کاشت مو در ایران

کاشت مو درایران

کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران امروزه پیشرفت زیادی کرده است؛ چرا که زیبایی ظاهر برای مردم ایران خیلی حائز اهمیت است و به همین دلیل کاشت مو در ایران هم بیشتر انجام می شود.کاشت مو اولین بار در جهان در سال ۱۳۴۰ انجام شده و روش کاشت به صورت دسته ای بوده است.

کاشت مو در ایران

به این صورت که تعدادی مو به صورت دسته ای در یک نقطه کاشته می شد. در ابتدا روشی مناسب برای رفع و درمان طاسی به صورت طبیعی محسوب می شد اما از معایب آن دسته ای بودن آن بود که ظاهری مصنوعی داشت. کاشت مو در ایران نیز با پیشرفت علم پزشکی انجام گرفته و پیشرفت های زیادی در ایران داشته است و پزشکان متخصص با استفاده از دستگاه ها و متد های جدید کاشت مو در ایران را انجام دمی دهند.

اوضاع کاشت مو در ایران چگونه است

امروزه باتوجه به تغذیه و استرس و… ریزش مو بسیار زیاد شده البته در ریزش مو عوامل بسیاری تاثیر گذارند از جمله ژنتیک، شیمی درمانی، مواد شیمیای …که از مهمترین این عوامل هستند. با توجه به افزایش ریزش مو در اولین قدم سعی به جلوگیری از ریزش می شود اما درصورتی که این درمان ها پاسخگو نباشد، جلوگیری از ریزش نتیجه نمی دهد. کاشت مو در ایران گزینه نهایی برای داشتن موهای طبیعی زیبا می باشد.

کاشت مو در ایران با روشهای موثر جدید انجام می شود و نتایج خوبی هم را به همراه داشته است. البته باید توجه داشت که توجه به افزایش درخواست کاشت مو در ایران مسلما تعداد کلینیک و جراحان کاشت مو در ایران نیز افزایش پیدا کرده است و انتخاب برای بیمارانی که درخواست کاشت مو در ایران را دارند دشوار شده است.

پیوند موی شکست خورده

کاشت مو در ایران

شکست کاشت مو در ایران به علت شکست تکنیکی توسط تیم جراحی یا به علت روش های جراحی ناخوشایند رخ دهد. کلینیک های زیادی برای کاشت مو در ایران وجود دارند، اما متاسفانه گاهی کاشت مو در ایران در برخی کلینیک ها ممکن است با دانش بسیار کم انجام شود که منجر به نتایج ضعیف، عزت نفس پایین، نارضایتی بیمار و افسردگی وی خواهد شد.
اصلاح پیوند موی شکست خورده در کاشت مو در ایران، به دلیل کاهش سطح ناحیه اهداکننده، خط رویش مو و زخم صورت می گیرد.عامل دیگری که برای پزشک در کاشت مو در ایران که به صورت مجدد و به قصد ترمیم صورت می گیرد، احساس ناراحتی بیمار است. بنابرین دقت در انتخاب برای کاشت مو در ایران بسیار اهمیت دارد.

چگونه می توان پیوند موی شکست خورده را ترمیم کرد

از جمله راه های خاصی که برای ترمیم پیوند مو شکست خورده وجود دارد:

1- ممکن است موهای بدن برای انتقال مو به سر انتخاب شوند.
2- زخم بر روی پشت پوست سر می تواند با کمک اصلاح پوست سر و یا میکرو رنگدانه پوست سر پنهان شود.
3- با استفاده از تکنیک FUE و جابجایی، می توان از طریق استخراج پیوندهای غلط، خط موی پیشانی را کاملا تغییر داد.

کاشت مو در ایران

علل مختلف پیوند موی شکست خورده کدامند

خشک کردن پیوند

پیوند مو می تواند درمعرض هوا بیش از ۱۰-۲۰ ثانیه خشک شود. پیوند های کوچک در معرض خطر بیشتری از آسیب و یا خشک شدن هستند.

چه زمانی خشک شدن پیوند رخ می دهد

1- اگر در جای مناسب قرار نگیرد بلافاصله پس از استخراج خشک می شود.
2- جابجایی پیوند از یک مکان به مکان دیگر در هنگام قرار دادن پیوند
3-نگهداری برای مدت زمان طولانی

جلوگیری از خشک نشدن پیوند در هنگام کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران

باید از راه های مناسبی استفاده کرد تا پیوند خشک نشود. زمانی که پیوند از محل اهدا کننده استخراج می شود، به محل گیرتده منتقل می شود؛ بنابراین اگر پیوند ها برداشته شوند و روی یک سطح انباشته شوند، پیوند ها در معرض هوا قرار می گیرند.

قرار دادن پیوند:

بسیار مهم است که بتوان این جابجایی ها را مدیریت کرد چون قرار دادن پیوند ها، به طور مداوم به دست نیاز دارد.

عمق قاعدگی:

قرار دادن پیوند بیش از حد عمیق پیوند را می کشد و پس از عمل می تواند ایجاد فولیکولیت نماید. قرار دادن پیوند بیش از حد عمیق و یا بیش از حد سطحی می تواند باعث عفونت فولیکول های مو شود.

در چه موارد نیاز به پیوند موی مجدد می باشد

اگر هر کدام ار این موارد زیر پس از کاشت مو رخ دهد بیمار می تواند ترمیم پیوند مو انجام دهد:

خط رویش موی ضعیف

خط مویی که در یک خط دقیق طراحی شده باشد، پس از پیوند مو ناخوشایند می شود؛ مثلا پیشانی به نظر می رسد بیش از حد بزرگ است اگر خط مو بیش از حد قرار داده شده است.

ریزش مو پس از کاشت مو در ایران

کاشت مو

ممکن است فرد در سنین پایین کاشت مو در ایران را انجام دهد که در اینصورت پس از کاشت مو در ایران، نواحی اطراف کاشت ریزش پیدا کنند و نیاز باشد کاشت مو در ایران مجددا انجام شود.

نیاز به تراکم بیشتر موها پس از کاشت مو در ایران

بیمارانی که در اوایل ۳۰ سالگی کاشت مو در ایران را انجام داده اند، ممکن است احساس کنند که موهایشان بعد از چند سال غیر طبیعی و کم است؛ بنابراین می توانند با کاشت مو در ایرن به صورت مجدد تعداد بیشتری مو بکارند تا موهای پرپشت تری داشته باشند.بخیه شل: بخیه های شل یا ابزار جراحی نامناسب می توانند در پوست سر بیمار زخم ایجاد کند و فرد مجبور باشد برای بهبود آن کاشت مو در ایران را مجدد انجام دهد.

روش های پیوند مو

1-روش بدون درد

پس از تزریق بیهوشی، کاشت مو در ایران روش پیوند مو بدون درد می باشد. هرچند در سال های گذشته ممکن بود درد های اندکی در طول جراحی پیوند مو تجربه شود، اما امروزه تمام روش های پیوند مو تقریبا بدون درد است. عملا، دوره پس از عمل نیز بدون درد است و هر اختلال احتمالی را می توان با مسکن های رایج درمان کرد.

2-اسکار نامرئی

روش صحیح شستشوی تریخوفیت، بستن زخم را به حداقل می رساند و یکی از پیشرفته ترین تکنیک های شستشوی جراحی پلاستیک است. این اجازه را به مو می دهد که به رشد بر روی زخم بپردازد و بنابراین ظاهر زخم را می پوشاند و تنها توسط کارشناسان قابل رؤیت و قابل تشخیص است. اگر چه محدودیت در اجرای آن وجود دارد. بسته شدن تریخوفیت باید توسط جراحان پلاستیک انجام شود، در غیر این صورت می تواند باعث آشکار شدن بیشتر اسکار شود.

3-درمان فردی

از طریق ارزیابی پتانسیل و اهداف بیمار، پزشکان کاشت مو در ایران، روش کاشت موی مناسب را برنامه ریزی می کنند. هدف از انتخاب روش کاشت مناسب، انجام پیوند مویی است که بسیار مناسب بیماران باشد.

کاشت مو

عدم وجود تورم پیشانی پس از عمل

هرچند بیماران در کاشت مو در ایران در سالهای قبل، تجربه تورم پیشانی پس از عمل داشتند، اما امروزه به ندرت تورم پیشانی را مشاهده می کنیم و بیشتر تورمی که پس از عمل کاشت مو در ایران صورت می گیر، ناشی از عدم رعایت دقیق دستورالعمل های بعد از عمل است.

تیم پزشکی برای کاشت مو در ایران

تیم پزشکی در کاشت مو در ایران شامل :

جراح پیوند مو، ۱ دستیار، ۱ متخصص بیهوشی و ۴ پرستار تخصصی است.

روش پیوند مو از طریق بی حسی موضعی انجام می شود و چند ساعت طول می کشد، اما چود در زمان کاشت مو در ایران بیمار می تواند با تیم پزشکی صحبت کند، تلویزیون تماشا کنید یا به راحتی استراحت کنید بنابراین خیلی گذر زمان را حس نمی کند.چند روز پس از کاشت مو در ایران، بیمارا قادر خواهد بود به حالت عادی زندگی خود بازگردد و در بعضی موارد ممکن است حتی روز بعد از عمل خود به سر کار نیز بازگردد.

کاشت مو

کاشت مو در ایران چیست

کاشت مو در ایران نوعی جراحی است که در طی آن مو را حرکت می دهند تا طی آن ناحیه ی با موهای نازک و یا بدون مو پوشانده شود. پزشکان از سال ۱۹۵۰ این پیوند را در ایالات متحده انجام داده اند، اما تکنیک ها در سال های اخیر تغییر زیادی کرده اند.پزشک معمولا کاشت مو در ایران را د رمطب خود انجام می دهد. برای شروع کار ابتدا جراح پوست ۳۰ بیمار را پاک می کند و دارو را تزریق می کند. پزشک معمولا یکی از دو روش زیر را برای کاشت مو در ایران انتخاب خواهد کرد:

1- جراحی نوار فولیکولی (FUSS)
2- استخراج فولیکولر (FUE)

با استفاده از FUSS، جراح یک نوار از پوست را از پشت سر بیمار برمی دارد و آن را کنار می گذارد و ناحیه ای که پوست بیمار برداشته می شود در زیر موهای اطراف آن پنهان می شود و دیده نمی شود.

سپس تیم جراحی نوار پوستی را به ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پیوند کوچک تقسیم می‌کند که رد هرکدام از این پیوندها یک یا چند تار مو وجود دارد. اگر در کاشت مو در ایران روش FUE انجام می¬شود، بهتر است مو از پشت سر بیمار استخراج شود. سپس، دکتر فولیکول‌های مو را یکی پس‌ازآن خارج می‌کند. پس‌ازآن جراح پیوند را در جلوی سر انجام می‌دهد و یا ایجاد سوراخ‌هایی، پیوندها را در داخل آن سوراخ‌ها قرار می‌دهد؛ که در این حالت پیوند خیلی نباید عمقی یا سطحی قرار داده شود چون باعث شکستگی پیوند می‌شود.

کاشت مو در ایران

علت ریزش مو در دوران نوجوانی

به طور کلی انتظار داریم ریزش مو پدیده‌ی خاص سنین بالاتر باشد اما آمار در ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که تعداد زیادی از جوان‌ترها در حال از دست دادن موهای خود هستند. این روزها هم زنان و هم مردان 18 ساله برای برطرف کردن مشکل ریزش موهای خود به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند و نگران کم پشت شدن و عقب رفتن خط رویش موهای خود هستند.تا زمانی که دلیل اصلی ریزش مویتان را پیدا نکنید قادر به متوقف کردنش نخواهید بود پس باید عواملی که می توانند منجر به ریزش مو در دوران جوانی شوند بدانید.

1-با آرایشگرتان درمورد مدل‌ها و روش‌های حالت دادن مو مشورت کنید

بعضی از عوامل شیمیایی می‌توانند باعث ریزش یا شکستن موها شوند که شامل دکلره و رنگ کردن، صاف کردن و فر کردن دائمی موهاست. گرمای حاصل از اتوهای مو یا سشوار نیز می‌تواند از عوامل ریزش مو باشد. مدل‌های مویی که موجب کشیدن شدید موهای شما می‌شوند نیز می‌توانند باعث بروز ریزش موی کششی  شوند که به معنای تخریب تدریجی فولیکول‌های موست. اگر در پوست سر خود احساس درد می‌کنید از بستن مو به‌صورت دم اسبی یا هر روشی که باعث کشیده شدن موهایتان می‌شود خودداری کنید.

کاشت مو در ایران

2-آندروژن آلوپسی :

این مورد زنان و مردان را تحت تاثیر قرار می دهد ، اما در مردان رایج تر است. این مساله معمولا ” طاسی الگوی مردانه گفته می شود و می تواند بر مردان در سال های نوجوانی و یا اوایل دهه 20 تاثیر بگذارد. به طور معمول، این نوع آلوپسی باعث کاهش تدریجی مو می شود که در نهایت منجر به ریزش یا کاهش بیشتر مو سر می شود. این رایج ترین نوع آلوپسی است که باعث ریزش مو زود هنگام می شود.

3-آلوپسی کلی و کامل :

این باعث می شود موی تمام بدن از جمله ابروها، مژه ها، مو روی بازوها، پاها و صورت و هم چنین پوست سر بریزد.انواع دیگر آلوپسی وجود دارد که برخی از آن ها عمدتا کودکان، زنان و افراد مسن را تحت تاثیر قرار می دهند و یا از شرایط روانی ناشی می شوند. برخی از آن ها به طور معمول با اختلالات دیگر، به ویژه اختلالات هورمونی و اختلالات تغذیه دیده می شوند.

4-آلوپسی کناره های سر :

این رایج ترین شکل طاسی است و معمولا جای نگرانی نیست چون به ریزش موی طبیعی با افزایش سن اشاره می کند.

کاشت مو در ایران

جوان‌تر ها نسبت به ریزش موهای‌شان آگاهتر و حساس‌ترند

بواسطه‌ی رسانه‌ها و … توجه و حساسیت‌های زیادی روی ظاهر افراد ایجاد شده و این هم عامل دیگری است که جوانها را نسبت به تغییرات موهای‌شان حساس‌تر کرده است. این طبیعی است که در دهه‌ی 20 و 30 زندگی مقداری از موها را از دست بدهیم. اما امروزه توجه خاص به سلبریتی‌ها و رسانه‌ها و معیارهای زیبایی متغیر و تمایل زیادی نسبت به پُرپشت شدن موها و جذاب‌تر شدنشان وجود دارد که در نسل‌های پیشین نبوده است. ظاهرا همه نگران کم پشت شدن موها و کچل شدن هستند و به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند تا ببینند چه کار می‌توان کرد! پزشکان هم معمولا راهکارهای غذایی و یا سایر مداخلات درمانی و زیبایی را تجویز می‌کنند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =