کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی که امروزه برای کاشت مو مرسوم می‌باشد، سبب می‌شود ظاهر موی کاشته شده بسیار طبیعی باشد.آقایان همیشه به علت الگوی طاسی بیشتر در معرض ریزش مو قرار داشته‌اند. اما در بین خانم‌ها نیز به ریزش مو  و ندرتا طاسی مواجهه می‌شویم.

کاشت موی طبیعی

از دلایل ریزش مو

ازجمله دلایل ریزش مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-کمبود پروتئین بدن
2-کمبود ویتامین بدن
3-عوامل ارثی
4-بیماری تیروئید
5-استفاده از مواد شیمیایی
6-کم‌خونی و..
از دست دادن مو همچنین به علت آروپیک و یا طاسی می‌باشد. ریزش مو به دلیل هرکدام از این دلایل که باشد و نتوان با موارد عادی آن را درمان کرد باید از روش کاشت مو طبیعی برای جبران موهای ازدست‌رفته استفاده کرد.

که این به علت اختلال در چرخه رشد مو رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند ارثی باشد یا ممکن است ثانویه بوده و به دلیل بیماری‌های پزشکی، تغییرات هورمونی یا داروها باشد. این مشکل می‌تواند بر آقایان، خانم‌ها و کودکان تاثیر بگذارد.

راهکارهای مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

کاشن موی طبیعی

برای جلوگیری از ریزش مو راهکارهایی پیشنهاد می‌شود که می‌توان در بین آن‌ها اضافه کردن مواد غذایی حاوی پروتئین ویتامین و همچنین کاهش مصرف مواد شیمیایی و مصرف قرص آهن را نام برد.

اما گاهی ریزش مو هیچ درمانی ندارد و با تغذیه و … از بین نمی‌رود در این مرحله از ریزش مو که تغییر تغذیه و استفاده از دارو و درمان‌های پزشکی پاسخگو نیستند کاشت مو طبیعی جایگزین می‌شود.یک فرد معمولی روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ مو را رد می‌کند، اما به دلیل رشد موهای جدید، به‌طور هم‌زمان قابل‌مشاهده نیست.

کاشت مو طبیعی راه‌حل مناسب برای افسردگی ناشی از ریزش مو

ریزش مو که با پیری اتفاق می‌افتد معمولا ارثی است و اغلب علت طاسی است. در زنان، مو به‌عنوان بخش مهمی از هویت آن‌ها محسوب می‌شود، درحالی‌که در مردان، موهای سالم به‌عنوان نشانه‌ای از جوانان و قدرت است. ریزش مو بر روی ظاهر یک فرد تأثیر می‌گذارد و ازاین‌رو باعث می‌شود که دچار افسردگی و کمبودهای روانی شود. این می‌تواند کیفیت زندگی یک فرد را مختل کند. ریزش مو می‌تواند اثرات شدید روانی داشته باشد. طاسی الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنیک رایج‌ترین نوع ریزش مو است که در مردان اتفاق می‌افتد.برای اینکه فرد بتواند بر افسردگی ناشی از ریزش مو و طاسی فائق آید می‌تواند از روش کاشت مو طبیعی استفاده کند و زیبایی و شادی خود را بازگرداند.

کاشت موی طبیعی

جراحی کاشت مو طبیعی و نحوه انجام آن

جراحی کاشت مو طبیعی روش برداشتن فولیکول‌های مو در قسمت بالای گردن است که به‌طور مشخص تمایل به پوکی استخوان ندارند و آن‌ها را به داخل ناحیه طاس می‌فرستند.

GRAFT نامی است که به فولیکول‌های مو که از منطقه کمک دهنده گرفته‌شده است و آماده برای کاشت در ناحیه طاس است گفته می‌شود. همچنین، در اصطلاح پزشکی، به بافت کاشت اشاره دارد.

در طول یک دوره متوسط کاشت مو طبیعی ​​۲۵۰۰ – ۴۵۰۰ و بیشتر فولیکول می‌تواند برداشت شود (اگر ساختار اهداکننده مناسب باشد). در کاشت مو طبیعی مو می‌تواند به‌طور متوسط ​​۲٫۵ برابر تعداد گرافت برداشت شود.

روش‌های انتقال و درمان مو در کاشت مو طبیعی

در زیر به انواع روش‌های کاشت مو طبیعی اشاره می‌کنیم:

 FUE (استخراج واحد فولیکولان)

روش FUE نوعی روش کاشت مو طبیعی است که شامل جمع‌آوری فولیکول‌ها از قسمت بالای گردن است که به‌طور خاص تمایل به طاس شدن ندارند، با استفاده از مشت‌های قطر ۰٫۶-۰٫۷ میلی‌متر با استفاده از یک دستگاه خاص، یک میکرو موتور انجام می‌شود. فولیکول برداشته‌شده به‌صورت یک‌به‌یک به ناحیه طاس منتقل می‌شود. به‌عنوان یک روش میکروسکوپی، کاشت مو طبیعی باید در شرایط مناسب انجام شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های روش FUE عدم وجود زخم در منطقه‌ای است که فولیکول‌ها برداشت می‌شوند.

 ماساژور مو

این روند تزریق سرم­های خاص حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب به‌طور مستقیم به لایه میانی پوست که در آن فولیکول­های مو قرار دارند، می­باشد. این درمان باعث تحریک موهای آسیب‌دیده و درمان ریزش مو ناشی از بیماری می‌شود (بیماری تیروئید، کم‌خونی و غیره). همچنین روش درمان برای ریزش مو ناشی از استرس، گسترش زوال فصلی و سوءتغذیه است.

کاشت موی طبیعی

روش DHI

یکی از جدیدترین روش در کاشت مو طبیعی است. استخراج فولیکول همانند روش FUE است. اما پروسه‌ی تزریق متفاوت است.در این روش کاشت مو طبیعی، در چسباندن پروتز (Key) قلم مورداستفاده قرار می‌گیرد و گاهی آن را Choi tecnique می‌نامند و با DHI (Implantation Direct Hair) فولیکول‌های مو به‌طور مستقیم به ناحیه تناسلی که نیاز به پوشش دارد منتقل می‌شود. در این روش کاشت مو طبیعی، هر فولیکول مو در جهت، زاویه و عمق قرار می‌گیرد. به‌عنوان ماهیت الگوی ریزش مو بهتر است با یک خط موی جدید و چگالی بالا در سمت چپ و راست به سمت عقب شروع شود. اگر مشاهده شود که استخراج بیشتر موردنیاز است یا امکان‌پذیر است باید آن را برداشت کرد تا نتیجه حاصل  از کاشت مو طبیعی بهتر شود.

کاشت مو طبیعی مستقیم (DHT)

کاشت مو طبیعی مستقیم، تکنین بدون درد است؛ زیرا استفاده از اسکالپال­ها را شامل نمی‌شود. این روش کاشت مو طبیعی، موهای سالم و زیبایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد. پس از اتمام این روش کاشت مو طبیعی، موهای جدید به‌طور طبیعی در سر رشد می‌کنند. هدف اصلی این روش کاشت مو طبیعی، افزایش بقا و رشد فولیکول‌های مو با حداقل میزان دست‌کاری آن‌ها و زمانی که آن‌ها از پوست خارج می‌شوند،می باشد.

درروش مستقیم انتقال مو در کاشت مو طبیعی، فولیکول‌های مو به‌طور مستقیم به منطقه گیرنده که نیاز به پوشیده شدن دارند، منتقل‌شده و در آن قسمت کاشت می‌شوند. هر فولیکول مو در یک مسیر خاص، عمق و زاویه قرار می‌گیرد که به نتایج ۱۰۰٪ طبیعی با حداکثر تراکم می‌رسند. رشد مو می‌تواند در عرض ۲ ماه دیده شود و رشد کامل می‌تواند طی ۸-۹ ماه اتفاق بیافتد.

کاشت موی طبیعی

استخراج واحد فولیکولار (FUE)

FUE یک روش کاشت مو طبیعی است که شامل گرفتن گرافت­های فولیکولی فرد از پشت سر و برش آن‌ها به‌صورت یک‌به‌یک است. در این روش کاشت مو طبیعی، هر گرافت هر بار در یک‌زمان با پانچ‌های ۰٫۸ و ۰٫۹ میلی‌متری برداشت می‌شود تا به‌عنوان نقاط قابل‌استخراج در پوست سر، درمان شوند. به‌این‌ترتیب این بدان معنی است که هیچ آسیب در پوست سر وجود ندارد. بااین‌حال، این روش کاشت مو طبیعی کمی وقت‌گیر بوده اما بدون درد است. این روش کاشت مو طبیعی برای افرادی که دارای ناحیه کمری طاسی هستند بیشتر مناسب است و تعداد کمتری از کاشت­ها موردنیاز است.

کاشت مو طبیعی در خانم‌ها

کاشت مو طبیعی در خانم‌ها: درست است که ریزش مو برای مردان سخت است، اما برای زنان مو هویت آن‌هاست و ریزش مو برای آن‌ها بسیار سخت‌تر است. بنابراین، هنگامی‌که یک زن متوجه ریزش بیش‌ازحد موی خود برای دوره مداوم می‌شود، آن‌ها را از بین می‌برد و شروع به دنبال راهی برای پوشیدن ریزش مو می‌کنند.

چرا کاشت طبیعی مو در زنان انجام می‌شود

این زنان که موهایشان را با کاشت مو طبیعی می‌گیرند، موهای طبیعی و سالم را به دست خواهند آورد.پس از کاشت مو طبیعی زنان قادر خواهند بود موهایشان را بلندتر کنند و به شیوه‌ای که می‌خواهند آن‌ها را بسازند.
کاشت مو طبیعی سبب می‌شود خانم‌ها اعتمادبه‌نفس ازدست‌رفته خود را بازیابند.خانم­ها پس از کاشت مو طبیعی قادر به انجام هر کاری به‌عنوان تمرین شدید، رقص شدید، شنا و رنگ‌آمیزی هستند.

