های عفونی رنج می برند نیز بوتاکس برایشان ممنوع میباشد. همچنین افرادی که در دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند نیز نباید بوتاکس پیشانی را انجام دهند.

 

forhead botox

 

طول درمان افتادگی ابرو بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

میدانید که افتادگی ابرو بعد از تزریق بوتاکس یکی از عوارضی میباشد که به دلیل تزریق نامناسب و همچنین بی دقتی این ژل به وجود می آید اما خوشبختانه راه هایی برای درمان آن به دنیا معرفی شده است که با کمک آن میتوانید این مشکل را برطرف کنید. اما سوالی که ذهن بسیاری از بیماران را به خود مشغول می کند این است که چقدر زمان نیاز است تا این مشکل برطرف شود؟ دقت داشته باشید به طور کلی طی ۴ الی ۶ هفته، زمان نیاز است تا بتوان این مشکل را برطرف کرد اما نکته اینجاست که در این مدت به دلیل افتادگی به وجود آمده حضور در جمع میتواند مقداری سخت باشد.

 

معایب و عوارض بوتاکس پیشانی

علاوه بر مزایایی که بوتاکس دارد، می تواند معایبی نیز داشته باشد. از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی می توان به ایجاد عفونت و تورم مناطق مختلف صورت اشاره کرد. همچنین این مشکل نیز در برخی افراد بسیار دیده شده است که تزریق بوتاکس پیشانی موجب ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد شده است. البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد، چیزی که این عوارض را به وجود می آورد، دوز مصرف این دارو می باشد. عوارض معمولی و موقتی این دارو نیز قرمزی، التهاب، خارش، سردرد و تهوع می باشد که زودگذر هستند و پس از مدت زمان خاصی از بین می رود. اگر به تمام نکات لازم توجه داشته باشید و تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر زیر نظر پزشک انجام دهید، معمولا عارضه خاصی گریبانگیر شما نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =