کاشت مو طبیعی

کاشت مو

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی امروزه در افرادی استفاده می شود که ریزش مو در آنان و ناامیدی از مواد شیمیایی آنها را به فکر کاشت مو طبیعی انداخته است تا بتوانند این معضل را به صورت طبیعی برطرف کنند. ما در اینجا مطالبی را در اختیار شما قرار می دهیم که مطالعه آنها برای داشتن یک تجربه کاشت مو طبیعی عالی ضروری است.

 کاشت مو طبیعی

 ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می­دهیم :

 • ایده کاشت مو طبیعی در چه سالی مطرح شد؟
 • علت ریزش مو چیست؟
 • در چه محدوده سنی می­توان از کاشت موطبیعی برای ترمیم موهای از دست رفته استفاده کرد؟
 • برای یک کاشت مو طبیعی رعایت کردن چه مواردی قبل از جراحی الزامی است؟
 • از کدام موها برای یک کاشت مو طبیعی استفاده می شود؟
 • مرسوم­ترین روش­های کاشت موطبیعی کدام روش­ها هستند؟
 • اگر نخواهیم از کاشت مو استفاده کنیم آیا روش­های جایگزینی وجود دارد؟
 • بهترین روش کاشت مو طبیعی برای شما کدام است؟
 • تفاوت روش FUT با روش FIT چیست؟
 • آیا کاشت مو طبیعی فرد را به نتیجه دلخواه می­رساند؟

ایده کاشت مو طبیعی در چه سالی مطرح شد

ایده کاشت مو طبیعی برای نخستین بار به وسیله یک پزشک ژاپنی یعنی Dr.Okuda در سال 1939 میلادی بیان شد و سرانجام یک دکتر آلمانی به نام Dr.Orentreich آن را اجرایی کرد. برای رفع مشکل طاسی و کم پشت بودن مو راه­های مختلفی به وسیله پزشکان امتحان شد اما سرانجام با کمک گرفتن از فناوری­های نوین و پیشرفته، گروه­های کوچک مو به نام میکروگرافت (Micrograft) را برای کاشت موی طبیعی به کار می گیرند که نتیجه مثبتی را بر جا می گذارد. اگر از افرادی هستید که از ریزش مو رنج می برید و یا کم پشت شدن موهایتان، اعتماد بنفس شما را صلب کرده می­توانید با کاشت مو طبیعی در قسمت­های متفاوت مثل ریش، ابرو، سر، مژه یا سبیل بر این معضل فائق بیاید. در کاشت مو طبیعی از ریشه­های سالم موی فرد برای یک کاشت مو عالی طی یک جراحی سرپایی استفاده می­شود.

کاشت مو

علت ریزش مو چیست

دلایل متعددی می­توانند بر ریزش مو سر، ابرو، ریش و… تاثیر بگذارند که از جمله عمده ترین آنها می­توان به ارثی بودن این امر، عدم تغذیه مناسب، اضطراب و مشکلات روحی روانی اشاره کرد.

سن مناسب برای کاشت مو طبیعی

معمولا افراد در سنین خاصی دچار ریزش مو می­شوند. انجام روش­های مختلف کاشت مو طبیعی برای افراد کمتر از 23  سال پیشنهاد نخواهد شد. مورد دیگری که به رنج سنی افراد بر می­گردد این است که، با بالا رفتن سن آنها ممکن است قسمت­های دیگر دچار ریزش مو شوند و دقت به این مسئله در هنگام کاشت مو از طرف پزشک بسیار اهمیت دارد.

روش­های مختلفی برای کاشت مو طبیعی وجود دارد که اکثراً آنها قابل اعتماد می­باشند و نتایج مثبت و بی خطری را ارائه می­دهند. گرچه کاشت مو طبیعی یک جراحی سرپایی و بدون عواقب منفی است اما توجه به موارد ایمنی و مهارت پزشک جراح برای رسیدن به نتیجه دلخواه الزامی است. این جراحی توسط گروهی از متخصصان خبره انجام می شود. از این رو اولین گام برای کاشت مو طبیعی، انتخاب یک پزشک حاذق و با تجربه است تا شما را در مقابل زمان و هزینه­ای که در میان می­گذارید، به نتیجه ایده­آل برساند.

کاشت مو طبیعی

 در گام بعدی سعی کنید در زمینه کاشت مو طبیعی مطالعات خود را افزایش دهید. مرسوم­ترین راه­هایی که برای کاشت مو ططبیعی استفاده می­شود، روش   FUTو FIT  است که پزشک با ارزیابی­هایی که انجام می­دهد یک روش مناسب را برای شما پیشنهاد می­کند. در این روش­ها فولیکول های مو را با حفظ شکل طبیعی آن در پوست قرار می­گیرند و به مانند سایر موهای سالم رشد می­کنند.

از کدام موها برای یک کاشت مو طبیعی استفاده می شود

در عمل کاشت مو طبیعی بسته به روشی که انتخاب می­شود، از پشت سر فرد یا قسمت های دیگر بدن، مو برداشته و فولیکول­های آن را دانه دانه با کمک میکروسکوپ یا لوپ­های ویژه جدا می­کنند. سپس در قسمتی که نیاز به مو دارد در برش­هایی که بر سطح پوست با عمق یک میلی متر به وجود آمده قرار داده می­شوند.

نکته مثبتی که در این روش کاشت مو طبیعی وجود دارد این است که بدن فرد تحت درمان به موهای کاشته شده واکنشی نشان نمی­هد. از آنجا که در کاشت مو طبیعی از موی بدن خود شخص استفاده می­شود، نیازی به مراقبت بعد از کاشت مو طبیعی نیست. کاشت مو طبیعی باعث به وجود آمدن عارضه­ای در بدن نمی­شود و چنانچه پزشک معالج شما یک فرد ماهر باشد فقط یک رَد نازک در محل جراحی به وجود می­آید که با گذشت زمان از بین می­رود. نکته­ای که گفتن آن بسیار اهمیت دارد این است که موهای کاشته شده پس از گذشت 4 الی 6 ماه دچار ریزش می شوند و پس از آن دوباره رشد می­کنند. در نتیجه این ریزش مو اصلا جای نگرانی ندارد و یک روال طبیعی می­باشد.

کاشت مو طبیعی

مرسوم ­ترین روش­های کاشت مو کدام روش­ها هستند

کاشت مو Punch

در این مدل از کاشت مو طبیعی، حفره­های بسیار ریزی در سطح پوست ایجاد می­شود که گروهی از موها را در آن قرار می­دهند. این مدل به این خاطرکه یک حالت غیر طبیعی ایجاد می­کند استفاده نمی­شود. این روش را با نمای عروسکی می شناسند.

کاشت مو FUT

این روش از کاشت مو یکی از استاندارد­ترین روش­های کاشت مو طبیعی در سطح جهانی است. در این روش پزشک قسمتی از پوست و موی فرد را از قسمت پشت سر در عرض CM2 و با طول CM25 برش می­زند. در نهایت قسمتی که برش داده شده را با بخیه به هم وصل می کنند. پزشک این پوست را به قسمت­های کوچکتری تقسیم می­کند که این تکه­های کوچک، گرافت نام دارند. هر کدام از این گرافت­ها حاوی 1 تا 4 تار مو هستند. در ادامه گرافت­های فولیکول را در محل کاشت قرار می­دهند. برای انجام این جراحی به 3 الی 5 ساعت زمان نیاز است. در کاشت مو FUT بیش از 90 درصد افراد به نتیجه خواهند رسید. در این روش بیمار بعد از عمل نیازمند چند روزی استراحت است. عکس زیر به کاشت مو FUT اشاره دارد.کاشت مو طبیعی

کاشت مو FIT

استفاده از FIT راه دیگری برای برداشت مو از یک قسمت سر یا بدن برای کاشت مو است. فولیکول در ناحیه­ای قرار دارد که مو را از آن بر می ­دارند و برای خارج کردن آن از وسیله­ای نوک تیز به نام پانچ کمک می­گیرند. این روش شباهت­های زیادی با روش FUT دارد که در هر دو با ایجاد شکاف­های بسیار ظریف، گرافت­ها در آنها قرار می­گیرند. کاشت مو FIT بیشتر برای افرادی جواب­گو است که ناحیه کوچکی مانند ابرو یا جای زخم را مورد درمان قرار می­دهند.

کاشت مو SUT

این روش کاشت مو طبیعی بهترین روش کاشت مو مطابق با استانداردهای آمریکا و اروپا استفاده از روش SUT می­باشد. شما در این روش به بیشترین تراکم و بهترین نتیجه از کاشت خواهید رسید. در این روش چنانچه شخص از یک بانک موی عالی برخوردار باشد، چهارده هزار تار مو در نخستین جلسه کاشت می­شود. در این روش فرد می­تواند روز بعد از کاشت به انجام امور روزمره بپردازد و نیازی به استراحت ندارد.

اگر نخواهیم از کاشت مو طبیعی استفاده کنیم آیا روش­های جایگزینی وجود دارد

بله. چنانچه مشکل کم شدن موهای شما کم است و یا نمی­خواهید از هیچ یک از روش­های بالا استفاده کنید برای جلوگیری از پیشرفت ریزش مو یا پر شدن موها از روش HRT، PRP، مزوتراپی، لیزرتراپی و یا استفاده از ویتامین­ها کمک بگیرید. ما بهره گیری از دارویی مثل ماینوکسیدیل را هرگز پیشنهاد نمی­کنیم زیرابا توقف دارو، ریزش مو دوباره آغاز خواهد شد. درنتیجه مشورت با پزشک برای دریافت نتیجه مطلوب از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

بهترین روش کاشت مو طبیعی برای شما کدام است

کاشت مو طبیعی

یکی از دغدغه­های بیماران برای کاشت مو عالی این است که از چه روش درمانی استفاده کنند. بر اساس آنچه که در ابتدای مطالب بیان کردیم اگر شما در انتخاب پزشک دقت لازم را به عمل بیاورید دیگر نیازی نیست که به این دست از مسائل فکر کنید زیرا یک پزشک حاذق این قابلیت را دارد که تشخیص دهد از کدام روش درمانی استفاده کند. اما معمولا موثرترین روش استفاده از روش SUT که در یک جلسه و FUT با طی 2 مرحله در حد فاصل یک سال می­باشد. در این حالت تعداد بیشتری فولیکول مو برداشته و در محل قرار می­گیرد و اصل موی فرد کمتر دچار آسیب می­شود. در نهایت عمل پیوند، طبیعی تر نمایان می­شود.

تفاوت روش FUT با روش FIT  چیست

 • چنانچه فرد نخواهد که مورد جراحی قرار بگیرد و با بخیه کردن و باقی ماندن رَد آن بر پوست مشکل داشته باشد، روش FIT به او پیشنهاد می­شود زیرا در روش FUT جای برداشت پوست و مو بخیه زده می­شود.
 • در روش FUT نیازی نیست که کل موی فرد تراشیده شود و همان جای برداشت مو کفایت می­کند، اما در روش FIT شخص باید تمام موها را اصلاح کند.
 • در صورتی کاشت مو برای نواحی کوچک باشد، می توان از FIT استفاده کرد اما برای نواحی با گستره زیاد از FUT کمک می­گیرند.
 • بهترین راه برای افزایش مو و ایجاد خط مو در جلوی سر استفاده از FUT است. حساسیت و دقت کاری در این مدل بیشتر است.
 • اگر قرار باشد در نخستین جلسه، درصد بیشتری مو برداشته شود FUT می­تواند اثر بخش­تر باشد به نسبت FIT زیرا ترکم بیشتری ایجاد می­کند.
 • مدت زمان لازم برای FUT کمتر از FITاست. FUT به 3 الی 5 ساعت زمان نیاز دارد در صورتی که FIT ممکن است بیش از 10 ساعت زمان بخواهد.

کاشت مو طبیعی

 آیا کاشت مو طبیعی فرد سبب می شود تا فرد کاشت مو عالی را تجربه کتد؟

رسیدن به اثرگذاری دلخواه در کاشت مو طبیعی به این بستگی دارد که شما کدام روش را برای کاشت مو طبیعی انتخاب کنید. بهترین و بروزترین روش کاشت مو طبیعی همان SUT است که بالاترین بازدهی را برای فرد به ارمغان می­آورد. رشد مو در این روش به صورت طبیعی برای همیشه ادامه دارد. این روش کاشت مو طبیعی هیچ عارضه جانبی برای فرد ندارد و در حال حاضر مدرن­ترین روشی است که در کشور ما استفاده می­شود و سبب می شود فرد کاشت مو عالی را تجربه کند.

علل ریزش مو در کودکان و راه‌های درمانـی

شاید باور نکنید که ریزش مو کودکان را هم درگیر می‌کند. برخلاف برخی انواع ریزش مو در بزرگسالان که با استرس و تنش در ارتباط است، ریزش مو در کودکان بیشتر به وضعیت جسمی کودک مربوط است که باید به موقع تشخیص داده شده و درمان شود. واقعیت این است که ریزش موی روزانه در بزرگسالان در مورد کودکان صدق نمی‌کند و آنها از سنین کمی بزرگ‌تر شروع به ریــزش موی روزانه می‌کننــد البته والدین باید توجه داشته باشند که برخـی از نوزادان با موهای بسیار کم و سری صاف و براق به دنیا می‌آیند.بنابراین چنین وضعیتی نباید باعث نگرانی آنها شود زیرا قرار نیست این نوزادان در آینده طاس شوند

کاشت مو طبیعی

**سوءتغذیه

گاهی كمبود مواد غذایی و معدنی باعث ریختن موها می‌شود. بیوتین یكی از ویتامین‌های ب‌كمپلكس است كه به بدن در تبدیل كربوهیدرات به گلوكز كه برای سوخت‌رسانی بدن لازم است، كمك می‌كند. اگر این ماده به بدن نرسد، باعث ریزش مو می‌شود. «روی» یك ماده آلی است كه از جنبه‌های مختلف به متابولیسم سلول‌های بدن كمك می‌كند همچنین باعث بهبود روند رشد در دوران كودكی و نوجوانی می‌شود پس به رشد سلول‌های سازنده مو هم كمك می‌كند. در برخی موارد ریزش مو می‌تواند به دلیل مصرف بیش از حد ویتامینA هم باشد.

**ریزش مو در اثر عفونت قارچی

عفونت قارچی یا تینه کپیتیس، بیماری قارچی است که با عفونت سطح پوست سر، ابرو و مژه ها همراه است. کودکان مبتلا به بیماری عفونت قارچی معمولا ریزش موهای تکراری یا موهای خرد شده در بالای سطح سر را دارند. قسمت ها و تکه های بدون مو معمولا گرد یا بیضی و اغلب نامنظم هستند. گاهی اوقات دیده می شود که موها دقیقا روی پوست خرد می شوند و به شکل نقاط سیاهی روی پوست سر به نظر می آیند.

Natural hair transplants

*تشخیص

تشخیص بیماری ریزش مو در اثر عفونت قارچی در درجه اول براساس ظاهر پوست سر است. این بیماری کودکان زیر سن بلوغ را بیشتر درگیر می کند و براساس نوع قارچ درجه التهاب، عفونت و پوسته ریزی متفاوت خواهد بود. اگر پزشک به این نوع ریزش مو در کودک مشکوک شود، آزمایش های میکروسکوپی تجویز می کند تا به تشخیص خود مطمئن شود.

*درمان

بیماری عفونت قارچی با یک داروی ضد قارچ به مدت هشت هفته به علاوه شامپوی مخصوص قابل درمان است. این شامپو دو تا سه بار در هفته باید استفاده شود. این بیماری متاسفانه مسری است، بنابراین کودک بدون درمان نمی تواند به مدرسه یا مهدکودک وارد شود. اگر کودک به مدرسه می رود و البته تحت درمان دارویی قرار دارد، نیازی به ممانعت از ورود او به مدرسه نیست

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =