کاشت مو غرب

کاشت مو غرب

کاشت مو غرب

کاشت مو غرب در تهران  یکی از مراکز کاشت مو است که در آن کاشت مو به صورت اختصاصی بوسیله پزشکان متخصص انجام می شود؛ به این صورت که مو از ناحیه پشت سر به ابعاد 2 تا 4 سانتی متر به صورت بلند در قسمت مورد نظر پیوند داده میشود.

کاشت مو غرب

با جدا کردن مو از این قسمت (پشت سر) سبب به وجود آمدن خط نازکی در این ناحیه خواهد شد که جلوه نامناسبی دارد چون در پایین خواب موهای پشت سر پنهان می شود. یکی دیگر از شیوه های کاشت مو غرب، روش جراحی fut شیوه برداشت نواری کاشت مو در قسمت پشت سر می باشد. با توجه به کاربردی بودن این شیوه در زمان های گذشته تا کنون می توان گفت که روش کاربردی تر آن درسال های اخیر مورد بحث بیشتری  قرار گرفته است.

کاشت مو غرب تهران

درکاشت مو غرب تهران هم از شیوه های مختلفی برای کاشت مو استفاده می شود که در یکی از آنها قسمت باریکی از پوست و مو با عرض 2 سانتیمتر و طول 25 سانتی متراز ناحیه سر(پشت سر) بیمار برداشته می شد و در قسمت مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. برای ترمیم ناحیه ای که از آن برداشته شده است از ایجاد کردن کشش در آن قسمت استفاده می شود، پس از کش دادن با نخ نایلون پشت سر بخیه می شوند و بخیه در لا به لای موها مخفی می شود. با استفاده از این روش کاشت مو غرب، دیگر مشکلی برای زیبایی فرد به وجود نمی آید. با کمک جراحان و متخصصین کاشت مو غرب تهران در عمل جراحی FUT  تکه برداشته شده از پشت سر شخص، به تکه های کوچکی به نام گراف تقسیم شده اند.

کاشت مو غرب

با کمی توجه به موهای سر مطمعنا متوجه رشد یک یا دوتایی و یا حتی چند تایی مو در یک نقطه خواهید شد. گرافت مو حاوی هریک از این دسته های کاشت مو گفته می شود که عموما شامل یک و یا چندین پیاز مو می شود. کار متخصص کاشت مو غرب تهران این است که گرافت های جدا شده را در این قسمت با توجه و دقت بالا در منافذی که در ناحیه گیرنده کاشت مو وجود دارد قرار دهد.

چگونگی کاشت مو غرب

کاشت مو غرب، مجموعه عملیاتی است که در آن موهای نازک سر و یا قسمت هایی از سر که دچار ریزش شده  اند افزایش داده می شوند. ترجیحا موها را از ناحیه برمی دارند که دارای موهای زخیم تری باشند.

در تمام دنیا شاهد مردان و زنان بسیاری هستیم که دچار ریزش مو شده اند و امکان دارد که از داروهایی مثل ماینوکسیدیل جهت بهبود این بیماری استفاده کرده باشند. ولی کاشت مو غرب یکی از راه هایی است که این مشکل را به صورت دائمی حل خواهد کرد. اما اگر شما جهت کاشت قصد دارید از کاشت مو غرب استفاده کنید باید گرینه های زیر را مد نظر داشته باشید.جهت عمل کاشت مو غرب از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد.برای رشد موها تقریبا 3 الی 4 ماه زمان نیاز است.

کاشت مو غرب

عمل کاشت مو غرب برای همگی نتیجه مثبتی نخواهد داشت و برای برخی بی اثر و بی نتیجه است. زمانی که به طور طبیعی یا در اثر اتفاقی دچار ریزش مو شده اید و موهای خود را از دست داده اید، کاشت مو غرب، گزینه مناسبی جهت درمان این مشکل خواهد بود.همینطور که موهای طبیعی انسان با گذشت زمان نازک می شوند، موهای کاشته شده نیز امکان دارد پس از گذشت مدتی دچار ریزش شوند.

روش های کاشت مو غرب

متدوال ترین و معروف ترین شیوه های کاشت مو غرب، کاشت مو به شیوه های FIT و FUT  هستند که به صورت خلاصه برای شما هریک از روش های نام برده را توضیح خواهیم داد:

کاشت مو غرب به روش FUT

متخصص مربوطه در کاشت مو غرب، قسمتی از پوست سر بیمار را، در ناحیه بین دو گوش برمی دارد.زمانی که قسمت مورد نظر که دارای مو است برداشته  شد، آن قسمت را بخیه می کنند.

دکتر جراح و دستیارانش در کاشت مو غرب، تکه نواری جدا شده از سر را به تکه های کوچک تری تبدیل می کنند. امکان دارد این نوار را به 2000 تکه ریز ریز کنند که نام این قسمت های ریز شده را گرافت گذاشته اند. بعضی از این گرافت ها امکان دارد تنها حاوی یک تار مو باشند.

