کاشت مو زیاد

کاشت مو زیاد

کاشت مو زیاد

کاشت مو زیاد :از زمان کوروش گرفته تا مادها، از مادها گرفته تا انسان‌های اولیه، از انسان‌های اولیه گرفته تا شبه انسان‌ها؛ همه انسان‌ها دوست داشتند زیبا به نظر برسند. زیبایی در هر عصر معنای خود را داشته است اما مو و به قولی باقالی¬های روی سر همیشه موردتوجه بوده اند. مو تاثیر بسیاری بر زیبایی چهره انسان‌ها دارد به‌نحوی‌که بسیاری از افراد داشتن موی بلند را شرطی مهم برای ازدواج می‌دانند.

کاشت مو ریاد

از بد حادثه بسیاری از انسان‌ها، امروز دچار ریزش و کاهش میزان موها و بعضا کچلی می‌شوند. این به قولی کچل شدن می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد، اما آنچه مسلم است این است که افرادی که کچل هستند، از یک نعمت خدادادی به نام مو، بی‌بهره می‌باشند. راه‌های مختلفی برای درمان ریزش مو و کچلی وجود دارد. یکی از این راه‌ها که برای بسیاری از بیماران آخرین راه است، کاشت مو می‌باشد.

دلایلی که باعث از دست دادن موهای سر می‌شوند

قبل از اینکه کاشت مو زیاد انجام دهید، ابتدا باید بدانید علت از دست دادن موهای شما چیست؟

دلایل بسیاری برای از دست دادن مو وجود دارد. این عوامل ممکن است به شکل ارثی به شما منتقل‌شده باشند. برخی از این عوامل نیز وابسته به مکان هستند. برای مثال افرادی که در آفریقا زندگی می کنند، ممکن است دارای فقر زیادی باشند. این کشورها اصولا غذای کمی برای عده زیادی از انسان‌ها دارند. از این جهت مواد مغذی برای فعالیت های کلیدی بدن استفاده می‌شوند و دیگر چیزی برای موها باقی نمی‌ماند.

کاشت مو زیاد

یا در کشورهای توسعه‌یافته یا برخی از کشورهای جهان‌سومی فشار روی افراد بسیار زیاد است. زیاد بودن فشارهای روانی و روحی روی فرد موجب می‌شود منافذ غذا رسانی به موها بسته شوند. این نیز یکی از عوامل شایع میان ایرانیان است. از دیگر عوامل شایع میان دختران جوان و بسیاری از ایرانیان، استرس است. تورم، بازار، اقتصاد و… همه و همه استرس‌زا هستند بنابراین می‌توانند رشد و حیاط موهای شما را تهدید کنند.

معمولا برای کدام قسمت از بدن کاشت مو زیاد انجام می‌دهند

کاشت مو زیاد: پاسخ روشن است. یا سر یا ابروها. مطمئنا کسی موی زائد روی قسمت‌های دیگر بدنش نمی‌خواهد! کاشت موی زیاد آن‌هم روی سر روشی است که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

آیا روش دیگری غیر از کاشت مو زیاد برای درمان ریزش مو وجود دارد

کاشت مو زیاد: قبل از اینکه به سراغ کاشت مو بروید به شما توصیه می‌کنم به روش‌های دیگری روی بیاورید. اولین کاری که می‌توانید خودتان هم انجام دهید، تغییر شامپو است. تغییر شامپو می‌تواند معجزه کند.

اگر تغییر شامپو نیز موفقیت‌آمیز نبود، می‌توانید به سراغ طبیعت بروید. یادم هست در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی که درباره شامپو بود، جمله‌ای گفته شد تحت این عنوان که طبیعت را به خانه ببرید و با آن دوست شوید.» امروزه نیز یکی از بهترین راه‌ها برای درمان کچلی یا ریزش مو، استفاده از گیاهان طبیعی است. سدر، حنا، بابونه و تخم‌مرغ بسیار برای مو مفید می‌باشند.

کاشت مو زیاد

اگر این کار را انجام دادید و بازهم نتیجه مورد نظر را پیدا نکردید، بهتر است یک آزمایش کلی بدهید. این کار علاوه بر اینکه به اطلاع از وضعیت بدن شما کمک می‌کند، می‌تواند به شما درباره بیماری‌هایی که ممکن است به آن‌ها مبتلا شوید هشدار دهد. قدم بعدی این است که آزمایش را به یک پزشک نشان دهید. اگر تا این مرحله پیش آمدید، احتمالا یا کاهش موی ارثی دارید یا ویتامین خاصی از بدن شما کم است.

در مورد دوم پزشک برای شما رژیم غذایی خاصی در نظر می‌گیرد. لازم به ذکر است که این رژیم مخصوص شماست نه دیگران به افراد دیگر آن را پیشنهاد ندهید زیرا ممکن است چیزی که برای شما مفید است، برای وی ضرر داشته باشد.

روش‌های کاشت مو زیاد

روش های متفاوتی برای کاشت مو زیاد سر وجود دارد. انتخاب درست یکی از این روش ها به ریزش موی شما و ساختار ژنتیکی آن بستگی دارد. در ادامه به معرفی مختصری درباره هر یک از روش‌های کاشت مو زیاد می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

کاشت موی زیاد به روش punch

در این روش زیبایی کاشت مو زیاد، حجم موها افزایش چندانی پیدا نمی کند. به قولی مصنوعی و عروسکی به نظر می‌رسد. این روش امروزه کمتر استفاده می‌شود. این روش برای اولین بار الهام گرفته از یک سبک مد ژاپنی بود.

کاشت مو زیاد برای سر به روش punch به این معنی است که بخشی از موهای بخش دیگری از بدن را برمی‌دارند (موهای این بخش باید دارای ساختار مشابهی باشند) و یا از موهای یکی از اعضای نزدیک از نظر ژنتیکی استفاده می‌کنند. بعد از بداشتن این موها با ایجاد سوراخ‌های ریزی در سر، آن‌ها را به‌نوعی پیوند می زنند.

کاشت موزیاد

کاشت موی زیاد به روش FUT

این روش کاشت مو زیاد نیز نوعی پیوند مو به‌حساب می‌آید. این روش آسیب به موها را به حداقل می‌رساند، از این‌رو می‌تواند روشی امن و آسان‌تر نسبت به روش پانچ باشد. در این روش ابتدا فولیکول‌ها را آماده می‌کنند.

فولیکول‌ها همان موهایی هستند که می‌خواهند پیوند بزنند. این فولیکول‌ها را از نواحی دیگر سر که کمتر دیده میشوند و یا سر دیگران برمی‌دارند. بعد از آماده‌سازی فولیکول‌ها که خودکاری پر از زحمت است، برش‌هایی در بخش‌هایی از سرزده می‌شود. این بخش‌ها باید بسیار نازک باشند. همچنین مطابقت آن‌ها با الگوی رشد موی شما بسیار مهم است. این روش کاشت مو زیاد نیازی به بخیه نداشته و عوارض بعد از عمل آن به حداقل رسیده است.

کاشت مو زیاد به روش FUE

در این روش کاشت مو زیاد، ابتدا باید تست فولیکولار انجام دهید. این تست که توسط پزشک انجام می‌شود به شما می گوید که آیا این روش مناسب شما هست یا خیر. بعدازاین کار یک تکنسین ماهر نتیجه را مشاهده کرده و روش هایی به پزشک پیشنهاد می‌دهد که فولیکولار ها در بالاترین سطح آمادگی برای عمل باقی بمانند.

این روش کاشت مو زیاد، بسیار به روش قبلی شباهت دارد و افرادی که ساختار موهایشان تفاوت دارد و نمی‌توانند از روش کاشت مو زیاد بالا بهره ببرند، از این روش کاشت مو زیاد استفاده می‌کنند. در این روش کاشت مو زیاد نیز برشی در پشت سر می‌زنند که معمولا تا زیر گوش ادامه پیدا می کند. این برش شامل ۷۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو را جدا می‌کند. البته نگران نباشید طوری نخواهد بود که زجر بکشید!

کاشت مو زیاد

پزشکان این روش کاشت مو زیاد را با بیهوشی موضعی انجام می‌دهند. بعدازآن باز هم به سراغ موهای برداشته‌شده می‌روند و با انجام آزمایشاتی روی آنها مطمئن می‌شوند که موها برای عمل آماده اند. پس‌ازآن مثل روش بالا، روی سر سوراخ‌هایی ایجاد کرده و در این سوراخ‌ها، موها را پیوند می زنند. این روش کاشت مو زیاد رضایت بالایی داشته است. پزشکان معتقدند ۹۷ درصد از افرادی که با این روش کاشت مو زیاد درمان شده اند، بسیار راضی هستند.

روش های دیگری نیز برای کاشت مو زیاد به طور عمده وجود دارد؛ اما این روش‌های کاشت مو زیاد که در بالا ذکر کردیم از دیگر روش‌های کاشت مو زیاد متداول‌تر بوده اند از این‌رو آن‌ها را برگزیدیم تا در این مقاله ذکر کنیم.

مراجعه به پزشک متخصص برای آگاهی از روش‌های کاشت مو زیاد

برای اطلاعات بیشتر راجع بهروش‌های کاشت مو زیاد به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید. به‌هرحال تخصص آن‌ها بسیار بیشتر است. حال فرض میکنیم روش مورد نظر برای کاشت مو زیاد را انتخاب کرده اید. به نزد پزشک رفته‌اید؛ اما پزشک به شما می گوید سن شما برای این کار کافی نیست. مطمئنا یکی از بدترین حرف‌هایی که می‌توان از دهان کسی شنید این است که سن شما کافی نیست و به قولی شما را کودک می‌دانند اما بهتر است بدانید در پزشکی برای انجام برخی عمل‌ها مثل کاشت مو زیاد نیاز است به سن مشخصی رسیده باشید.

برای مثال برای انجام عمل فک جلو در دندان‌پزشکی، بهتر است از ۲۰ سال گذشته باشید. به این دلیل که در این سن دندان‌ها ثبات بیشتری پیداکرده‌اند و دندان عقل نیز درآمده است.
در کاشت موزیاد نیز نمی توان یک سن مشخص به عنوان بیس کار مشخص نمود؛ اما اکثر پزشکانی که در حیطه کاشت مو زیاد، تحقیق کرده اند توصیه می‌کنند افرادی که سن آن‌ها کمتر از ۲۱ سال است، به این کار پشت کنند و فکر این کار را از سر خود بیرون کنند مگر اینکه در اثر عواملی مثل آتش‌سوزی یا تصادف موهای خود را از دست داده باشند.

بعدازآنکه از انجام عمل کاشت مو زیاد مطمئن شدید، به دنبال بهترین کلینیک ها بگردید. در یک کلینیک خوب، ابتدا آزمایش‌های متفاوتی از قبیل آزمایش خون ـ CBC – BS – BUN – Cr – AST – ALT – Alk Ph – BT – PT – PTT – CT – HIV Ab – HCV Ab – HBS Ag & Ab – Blood group & Rh انجام می‌شود.

کاشت مو زیاد

آزمایش های مربوط به کاشت مو سر

این آزمایش‌های مربوط به کاشت مو سر برای عمل کاشت مو زیاد در این کلینیک ها ضروری می‌باشند. این گونه کلینیک ها معمولا نتایج بسیار خوبی را در مورد کاشت مو سر در کارنامه خود ثبت کرده اند.

نکات مهم در کاشت مو زیاد

آر جمله نکاتی که باید در کاشت مو زیاد به آن دقت کرد تا عمل کاشت مو زیاد موفقیت‌آمیز باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• هزینه‌های کاشت
روش‌های کاشت
• پزشک موردنظر
• کلینیکی که کاشت در آن انجام می‌شود
همه این عوامل در کاشت مو زیاد مؤثرند و باید در انتخاب آن‌ها بسیار دقت کرد.

تفاوت کاشت موی زنان و مردان

کاشت مو زیاد

چون کاشت مو برای 90 درصد از مردان طاس کشور گزینه خوبی است، زنان نیز فکر میکنند کیس مناسبی برای کاشت مو هستند اما معمولا اینگونه نیست تنها تعداد کمی از زنان نوعی از ریزش مو را دارند که آنها را مستعد کاشت مو می کند در عوض بسیاری از زنان ریزش موی پراکنده دارند بطوری که در تمام سرشان موهای تنکی پراکنده است حتی در قسمت پشت سرشان که برای مردان از موهای این قسمت به عنوان بانک مو استفاده می شود.

در مردان، نواحی دهنده یا همان بانک مو را نواحی ثابت می نامند چون موهای این نواحی تحت تاثیر دی هیدرو تستوسترون (DHT)که تارهای مو را در هرجای سر جمع می کند، قرار نگرفته اند. این نواحی ثابت برای افرادی که طاسی آندروژنی یا همان به اصطلاح «طاسی مدل مردانه» دارند، مناسب است.

در طاسی مدل زنانه، ناحیه های دهنده غیرثابت است و دقیقا مانند بقیه قسمت ها موهای کمی دارد. نواحی دهنده در زنان تحت تاثیر follicle-killing DHT هستند. یعنی اگردر کاشت موی زنان، از این ناحیه ها مو برداشته شود و در ناحیه دیگری کاشت شود، بدون شک به سرعت میریزد. بنابراین اگر دکتری از یک ناحیه بی ثبات دهنده، مو بردارد و در قسمت مورد نظر بکارد کارش غیراخلاقی است و تنها قصد استفاده مالی از بیمارش دارد.

علت ریزش موی زنانه

یک علت اصلی در این نوع ریزش زمینه ژنتیک قوی است مه فرد این ژن را از یکی از والدین یا هر دو به ارث برده است هنوز به طور قطعی مشخص نشده که افزایش آندروژن ها در ریزش موی زنانه نقش داشته باشند ولی در ریزش موی مردانه نقش اساسی ایفا می کنند اکثر زنان مبتلا به ریزش مو سطح آندروژن خون نرمال است. نقش استروژن در این نوع ریزش مو ناشناخته است ولی ممکن است استروژن در رویش موها نقش داشته باشد چون بعد از یائسگی با کاهش سطوح استروژن ریزش تشدید میشود.

تفاوت ژنتیک در طول رشد مو

کاشت مو زیاد

به طور متوسط هم خانواده‌ها و هم آقایان در سطح سرشان حدود ١٠٠هزار ریشه مو دارند.از هر ریشه مو یک یا چندتار مو رشد می‌کند که حدود دو تا پنج سانتی‌متر رشد کرده و بعد می‌ریزد تا پس از وقفه‌ای چند ماه دوباره تار موهای جدیدی از این ریشه متولد شود.در واقع چیزی شبیه یک کارخانه است که گاهی ممکن است فقط مدت کوتاهی خط تولیدش بخوابد اما خود کارخانه از بین نمی‌رود.

در واقع این ریزش موها به شکل تصادفی است و هنگامی که تارهایی از مو می‌ریزند، بعضی موها می‌مانند و به همین علت ما یک‌باره کچل نمی‌شویم.این ریزش مو غیرهمزمان است و در بعضی افراد طول رشد فاز رشد مو بیشتر است و به همین علت است که بعضی‌ها موهای بلندتری دارند.این یک مسأله ژنتیکی است که در بعضی افراد موها به سختی به رشد بالایی می‌رسد و افراد فکر می‌کنند موهایشان زیاد می‌ریزد که به آن حد بلندی نمی‌رسد.به شکل عمومی هم در خانم‌ها فاز رشد موها طولانی‌تر از آقایان است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 2 =