مرکز بوتاکس تهران

botoxclinicsintehran

مرکز بوتاکس تهران یکی از روش های جوانسازی پوست را تزریق بوتاکس معرفی کرده است. سم بوتولینوم ( Botulinum toxin ) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سّم باکتری کلستریدیوم تهیه شده و برای فلج موقت عضلات استفاده می شود.تزریق بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی میباشد که نیاز به جراحی ندارد. لازم به ذکر است که اثرات بوتاکس متناسب با تزریقات قبلی بین ۳ الی ۶ ماه به طول می انجامد و به طور متوسط هر ۳ تا ۶ ماه یکبار تمدید می شود . تزریق بوتاکس بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و شروع اثر آن بین ۴ تا ۷ روز است .

 

کاربردهای بوتاکس را از نظر مرکز بوتاکس تهران به دودسته می توان تقسیم کرد:

کاربردهای درمانی :

درمان غیر قرینگی  صورت
درمان تعریق زیاد ( زیر بغل، کف دست ، کف پا )
درمان سردرد های مانند میگرن
درمان اسکارهای دردناک

کاربردهای زیبایی :

بالا بردن ابروها

کاهش چینهای عمودی گردن

کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن

بالا بردن نوک بینی

بهبود افتادگی قسمت تحتانی صورت در کنار تزریق فیلرها و چربی

رفع چین و چروکهای حرکتی و متوقف کردن پیشرفت چروکهای ثابت مثلا در پیشانی،دور چشم،خط اخم

کاهش خطوط عرض گردن

بهبود چین های چانه

 

botoxclinicsintehran

 

نقاط تزریق بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران

متخصصان مرکز بوتاکس تهران معتقدند که بهترین نتایج در قسمت بالایی صورت که اغلب شامل کاهش خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها و چین و چروک روی پیشانی و بین ابروهاست، می شود.

 متخصصین با تجربه  مرکز بوتاکس در تهران می توانند از سم بوتولینوم برای کاهش خطوط ریز زیر چشم ها نیز تا زمانی که پوست این ناحیه بیش از حد شل نباشد، استفاده کنند. این روش معمولا چشمانی بازتر را برای افراد به ارمغان می آورد همچنین این درمان را می‌توان برای بالا بردن چند میلی متری ابروها نیز استفاده کرد.

تزریق بوتاکس می‌تواند خطوط خرگوشی یا خطوطی که در هنگام خنده در برخی افراد در بالای بینی ایجاد می‌شودو خطوط خنده یا خطوطی که با خندیدن از بینی تا گوشه لب ها شکل می گیرد را نیز بهبود ببخشد. چانه گود که در بعضی افراد مشاهده میشود را نیز می‌توان مانند خطوط گردن یا خطوط افقی در اطراف گردن صاف کرد. جالب است بدانید که خطوط عمودی گردن ناشی از عضلات پلاتیسما نیز با سم بوتولینوم قابل بهبود میباشد.

در بعضی موارد تزریق سم بوتولینوم با تزریق ژل یا چربی همراه میباشد. بطوری که چین و چروک ایجاد شده با تزریق ژل یا چربی پر شده و ظاهری صاف تر به پوست می بخشد.

از این روش به عنوان درمانی برای عارضه های مهم تر پزشکی نیز می توان استفاده کرد. برای مثال در دندانپزشکی برای برطرف کردن لبخند گوشتی با تزریق بوتاکس در لب بالا می توان از بالا رفتن لب و ظاهر شدن لثه ها جلوگیری کرد یا اینکه برای کمک به روند ارتودنسی می توان انقباضات عضلات لب را کنترل کرد.

تزریق بوتاکس  در مرکز تزریق بوتاکس در تهران می تواند به افرادی که به ترومای صورت یا فلج بل مبتلا هستند، کمک کند. در این موارد، صورت ظاهر کج داشته و بوتاکس می‌تواند به اصلاح این عارضه ناراحت کننده کمک کند. همچنین سر دردهای میگرنی، اسپاسم برخی اندام ها، لوچی چشم ها و تعریق بیش از حد دست ها و زیر بغل نیز همگی با تزریق بوتاکس درمان می شوند.

 

 

فرایند تزریق بوتاکس چگونه است؟

دوز بسیار کمی از تزریق بوتاکس صورت در زیرپوست، محلی که در آن چین‌وچروک قابل‌توجهی وجود دارد، تزریق می‌شود. این کار به‌طورمعمول در مرکز بوتاکس تهران انجام می‌شود.

روش تزریق بوتاکس چانه، خطوط اخم، چروک ها صورت و … می‌تواند بسته به محل تزریق از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. تعداد تزریق‌ها و مقدار دوز تجویزشده بسته به‌شدت چین‌وچروک‌ها متفاوت میباشد. در ابتدا قبل از تزریق، پزشکمرکز بوتاکس تهران  ناحیه تزریق را علامت‌گذاری کرده سپس با دقت در محل موردنظر بوتاکس تزریق می‌شود. ازآنجاکه تزریق از طریق یک سوزن بسیار نازک انجام می‌شود بیمار احساس ناراحتی نخواهد داشت، احتمال دارد که یک گرم بی‌حس‌کننده موضعی بر روی پوست بیمار اعمال شود تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد. پس از تزریق بیماران قادرند به خانه و یا محل کار خود بازگردند و مانعی برای انجام فعالیت‌های روزمره وجود نخواهد داشت.

botoxclinicsintehran

 

مزایای بوتاکس

درمان ایمن و مؤثر است

۳ الی ۴ ماه نتیجه مؤثر و در صورت تکرار، زمان اثر آن بیشتر می‌شود.

فرایند درمان بسیار سریع است.

بدون نیاز به بستری

ظرف ۷ الی ۱۰ روز و گاهی اوقات زودتر نتایج آن ظاهر می‌شود.

 

 

ماندگاری اثر بوتاکس در بدن چگونه است؟

با سیگنالی که از مغز به عضلات صورت ارسال می شود، برای اخم کردن یا خندیدن، حالات صورت ما تغییر می کند. زمانی که سم بوتولینوم به یک عضله خاص تزریق می‌شود، پس از تاثیر بوتاکس، ارسال سیگنال عصبی به عضلات صورت مسدود شده و امکان ایجاد چین و چروک کاهش می یابد. با این حال، این روش درمانی دائمی نبوده و حدود 3 تا 4 ماه ماندگار است.

 

 

مراحل تزریق بوتاکس چگونه است؟

 

مشاوره اولیه

در جلسه اول درمان بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران معمولا مشاوره اولیه با پزشک متخصص صورت می گیرد و پزشک  مرکز بوتاکس تهران به بررسی نواحی صورت و تشریح درمان می پردازد. همچنین سوابق پزشکی شما بررسی می شود تا مشخص شود تزریق بوتاکس برای شما هیچ ضرری نخواهد داشت.

در صورت داشتن هر گونه آلرژی، بارداری احتمالی، مصرف هر گونه دارو، هر گونه بیماری و یا شیردهی حتما با پزشک خود صحبت کنید و شرایط خود را به طور کامل توضیح دهید، چرا که ممکن است تزریق دارو برای شما مناسب نباشد و سلامتی شما به خطر بیفتد.

سپس فرم رضایت نامه ای به شما داده می شود که با امضا کردن آن خطرات احتمالی و آگاهی از عوارض بوتاکس را می پذیرید. مطمئن شوید که انتظارات شما از نتیجه درمان با واقعیات و نظر پزشک هماهنگ است تا در آینده نارضایتی به وجود نیاید. تمامی سوالات خود را قبل از شروع درمان بپرسید و در صورتی که کاملا از این درمان مطمئن شدید این درمان را انجام دهید.

قبل و بعد از درمان امکان دارد پزشک مرکز بوتاکس تهران برای مقایسه نتیجه درمان از شما عکس بگیرد. در صورت نیاز ممکن است برای بررسی واکنش بدن شما به تزریق سم بوتولینوم، مقداری کمی از آن جهت تست تزریق شود. سپس تزریق اصلی انجام می گیرد.

شروع تزریق

در ابتدا ناحیه‌ای مورد نظر با الکل تمیز می‌شود. قبل از درمان شما به هیچ بیهوشی یا مسکنی نیاز ندارید. سپس، با استفاده از میکرو سوزن و سرنگ یکبار مصرف و بدون نیاز به بی حسی، مقدار کمی از سم بوتولینوم، به چندین نقطه در نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود. برای اولین جلسه درمان توصیه می شود که فقط درمان یک ناحیه انجام شود (به عنوان مثال خطوط اخم) تا هم با تزریق ها احساس راحتی کرده و هم نتایج طی جلسات متوالی کنترل شوند.

botoxclinicsintehran

 

دوره نقاهت پس از تزریق بوتاکس

از آنجایی که تزریق بسیار سریع و توسط سوزن های کوچک انجام می گیرد، درد و ناراحتی این روش بسیار کم است. به طوری که برخی درد تزریق را مانند گزیدگی حشرات توصیف می کنند. در صورتی که نمی توانید درد را تحمل کنید و یا از آن ترس دارد با مشورت پزشک و در صورت نیاز می توان از کرم های بی حسی استفاده کرد.

در صورتی که بعد از تزریق کبودی و یا ورم را مشاهده کردید، نگران نباشید. این عوارض پس از چند روز بهبود می یابند. با کمی آرایش می توانید کبودی را پنهان کرده و در محل کار خود حاضر شوید. همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت شما به تجربه و تبحر پزشک شما در مرکز بوتاکس تهران نیز بستگی دارد. هر چه پزشک شما تبحر بیشتری داشته باشد بهبودی شما سریعتر حاصل می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نوزده =