جراح کاشت مو غرب منافذ خیلی کوچکی را در قسمت کاشت مو به وجود می آورد.موهایی که از قسمت پشتی سر برداشته  شد را در این سوراخ های کوچک قرار می دهند.در پایان کاشت مو غرب، ناحیه جراحی شده را با بانداژ یا گاز پوشش می دهند.

کاشت مو غرب

تعداد گرافت ها در کاشت مو غرب به چه عواملی وابسته است؟

 • نوع و جنس موهایتان
 • اندازه قسمتی که در آن کاشت مو انجام می شود
 • کیفیت مو
 • رنگ مو

کاشت مو غرب به روش FIT

جهت انجام عمل FIT، جراح مربوطه باید مراحل زیر را در کاشت مو غرب طی نماید:

در مرحله اول باید موهای پشت  سرتان تراشیده شود.

تک به تک فولیکول های مو برداشته می شوند و اثر کمی از خود به جای میگذارند.

مثل روش FUT، جراح مربوطه منافذ کوچکی در پوست به وجود آورده و فولیکول های مو داخل این منافذ قرار میدهند.

و در پایان، قسمتی که کاشت مو در آن انجام شده با بانداژ و یا گاز چوشش داده می شود.

بدون در نظر گرفتن شیوه های سنتی کاشت مو که امکان دارد در بعضی از کلینیک های کاشت مو در غرب  باطل شده باشند، شیوه جدیدی به نام SUT جهت انجام عمل کاشت مو به کار گرفته می شود.

روش SUT کاشت مو، شیوه ای است که نیازی به جراحی ندارد و قابلیت پیوند 14000 تار مو را دارا می باشد که چیزی حدود سه برابر شیوه های قدیمی و سنتی است و تنها در یک جلسه میتوانید عمل کاشت را به وسیله پانچ لیزر انجام دهید.

کاشت مو غرب

کاندیدای مناسب برای کاشت مو غرب

افرادی که تمایل به انجام عمل کاشت مو دارند، باید شرایط کاندیدای مناسب کاشت مو را در نظر داشته باشند:

 • اشخاص دارای سن بیش از 30 سال
 • دارای سلامتی کامل
 • اشخاصی که  دارای الگوی تاسی مردانه هستند و بیش از 5 سال از تاسی رنج میبرند.
 • داشتن توقع های عقلانی و منطقی
 • اشخاصی که به علت جراحی، ضربه و یا سوختگی دچار کچلی و یا تاسی مو شده اند.

مراقبت های ویژه بعد از جراحی کاشت مو غرب

برای جراحی هرچه بهتر همچنین اثر بخشی مناسب تر کاشت مو غرب، باید اطلاعات لازم درباره مراقبت های پس از کاشت مو را کسب کرده باشید:

3 روز پس از انجام عمل جراحی کاشت مو غرب، از استفاده مواد مخدر دوری نمایید، زیرا باعث رقیق شدن و خونریزی خواهد شد.

به مدت 30 روز پس از کاشت مو غرب از داروهایی که دارای آسپرین هستند به علت رقیق کردن خون و خونریزی نباید استفاده شود.

انجام ورزش های سنگین ممنوع؛ زیرا موجب خونریزی، از بین رفتن گرافت ها و همچنین تورم زیاد در نواحی اطراف چشم خواهد شد.

حمل اجسام سنگین در طول 48 ساعت پس از انجام کاشت مو غرب آسیب زا خواهد بود.

در زمان خواب سعی کنید سر و قسمت های بالای بدنتان را بالاتر از قلب خود نگهدارید.

در طول 24 ساعت پس از کاشت مو غرب سعی کنید دوش نگیرید و پس از گذشت 24 ساعت، با آب خنک و فشار پایین و به طور ملایم موهای خود را تمیز کنید.

شما اگر عادت به استفاده سشوار بعد از حمام دارید میتوانید در 5 روز اول پس از جراحی کاشت مو غرب، با دمای سرد سشوار موهای خود را خشک نمایید.

در طول 7 روز پس از کاشت مو غرب، از شنا در آبی که دارای کلر است خودداری نمایید.

کاشت مو غرب

مزایای کاشت مو غرب

نتیجه جراحی کاشت مو غرب به علت استفاده از موی طبیعی و موهای سر خود افراد بسیار طبیعی خواهد شد. رنگ موها تفاوتی با رنگ موهای اصلی افراد نخواهد داشت و پس از 2 الی 3 ماه رشد موها آغاز خواهد شد.

کاشت مو غرب، احتیاجی به مصرف هیچگونه مواد شیمیایی ندارد و کاملا مطمئن انجام خواهد شد.

پس از کاشت مو غرب، نیازی به مراقبت های ویژه نیست و میتوانید به همان صورتی که از موهای طبیعی خود مراقبت می کنید از موهای کاشته شده خود نیز استفاده و مراقبت نمایید. شما نیاز به استفاده شامپوی خاصی پس از کاشت مو غرب ندارید و از همان شامپویی که قبل از جراحی استفاده میکردید میتوانید پس از جراحی کاشت مو غرب نیز استفاده نمایید. همچنین شما میتوانید موهای کاشته شده خود را کوتاه و به هر حالتی که دوست دارید در بیاورید.