کاشت موی طبیعی

بازسازی موی سر

بازسازی موی سر یک روش جراحی است که به فرد اجازه می‌دهد که خط موی پیشانی خود را بسته به متغیرهایی مانند ارتفاع موی پیش از عمل، اولویت بیمار و سفتی پوست سر ایجاد کند.

خط مویی قسمت قابل‌توجه از سر فرد است. در اواخر دهه‌ی ۳۰ معمولا افراد مبتلا به ریزش مو با ریزش مو از ریشه موی مواجه می‌شوند و بنابراین موهایشان کمتر متراکم است. الزامات قرار دادن موهای مختلف از فردبه‌فرد بسته به‌اندازه صورت و پیشانی متفاوت است. ریزش مو از خط موی جلو ممکن است به علت علل ژنتیکی یا دلایل دیگر باشد. بااین‌حال، بیشتر افراد پس از ۳۰ سال سن مستعد این مشکل می‌شوند.

تعیین ارتفاع پیشانی در کاشت مو طبیعی

1-در کاشت مو طبیعی ارتفاع پیشانی می‌تواند در حدود ۷ ‌تا ۸ سانتی‌متر یا ۳ اینچ بر روی چشم قرار گیرد.
2-در کاشت مو طبیعی خط مو ممکن است ۴ انگشت روی چشم برداشته شود.
3-در کاشت مو طبیعی ممکن است ۲ انگشت روی بالاترین چین‌وچروک صورت قرار گیرد.
یک باور جهانی برای قرار دادن خط موی پیشانی وجود دارد که خط موی بالغ نسبت به خط موی نوجوانان بالاتر است. ظاهر طبیعی و زاویه مناسب خط رویش مو تاثیر بسیار زیادی روی شخصیت افراد می‌گذارد.

چه میزان از ریزش مو طبیعی است ؟

اگر ریزش مو روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو باشد ، طبیعی بوده و قابل جایگزین است . در بیشتر افراد مبتلا به ریزش مو تا زمانی که ۳۰ تا ۴۰ درصد حجم موی خود را از دست ندهند متوجه ریزش مو نخواهند شد

کاشت مو طبیعی

دسته بندی ریزش مو به چه صورت است

ریزش مو به دو دسته تقسیم می شود :

1-ریزش مو برگشت پذیر
2-ریزش مو بازگشت ناپذیر

نوع برگشت ناپذیر ریزش مو، چندان رایج نیست .

نوع برگشت پذیر ریزش مو ، رایج تر است ، و معمولا با آغاز سن بلوغ در اشخاص قابل مشاهده می باشد ، و این موضوع در بین آقایان رایج تر می باشد . به این نوع ریزش مو که ریزش هورمونی (آندروژنی) هم گفته می شود . و معمولا درصد کمتری از زنان به این نوع ریزش مو مبتلا می شوند . این نوع ریزش مو بیشتر در افراد با پوست سر چرب قابل مشاهده می باشد .

این نوع ریزش مو در مردان در قسمت جلو و در وسط سر قابل رویت است ، و زنان در این نوع ریزش در جلوی سر و به طور یکنواخت دچار ریزش مو می شوند ، و ریزش مو با نازک تر شدن موها همراه است.

کاشت مو طبیعی

توصیه های برای پیشگیری از ریزش مو

برای پیشگیری از ریزش مو ، توصیه ی ما به افراد با موهای چرب این است که ، روزانه موهای خود را بشویند .
ما به افراد توصیه می کنیم که از شامپوهای مناسب موی خود استفاده کنند .درسته که نوع شامپو تاثیر زیادی بر ریزش مو ندارد ، اما شامپوی خوب نیز دارای یکسری ویژگی هایی است. شامپوی خوب شامپویی است که فرد پس از شست و شوی موهای خود احساس خوشایندی داشته باشد.

 بررسی اینکه آیا به کاشت مو نیاز دارید؟

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود. به ویژه کاشت مو به روش Sut که جدیدترین و بهترین روش است. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد

کاشت مو طبیعی

آیا استرس باعث ریزش مو می شود

مشکل ریزش مو ، در میان خیلی از افراد رایج می باشد . ریزش مو نگران کننده است . چرا که مو تاثیر زیادی در زیبایی دارد ، و همه ی ما ذاتا خواهان و طرفدار زیبایی هستیم . امروز ه با وجود روش های درمانی مختلف برای ریزش مو ، دیگر جای نگرانی وجود ندارد و می توان این مشکل را حل کرد .

فکرهای اشتباه درباره کاشت مو طبیعی

در زمان کاشت مو طبیعی برای پزشک وبیمار تعدادی محدودیت وجود دارد که این کار را دشوار می کند یکی از مهم ترین محدودیت ها در زمان کاشت موی طبیعی تعداد جلسات محدود انجام کاشت مو برای هر فرد است . دلیل این محدودیت آن است که تعداد موهای که می توان از ناحیه دهنده مو لرای عمل پیوند برداشت بیشتر از حد معین نیست این مقدار تقریبا بین۱۰ –هزار تار مو است .

 سن مناسب کاشت مو

کاشت مو طبیعی

کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر 23 سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =