کاشت مو ارزان

کاشت مو ارزان

چه کسانی به دنبال کاشت مو ارزان هستند

کاشت مو ارزان : چیزی است که خیلی از کسانی که به هر نحوی موهای سر خود را از دست داده اند، به دنبال آن می باشند. اما این افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که هیچ وقت زیبایی موهای خود را ارزانی نکنند و بیشتر به کیفت کاشت مو توجه کنند تا از نتیجه عمل راضی باشند.

کاشت مو ارزان

ریزش مو روی پوست شما تاثیر می گذارد. این می تواند نتیجه وراثت، تغییرات هورمونی، شرایط پزشکی یا داروها باشد. هر کس می تواند ریزش مو را تجربه کند، اما در مردان شایع تر است به همین تعدا مردانی مه برای کاشتش مو ارزان اقدام می کنند بیشتر از زنان است.

برخی افرد برای درمان ریزش موی خود اقدام نمی کنند. اما عده ای دیگر به دنبال راه های درمان آن با انواع روش ها می باشند. برخی از افراد این ریزش مو را با مدل مو، آرایش، کلاه یا روسری می پوشانند وعده ای هم یکی دیگر از درمان های موجود را برای جلوگیری از ریزش مو انتخاب می کنند. قبل از شروع درمان ریزش مو، با پزشک خود درباره علت ریزش مو و گزینه های درمان صحبت کنید.

شکل های مختلف ریزش مو

کاشت مو ارزان

از دست دادن مو می تواند به روش های مختلفی ظاهر شود که این به علت ایجاد کننده آن وابسته است. ریزش مو می تواند به طور ناگهانی و یا به تدریج بر روی پوست و یا کل بدن فرد تاثیر بگذارد. برخی از انواع ریزش مو موقت و برخی دیگر دائمی هستند. مسلما بعد از ریزش، بیمار به دنبال انواع درمان می رود. درصورت درمان نشدن ریزش به سایر درمان ها به دنبال یک درمان قطعی و بعنوان گزینه نهایی کاشت مو ارزان می رود تا بتواند با بودجه مناسبی کاشت مو ارزان را انجام دهد.

علائم و نشانه های ریزش مو

در زیر به برخی از علائم ریزش مو اشاره شده است:

1- نازک شدن تدریجی در بالای سر

این رایج ترین نوع ریزش مو است که هم در آقایان و هم در خانم ها دیده می شود. در مردان، موها اغلب از پیشانی در یک خط شبیه به حرف M شروع به عقب نشینی می کنند. زنان معمولا لب های مو را در پیشانی نگه می دارند اما در ریزش در موهایشان گسترش بیشتری پیدا می کند و نحوه کاشت مو ارزان در آنان با نحوه کاشت مو ارزان در آقایان متفاوت خواهد بود.

2- نقاط قهوه‌ای دایره‌ای یا پراکنده

بعضی از افراد دارای نقاط قهوه‌ای می‌شوند. این نوع از ریزش مو معمولاً فقط روی پوست سر تأثیر می‌گذارد، اما گاهی اوقات نیز در ریش یا ابرو رخ می‌دهد. در بعضی موارد پوست ممکن است دچار خارش یا دردناک شود تا موها از بین بروند.
یک شوک فیزیکی یا عاطفی باعث می‌شود که موها شل شوند و با شستشوی موها یا حتی پس از تمیز کردن ملایم، ممکن است از دست‌ها مو بیرون بیاید. این نوع از ریزش مو معمولاً باعث نازک شدن ریزش مو و تکه‌های قهوه‌ای می‌شود.

کاشت مو ارزان

3- ریزش کامل موی بدن

ریزش کامل موی بدن و سر در درمان¬های پزشکی مانند شیمی‌درمانی برای سرطان، می‌توانند باعث ریزش مو در تمام بدن می‌شوند. مو معمولاً پس از ریزش دوباره رشد می‌کند.

4- پوسته‌پوسته شدن سر

این مشکل روی پوست سر گسترش می‌یابد که نشانه‌ای از کرم سلولی است که ممکن است همراه با موهای شکسته، قرمزی، تورم و گاهی اوقات خارش همراه باشد.

کاشت مو ارزان به‌صورت دائمی

باید یادآوری کنیم که در دنیای امروز با توجه به پیشرفت‌های علمی و راه‌های درمان و همچنین توجه ویژه به‌ظاهر بسیاری افراد بدون نیاز جدی به بحث کاشت مو ارزان این کار را برای تغییر و داشتن ظاهری آیده¬آل¬تر انجام می‌دهند.
در این میان برخی از درمان‌های پیشرفته مثل کاشت مو ارزان ارائه‌شده که قیمت‌های مناسبی دارند و با هزینه کم فرد می‌تواند با کاشت مو ارزان صاحب موهای پرپشت شود. در کاشت مو ارزان با روش‌های مناسب، موی طبیعی استفاده می‌شود. کاشت مو ارزان همچنین می‌تواند دائمی باشد.

چه عواملی باعث ریزش موی افرادمی‌شود

کاشت مو ارزان

1-ریزش مو براثر سوختگی
2- ریزش مو براثر جراحی
3- بیماری‌های پوستی مانند آلوپسی
4- کاشت ابرو
5- بازسازی ریش و سبیل
6- ریزش موی ارثی و…

سن کاشت مو ارزان

بسیاری از افراد می‌پرسند بهتر است در چه سنی کاشت مو ارزان انجام دهیم؟ توصیه می‌شود قبل از اینکه برای کاشت مو ارزان اقدام کنید ابتدا سؤالات زیر از خود بپرسید؟
• آیا من فرد مناسب برای کاشت مو هستم یا خیر؟
• شرایط بدنی خود را بهبود داده‌اید؟
• ورزش می‌کنید؟
• تغذیه مناسب دارید؟
• هوای سالم تنفس می‌کنید؟
این‌ها و بسیاری دیگر از سؤالات؛ سوا لاتی هستند که باید قبل از کاشت مو ارزان اول آن‌ها را از خودتان بپرسید.
آیا به پاسخ تمام سؤالات بالا رسیدید؟ جواب مثبت است یا منفی؟ درصورتی‌که پاسخ مثبت دادید؛ می‌توانید بدون در نظر گرفتن عواملی چون سن کاشت مو ارزان، به کاشت مو ارزان فکر کنید.

ریزش مو در آقایان بیشتر است یا خانم‌ها

کاشن مو ارزان

ریزش مو و میزان آن به جنسیت افراد بستگی دارد. معمولاً ریزش مو در بانوان بیشتر از آقایان است؛ بنابراین اگر خانمی صبح از خواب بیدار شد و دید بالشتی پر از مو دارد، تعجب نکند. احتمالاً شما نیز از خود می‌پرسید

که چرا بیشتر مردان دچار طاسی یا کچلی می‌شوند

پاسخ در بخش دیگری از ماجرا قرار دارد. بانوان رویش موی بهتر و بیشتری دارند به همین دلیل ریزش مو در آنان نمود پیدا نمی‌کند؛ اما مردان باوجود میزان کم ریزش، رویش کمتری را نیز تجربه می‌کنند.

سن طلایی برای کاشت مو ارزان کدام است

کاشت مو اصولاً یک عمل زیبایی به‌حساب می‌آید. کاشت مو ارزان ممکن است در سنین مختلفی انجام شود. برای مثال کودکی را تصور کنید که در ۵ سالگی دچار سرطان شده اما در ۱۰ سالگی از این بیماری محلک نجات‌یافته است و تمایل دارد به جامعه و نزد هم‌سن‌های خود برود. وی به خاطر سرطان موهای خود را ازدست‌داده است به‌طوری‌که امکان رویش طبیعی آن‌ها را ازدست‌داده است. او نمی‌تواند برای تمام عمر از کلاه‌گیس استفاده کند زیرا زندگی برایش سخت می‌شود؛ بنابراین بهترین روشی که می‌تواند او را به جامعه برگرداند، کاشت مو ارزان می‌باشد.

کاشت مو ارزان

مثال بالا را زدیم تا ببینید سن در کاشت مو ارزان چندان مؤثر نیست اما بیشتر پزشکان ترجیح می‌دهند کاشت مو ارزان را برای افراد ۲۳ تا ۴۰ ساله انجام دهند. هر پزشک نیز دلیل متفاوتی برای خود دارد. البته به نظر تمام پزشکان در این گروه سنی است که بیمار دچار ثبات میزان موها شده و فولیکول‌های مو در جای اصلی خود قرارگرفته‌اند. همچنین برداشت و سالم بودن موها در این سن بهتر است.

توصیه کارشناسان به مردان جوان

اگر شما یک مرد جوان هستید که موهای خود را ازدست داده¬است (به هر دلیلی)، بهتر است تا این سن صبر کنید زیرا زمانی که به سن ۲۳ تا ۴۰ سال رسیدید، موهای شما شروع به ریزش می¬کنند. آن‌وقت مجبور خواهید بود یک عمل تکراری را بارها و بارها انجام دهید در آخر نیز به نتیجه دلخواه نخواهید رسید زیرا این میزان ریزش بسیار بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

همچنین در این سن طلایی هورمون‌های مختلفی روی مو تأثیر می‌گذارند، اگر قبل از این سن به کاشت مو ارزان بپردازید، به دلیل تأثیر بسیار بالای این هورمون‌ها روی موهایتان، بازهم دچار ریزش‌های زیادی می‌شوید. برخی بیماران جوان که در سن کم کاشت مو ارزان انجام می‌دهند ممکن است دچار ریزش مو نشوند بلکه آن‌ها دارای موهای خشک و نازکی می‌شوند که به‌هیچ‌وجه حالت پذیری خوبی ندارد.

کاشت مو ارزان

کاشت مو ارزان در کهن‌سالی

به همان شکل که کاشت مو ارزان یا همان ایمپلنت موها در سنین خیلی پایین خوب کار نمی‌کند، در سن پیری نیز نتیجه خوبی نخواهد داشت. ما انسان هستیم و باید از وضعیت بدن خودآگاهی کاملی داشته باشیم. همان‌طور که می‌دانید، بیماری درنتیجه یک اختلال در اندام‌ها و یا دستگاه‌های بدن اتفاق میفتد. در پیری این دستگاه‌ها دچار ضعف بسیاری می‌شوند.

افرادی که نباید کاشت مو ارزان انجام دهند

ضعف دستگاه‌های بدن می‌تواند باعث کمبودهایی در بدن شود که به دیگر بخش‌های بدن آسیب برساند. برای مثال اگر معده و دستگاه گوارش شما دیگر نتواند کلسیم جذب کند، این مورد روی استخوان‌ها و بافت‌های عضلانی بدن تأثیر بدی خواهد گذاشت. درباره موها نیز این مثال صدق می‌کند. بیمارانی که دیگر توانایی راه رفتن ندارند، افرادی که دچار ناتوانی به دلیل پیری هستند، یا حتی افرادی که زود خسته می‌شوند، افراد مناسبی برای کاشت مو ارزان نیستند، حتی اگر سن آن‌ها بین ۳۰ تا ۹۰ سال باشد بهتر کاشت مو ارزان انجام ندهند.

آیا انسان موی شیری هم دارد

حتماً شنیده‌اید که دندان‌ها دائمی و شیری دارند. این موضوع درباره موها نیز صدق می‌کند.
تمام انسان‌ها بدون آنکه متوجه شوند از اوایل عمر خود تا ۲۳ سالگی دارای موهای به‌اصطلاح شیری هستند؛ یعنی به‌سرعت جایگزین می‌شوند. البته در دندان‌ها هر صدسال یک‌بار تعویض دندان وجود دارد که بدن به‌عنوان یک واکنش خود مراقبتی آن را انجام می‌دهد اما در موها، شما روزانه، ماهانه، سالانه و حتی در دوره‌های چندساله شاهد تعویض موها هستید. بسیاری از مردم به این موضوع توجه نمی‌کنند؛ یعنی درباره آن اطلاعاتی ندارند.
البته اگر در این سنین نیز به کاشت مو ارزان بپردازید ممکن است نتیجه آن‌طور که می‌خواهید نباشد! پس به عمل پیوند مو به‌عنوان یک‌راه حل شگفت‌انگیز یا یک معجزه نگاه نکنید.

کاشت مو ارزان

چه مدت پس از کاشت مو ارزان، موها رشد می‌کنند

زمانی که کاشت مو ارزان را به پایان رساندید، ممکن است نتیجه کمی ذوق شمارا کور کند زیرا بلافاصله قابل‌مشاهده نیست. کاشت مو ارزان جزء عمل‌های زیبایی است که برای به ثمر رسیدن نیاز به زمان دارد. مو مثل یک گیاه می‌ماند. اگر از گیاه به‌خوبی مراقبت کنید و به‌اندازه به آن رسیدگی کنید و کمی هم‌زمان را چاشنی کارکنید، مطمئناً نتیجه خوبی خواهید گرفت و یک گیاه شاداب و پرطراوت خواهید داشت.

هر که را بهر کاری ساختند

کاشت مو ارزان

هرکسی مناسب کاری است. این یک ضرب‌المثل ایرانی است که بهتر است در تمام جهات زندگی سرلوحه کارمان باشد. درباره کاشت مو ارزان نیز برخی افراد هستند که به درد کاشت مو ارزان نمی‌خورند. دلایل مختلفی هم دارد. برخی از افراد هم که به درد کاشت مو ارزان می‌خورند بهتر است اول راه‌های دیگری را امتحان کنند. بیمارانی هم که سن کمی دارند بهتر است کمی دندان روی جگر بگذارند و صبر کنند تا سن آنان برای کاشت مو ارزان مناسب باشد.

آیا خانم‌ها می‌توانند مو بکارند

کاشت مو ارزان

کاشت مو در زنان مساله‌ای است که شاید ذهن بسیاری از بانوان عزیز کشورمان را به خود اختصاص داده باشد. اما به راستی برای کاشت مو درخانم ها  به چه چیزی نیاز داریم؟ مسلما مو تأثیر زیادی در چهره فرد دارد و از دست دادن موها ما را پیرتر از آنچه هستیم نشان می‌دهد. کاشت مو از راه‌هایی است که نگرانی از دست دادن موها را برای خیلی از افراد کم کرده است و بسیاری از خانم‌‌ها با این امید که با کم‌پشت شدن موهای‌شان می‌توانند دوباره آنها را بکارند،

درحالی‌که ریزش مو در خانمها کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد، بااین‌حال ازلحاظ عاطفی ریزش مو در خانمها نسبت به ریزش مو در آقایان می‌تواند بسیار مخربتر باشد. خانمها نسبت به آقایان گزینه‌های درمانی کمتری برای رفع مشکل ریزش مو در اختیاردارند و بیشتر از مشکل کم‌پشتی مو رنج می‌برند. اگر ریزش مو در زنان به شکل الگوی ریزش موی مردانه که در آقایان دیده می‌شود، باشد انجام عمل جراحی کاشت مو مؤثر خواهد بود.به‌هرحال، خانم‌هایی که ریزش موی آن‌ها به‌صورت پراکنده است، افراد مناسبی برای انجام عمل جراحی کاشت و پیوند مو نیستند.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو در خانم ها می باشد

برخی از خانم ها  با وجود ریزش مو و از دست دادن موهایشان، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند، زیرا در پشت سر و یا دو طرف سر و یا هر جایی در بدنشان بانک موی مناسبی برای اهدای مو ندارند. با این حال، گاهی ممکن است پیوند مو موجب بهبود قابل توجهی در ظاهر بیمار داشته باشد:

کاشت مو ارزان

1-خانم ها با الگوی ریزش موی مردانه:

عقب نشینی خط رویش مو، نازک شدن مو و ناحیه اهدا که به واسطه آلوپسی آندروژنتیک تحت تأثیر قرار نگرفته است.

2-بالابودن خط رویش به صورت مادرزادی:

این موضوع سبب می شود چهره آنها کمتر زنانه به نظر برسد، بنابراین کاشت مو گزینه مناسبی برای این افراد می باشد.

3-خانم هایی  که به علت زخم، سوختگی، تصادف و سوختگی در اثر مواد شیمیایی موهای خود را از دست داده اند.

4-زنانی که به علت آلوپسی موهای خود را از دست داده اند.

5-زنانی که جراحی زیبایی و یا هر نوع جراحی دیگری داشته و نگران ریزش مو در ناحیه جراحی می باشند.

کاشت مو ارزان

تفاوت کاشت مو در زنان و مردان

در اکثر نمونه‌های كاشت مو برای خانم ها، واحدهای فولیکول در میان موهای طبیعی سر قرار داده می‌شود. برای جلوگیری از وارد شدن شوک به موهای مجاور، به‌دقت و توجه زیاد تیم پزشکی نیاز می‌باشد. برای دستیابی به اهداف موردنظر، گروه پزشکی باید تجربه‌ی کافی و موفقی در کار با موهای طبیعی داشته باشد.

ریزش مو در خانم ها بیشتر به شکل پراکنده اتفاق می‌افتد و این بدین معناست که کم‌پشتی مو در بالای سر بیشتر و در کناره‌ها و عقب سر کمتر است. هرچند که الگوی ریزش مو در بیشتر آقایان در بالای سر و به‌طور کامل است ولی در کنار و پشت سر مویی از دست نمی‌دهند. به علت اینکه در کاشت مو خانم ها ، مو از قسمت عقب و کنار سر برداشته می‌شود، منطقه اهداکننده باید به‌قدر کافی پرپشت باشد، بنابراین فرایند برداشت مو، فولیکول موردنیاز و کافی را برای پوشش موفق منطقه دریافت‌کننده فراهم می‌نماید. این مسئله در طی نخستین جلسه مشاوره فردی و یا حتی با داشتن عکس‌هایی واضح از مکان اهدایی و منطقه دریافت‌کننده تعیین می‌شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 7 =