برجسته ترین مزیت کاشت مو غرب، به دست آوردن ظاهر دلخواه و کسب اعتماد به نفس از دست رفته شخص در رابطه با ظاهرش می باشد.

کاشت مو غرب

هزینه کاشت مو غرب تهران

عوامل زیادی نقش در هزینه کاشت مو غرب تهران تاثیر گذار است:

 • شیوه جراحی کاشت مو
 • مقدار موهای کاشته شده
 • تجربه و پیشینه متخصص جراح کاشت مو غرب
 • کلینیکی که در آن عمل جراحی کاشت مو انجام می شود.

مراحل کاشت مو غرب

امکانات کاشت مو غرب تهران در اختیار ساکنین غرب از جمله: نظارت پزشکان متخصص و باتجربه، نوین ترین متد های تشخیصی و درمانی متخصصان قرارگرفته است و میتوان با استفاده از تمامی این امکانات به نتیجه مطلوب مورد نظر رسید.

رابطه استرس و ریزش مو

چیزی که همه ما شنیدیم این است که استرس باعث ریزش مو می شود و این کاملا درست است که استرس ذهنی و فیزیکی موجب ریزش مو می شود . اما نکته امیدوار کننده این است که این نوع ریزش مو موقتی است .اگر بدن تحت استرس قرار بگیرد فاز رشد در چرخه رشد مو ممکن است متوقف شود، و این می تواند فولیکول های مو را وارد فاز استراحت کند . فاز استراحت طولانی می تواند از رشد مو جلوگیری کرده و فولیکول های مو می توانند تا سه ماه پیش از تخریب ، به اصطلاح ” خاموش ” بمانند . این نشان میدهد که شما ممکن است چند ماه پس از تجربه ای پرتنش ، دچار ریزش شدید مو شوید. هنگامی که استرس پایان یابد ، چرخه رشد مو دوباره از سر گرفته شده و ریزش مو متوقف می شود .

کاشت مو غرب

 رابطه اضطراب و ریزش مو

تعداد کسانی که در دنیا دچار اضطراب هستند ، به بالاترین میزان خود یعنی 5.9 در هر صد نفر رسیده است و آن را به رایج ترین مسئله روانی در جهان تبدیل کرده است. ریزش موی وابسته به اضطراب، بسیار نادر است و معمولا در افرادی با اضطراب شدید ممکن است رخ دهد .

اگرچه اضطراب و استرس دو مقوله ی جدا از هم هستند ، اما آن چیزی که اضطراب را تبدیل به یکی از علل ریزش موی غیر ارثی می کند در واقع همان استرس است. اضطراب یعنی استرس دائمی که می تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد و در طولانی مدت باعث ریزش آن شود .اضطراب همچنین می تواند باعث تریکوتیلومانیا شود  عادتی که در آن فرد موهای خود را در حین اضطراب می کشد  این ممکن است در درازمدت باعث از دست رفتن تعداد زیادی از موهای فرد شود .

چرا اضطراب می تواند موجب ریزش مو ، نازک شدن یا کم پشتی آن شود

کاشت مو غرب

از آن جهت که بسیاری از مشکلات روحی می تواند باعث اضطراب یا بروز علائم شبیه به اضطراب شود، توصیه می کنیم که هرگونه بروز علائم جدید ، متغیر ، دائمی و مکرر را با دکتر در میان بگذارید . اگر دکتر تشخیص دهد که علائم شما صرفا بخاطر استرس و یا استرس ناشی از اضطراب  است ، می توانید مطمئن باشید که عاملی دارویی باعث ریزش موهایتان نمی شود .متخصصان غالبا تفاوت بین “علائم ناشی از استرس و اضطراب ” ، با سایر علائمی که ناشی از دلایل دیگر است را، به سادگی تشخیص می دهند .

**اگر از تشخیص متخصص خود مطمئن نیستید ، شاید لازم باشد تا با یک یا دو پزشک متخصص دیگر مشورت کنید . اگر نظر آنها هم مشابه قبلی بود ، می توانید مطمئن شوید که استرس  که ممکن است ناشی از اضطراب شدید باشد  موجب ریزش موی شما می شود نه سایر عوامل بیولوژیک یا دارویی.

**اگر متخصص شما تشخیص داده که ریزش موی شما بخاطر استرس، یا اضطراب شدید منجر به استرس است  این استرس باعث ریزش، نازکی مو و کم پشتی می شود . استرس داشتن یا مضطرب بودن باعث می شود تا بدن در پاسخ به آن ، یک سری هورمون های مخصوص استرس را به خون ترشح کند . این هورمون ها به بافت های هدف رسیده و تغییرات فیزیکی ، روحی و احساسی بوجود می آورد تا شما را برای مقابله با شرایط استرس آماده تر کند بدن را در حالت ستیز یا گریز قرار دهد. به همین دلیل به واکنش استرس ، واکنش ستیز یا گریز هم گفته می شود .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =