کاشت مو روش جدید

کاشت مو جدید

کاشت مو روش جدید

کاشت مو روش جدید برای جبران کم¬مویی و طاسی درافراد استفاده می شود. این مشکل براثر ریزش مو در افراد ایجاد می-شود. مجموعه ای ازعوامل گوناگون میتواند سبب ریزش مو شود. ریزش مو یک مشکل ژنتیکی است اما میتواند با اضطراب، رژیم نامناسب غذایی، هورمون های مرتبط و یا حتی سبک زندگی افزایش داشته باشد. پس بهتراست با درمان همیشگی ریزش مو که فقط کاشت مو میباشد آشنا شوید.

کاشت مو جدید

کاشت مو روش جدید

در کاشت مو روش جدید، عمل پیوند معمولا به صورت سر‌پایی، با آرام¬بخشی خفیف (اختیاری) و بی حسی موضعی انجام میشود. موی سر با شامپو و سپس با یک عامل ضدباکتری قبل از اینکه از پوست سر برداشته شود بهداشتی میشود. تکنیک-های مختلفی برای برداشتن فولیکول¬های مو وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. صرف نظراز تکنیک برداشت، استخراج مناسب فولیکول مو برای اطمینان از زنده ماندن موهای پیوند شده و جلوگیری از ترشحات، ضروری می باشد.روشهای کاشت مو روش جدید بسیاری وجود دارد که در اینجا به توضیح برخی از این کاشت مو روش جدید خواهیم پرداخت.

• روش sut روشی منحصر به فرد

در این روش منحصر به فرد، احتیاجی به تیغ و سوزن جراحی، بیهوشی و آرام بخشی، باقی ماندن اسکار و زخم و بریدن نمی¬باشد و جالب است بدانید هیچ گونه عوارضی برجای نمی¬گذارد، در این روش با استفاده از ابزار و دستگاه¬های پیشرفته و خودکار و از آن مهمتر زیر نظر جراح متخصص و حرفه ای، برداشت و پیوند مو را تا چندین هزار و یا به عبارت بهتر چهارده هزار تار موی واقعی انجام می¬دهند. دراین روش تقریبا سه برابر در مقایسه با روش های قدیمی¬تر پیوند انجام می-شود.

کاشت مو جدید

در این روش کاشت مو روش جدید، افراد خط رویشی بسیار طبیعی و با تراکم بسیار بالا خواهند داشت، به طوریکه تشخیص کاشت طبیعی و پیوند مو بسیار دشوار می¬باشد. در این کاشت مو روش جدید، برخلاف دیگر روشهای سنتی FIT و FUT احتیاجی به مراجعات پی در پی نمی¬باشد. در روشهای قدیمی زمان کاشت بسیار طولانی و خسته کننده می¬باشد. از جمله مزایای این تكنیك بدون جراحی، خونریزی و درد، این است که هیچ گونه جای زخمی در محل برداشت و در محل کاشت مو باقی نمی¬ماند.

امتیازات کاشت مو به روش sut

در این روش، میزان تراکم در حدود سه برابر در مقایسه با دیگر روش های سنتی میباشد. در این روش جدید کاشت مو در هر جلسه چهارده هزار انتقال صورت می¬گیرد. قابل توجه است که این روش جزء جدیدترین روش کاشت مو در دنیا می-باشد. جراح مجرب نیز نقش مهمی در موفقیت¬آمیز بودن این روش دارد. از دیگر امتیازات این روش به روز، طبیعی بودن خط رویش، میزان تراکم بسیار بالای مو در این روش، انجام آن در کمترین زمان و امکان مشاهده موهای كاشته شده بعد از كاشت موی طبیعی به اندازه یك سانتی¬متر می¬باشد.

کاشت مو جدید

نکته ای که قابل توجه میباشد این است که در این روش جدید کاشت مو، میزان ضایعات و از دست رفتن مو و نابود شدن فولیكول¬های برداشت شده به صفر خواهد رسید. چرا که در مدت عملیات برداشت و فریزكردن فولیكولهای موی افراد، همه برداشت ها مصون باقی مانده و اگر به وسیله متخصص مجرب به شکل بسیار ظریف و دقیق در محل مورد نیاز صورت بگیرد، بعد از عملیات کاشت مو، با به کار گیری دستگاهای لیزری توسط متخصص، تحریک و رشد گسترده مو، تقویت و رویش مجدد مو را نظاره¬گر خواهید بود.

روش fit

در این تکنیک، برداشت طوری انجام می¬شود که فولیکول‌های مو دسته جمعی و دانه‌ای از پشت سر فرد، با نگه دارنده¬های غیرخودکار برداشته می‌شوند. این تکنیک احتیاجی به جراحی ندارد و بنابراین حجم بسیار بالایی ازفولیکول¬های مو را نمی‌توان تنها در یک جلسه به جلوی سر منتقل کرد.

از جمله معایب این روش می توان به باقی ماندن حفره های موی كاشته شده و باقی ماندن زخم در بخش برداشت مو اشاره کرد که صدمه چشمگیری ممکن است به بانك موی فرد برساند. در این روش احتیاج است تا تعداد جلسات بیشتر شوند و موهای فرد در پی جلسات متعدد برداشت شوند. به علت تجربه نه چندان زیاد، در حین برداشت و پی در پی شدن جلسات کاشت و به خاطر عدم رسیدن خون، پیاز و ریشه مو ضعیف می¬شود که در نتیجه آن از بین میرود.

کاشت مو جدید

در این روش علاوه بر از دست رفتن بانک موی فرد، موهای برداشت شده نیز قدرت رشد خود را از دست خواهد داد و سرانجام بعد از گذشت پنج الی هشت ماه موهای کاشته شده به شکلی کاملا غیر طبیعی رشد خواهند نمود. البته کاشت مو به روش MFIT یا میکرو FIT به علت تفاوت درتکنیک در برداشت موها، بهترین و مناسبترین روش برای اشخاصی است که امکان کاشت موی فولیکولار یونیت برای آن ها فراهم گشته است.

• Micro FIT کاشت مو روش جدید

U-FIT کاشت مو روش جدید در حیطهی کاشت مو به روش FIT است. چرا که در این تکنیک کاشت مو روش جدید، احتیاجی به تراشیدن موی سر شخص قبل از کاشت نمی¬باشد. پس با توجه با این مزیت، این کاشت مو روش جدید، می¬تواند به صورت کاملاً نامحسوس صورت پذیرد.

در این کاشت مو روش جدید، قسمت های انتقال دهنده و دریافت کننده به صورت کامل بهبود می¬یابند و در هر دو تکنیک میکرو FITو U-FIT نتایج نهایی به طور کاملا طبیعی و ناپیداست. در مواردی که از تکنیک کاشت مو روش جدید UFIT استفاده شود، چندین روز بعد از انجام کاشت، تغییر ظاهر مراجعه کنندگان جلب توجه نخواهد کرد.

مدرن ترین روش کاشت مو که میکروFIT نام دارد دارای حداقل مقدار عوارض می¬باشد. دلیل اصلی استفاده از این کاشت مو روش جدید این است که امکان دسترسی به نتایج، بسیار ملموس و طبیعی است که نسبت به تکنیکهای معمولی و قدیمیتر، این تکنیک را میتوان یک قدم بلند در حیطه¬ی کاشت مو برشمرد. استخراج از بانک مو، بسیار ساده و بدون هیچ دردی می-باشد و در مدت بسیار اندکی بهبود مییابد.

کاشت مو جدید

نحوه کاشت مو به روش Micro FIT

ابزاری سوراخ کننده وجود دارد که قطر سوراخ¬های آن به اندازه 0.6 تا 0.9 میلی¬متر داخل پوست و پیرامون یک واحد فولیکولی قرار گرفته می¬شود تا برشی دایره¬واری را ایجاد کند و آن را از بافتهای پیرامون خود متمایز کند. بعد از آن فولیکول به طور مستقیم از پوست سر خارج می¬شود. ابزارآلات مورد استفاده در این کاشت مو روش جدید، بسیار کوچک میباشند، بنابراین ناحیه¬ ی اهداکننده، متحمل کمترین میزان آسیب خواهد شد

. از این رو، پس از انجام این کاشت مو روش جدید، قسمتهای اهداکننده مصون باقی خواهند ماند و نتایج نهایی بسیار طبیعی هستند. مهم¬تر از آن، واحدهای فولیکولی کوچک با غدد چربی خارج می¬شوند. در نتیجه در این عمل اجزای حیاتی مو محافظت خواهند شد که به افزایش میزان ماندگاری و سپس، به افزایش درصد موفقیت در رشد یاری خواهد نموکمک خواهد کرد.

کاشت مو به روش ترکیبی

در روش کاشت مو به روش ترکیبی، حجم بیشتری از مو کاشته خواهد شد و در پی آن هیچ ردی از عمل باقی نمیماند. در روش کاشت مو به روش ترکیبی، جلسه اول تکنیک FUT و جلسه دوم تکنیک FIT اعمال میشود. در روش ترکیبی کاشت مو، بیشترین تعداد مو در کمترین زمان ممکن کاشته خواهد شد و از بانک موی فرد بیشترین بهره برداری انجام میشود.

کاشت مو چدید

چه زمانی کاشت مو به روش ترکیبی انجام میشود

روش کاشت مو به صورت ترکیبی زمانی مورد استفاده قرار می¬گیرد که سطح بی موی سر کم نباشد. در این تکنیک برداشت¬های بیشتری از بانک مو امکان پذیر است. باید بدانید این روش ترکیبی از حساسیت بالایی برخوردار می¬باشد چرا که برداشت موهای فرد باید به شکلی صورت پذیرد که نوار باریکی از پشت سر و از منطقه ای برداشته شود که گیرنده هورمون نداشته باشد و سبب ریزش نشود. همچنین در این روش می¬بایست به حالت کشسانی بودن پوست سر فرد توجه کافی نمود.

مزایای کاشت مو به روش ترکیبی

1- مطمئن¬ترین و اقتصادی¬ترین روش برای جراحی کاشت موی بسیار گسترده
2- صرفه¬جویی در وقت ( بسته به کیفیت ناحیه اهداکننده، برداشت هر تعداد فولیکول 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد)

3- برداشت فولیکول به تعداد نسبتا بالا

ذکر این نکته مهم است که متخصصی می‌تواند روش ترکیبی را مدیریت کند که در انجام هر دو تکنیکFIT و FUT مهارت و دقت کافی را دارا باشد. هر دو تکنیک فوق را می¬بایست به طور کامل شناخت. چرا که هرکدام از روشها ممکن است عوارض خاص خودشان را داشته باشند.

کاشت مو جدید

کاشت مو به روش ترکیبی FUT و FIT

در کاشت مو روش جدید FUT، تار موهای بسیار زیادی کاشته خواهد شد. به همین علت احتیاج است تا شکاف پهنی از پشت سر فرد مراجعه کننده برداشته شود. این عمل باعث ایجاد شکاف در پوست سر فرد خواهد شد و ممکن است جای آن برای همیشه باقی بماند. همین مورد می¬تواند سبب نارضایتی فرد و همچنین تخریب وجهه پزشک شود.

اگر فرد بخواهد کاشت مویی بدون جراحی داشته باشد باید به دنبال روش بدون جراحی FIT باشد که تعداد تار موی زیادی نیز کاشته شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که فرد دچار کم پشتی مشخص و غیرمطلوبی در پشت سر خود خواهد بود. البته این مشکل بدون راه حل نمانده است و برای حل این مشکل، کاشت موی ترکیبی FUT و FIT توصیه میشود.

دلیل و علل اصلی ریزش مو در مردان و زنان

مردها به دلیل الگوی طاسی مردانه، بیشتر از زنان در معرض ریزش مو هستند اما نازک شدن و ریزش مو در زنان، متداول و هم چنین ناراحت کننده است. ممکن است دلایلش موقتی باشد.مانند:کمبود یک ویتامین. یا پیچیده تر، مانند مشکلی اساسی در سلامتی بدن باشد. در اکثر شرایط راه های زیادی برای درمان ریزش موی هم زنان و هم مردان وجود دارد اما همه چیز به دلیل آن بستگی دارد

کاشت مو روش جدید

1-فشار جسمی :

هر گونه ضربه ی فیزیکی مانند:جراحی، تصادف ماشین، بیماری شدید، و یا حتی آنفولانزا می تواند باعث ریزش موی موقتی شود ، این امر باعث تحریک گونه ای از ریزش مو به نام جریان تلوژن نیز می شود. مو دارای یک چرخه ی عمر منظم است مرحله ی رشد، مرحله ی استراحت و مرحله ی ریزش. به گفته متخصصان :«هنگامی اتفاق استرس زایی برای تان رخ می دهد، می تواند بر چرخه ی موی تان تأثیر بگذارد و مو را به مرحله ی ریزش سوق دهد.» ریزش مو معمولاً 3 تا 6 ماه پس از ضربه اتفاق می افتد.

2-ریزش مو با مصرف بیش از حد ویتامین آ :

با توجه به آکادمی پوست و مو امریکا، مصرف بیش از حد مکمل ها یا داروهای حاوی ویتامین آ می تواند محرک ریزش مو باشد. این امر یک دلیل قابل بازگشت ریزش مو است، و به محض دفع ویتامین آ اضافه، مو به رشد طبیعی بازمی گردد.

3-تاثیرات بارداری در ریزش مو:

بارداری یکی دیگر از فشارهای جسمی است، که می تواند باعث ریزش مو شود (فشار جسمی و هورمون ها). ریزش مو مرتبط با بارداری بیشتر پس از به دنیا آمدن بچه دیده می شود، تا زمان بارداری اگر شاهد ریزش مو هستید، نگران نباشید، چرا که موها یتان بعد از چند ماه دوباره رشد می کنند.

کاشت مو روش جدید

4-الگوی طاسی در مردان سبب ریزش مو می شود :

حدود 2 نفر از هر 3 مرد، تا سن 60 سالگی تجربه ی ریزش مو دارند، و اکثر اوقات این امر به دلیل الگوی طاسی آنها است. این نوع از ریزش مو که توسط ترکیب ژن ها و هورمون های جنسی مردانه ایجاد می شود، معمولاً یک الگوی کلاسیک را دنبال می کند ،که مو از ریشه ها ناپدید می شود و باعث ایجاد خط موی M شکل می شود. کرم های متداولی مانند مینوکسیدیل و داروهای خوراکی مانند فیناستراید، وجود دارند که می توانند ریزش مو را کاهش داده و حتی باعث رشد دوباره ی مو شوند؛ عمل کاشت مو نیز یک گزینه خوب است.

5- کاهش مقدار استروژن :

خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی- برای مثال تغییر میزان استفاده از داروهای ضد حاملگی – نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.

6-کمبود آهن :

فقر آهن -در صورت داشتن یا نداشتن آنمی- می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط متخصص  از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =