کاشت مو پر تراکم

چگونگی کاشت مو

کاشت مو پرتراکم

کاشت مو پرتراکم روشی برای کاشت مو می باشد و افرادی از این روش ها استفاده می کنند که موهای کم پشتی دارند و یا موهای خود را از دست داده اند. قبل از اینکه بخواهیم در مورد کاشت مو پرتراکم صحبت کنیم ابتدا به توضبحاتی در مورد نحوه رشد مو می پردازیم.

کاشت مو پرتراکم

موها از محل های کوچکی در پوست، به نام فولیکول ها رشد می کنند.موها از یک ریشه در پایین فولیکول رشد می کنند. این ریشه از سلول هایی از جنس پروتئین تشکیل شده است. خون بواسطه رگ های خونی موجود در پوست باعث تغذیه ریشه می شود که سلول های بیشتری ایجاد کرده و باعث رشد و نمو مو می گردد.

نحوه رویش مو در سر  و چگونگی رشد مو

مو همچنین می تواند از پوست به عنوان محلی برای رشد استفاده کند، غده ای در سر وجود دارد که مایعی شبیه به روغن در طول مسیر پوستی ترشح می کند و آن را براق و نرم می کند. این حالت در برخی از افراد می تواند مو را بیش از حد چرب کند. به همین دلیل باید موها را به طور مرتب شستشو داد.

مو در مدت زمانی که طول میکشد تا از پوست خارج گردد باید کاملا تغذیه شود در غیر این صورت می میرد و سبب ریزش می گردد. مو در بقیه بدن نیز از طریق همین فرایند رشد می کند، اما کل چرخه فقط یک ماه یا بیشتر طول می کشد.

کاشت موپرتراکم

نکاتی در مورد فولیکول های مو و چگونگی رشد مو

کل فولیکول های مویی که هر انسان در هنگام تولد دارد در حدود ۵۰۰۰۰۰۰ می باشد.در حدود ۱۰۰۰۰۰ از این فولیکول ها روی پوست سر وجود دارند.سرعت رشد موی مردان سریعتر از موی زنان می باشد.

به ظاهر شرعت رشد موها بیشتر از بقیه قسمت های بدن می باشد اما بهتر است بدانید که اینگونه نیست و قسمتی که سریع ترین رشد را دارد، مغز استخوان یا همان مواد نرمی است که در داخل استخوان وجود دارد.

موی سر در حالت مطلوب در حدود ۶ اینچ در طی یک سال رشد خواهد داشت؛ بنابراین، حتی اگر این یکی از سریع ترین چیزهای در حال رشد در بدن شما باشد، مدت زمان بسیار زیادی طول می کشد باز هم رشد آن به زمان قابل توجهی نیاز دارد.

زمان ریزش فولیکول های مو

کاشت موپرتراکم

انسان روزانه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ مو در طول روز از دست می دهد. این به این دلیل است که فولیکولها همگی به طور همزمان رشد نمی کنند. هر فولیکول پوست سر چندین سال رشد مو می کند و پس از آن به حالت استراحت می رود. هنگامی که یک فولیکول در حالت استراحت قرار دارد مو در فولیکول از بین می رود.

از آنجایی که فولیکول ها در زمان های مختلفی به حالت استراحت می روند و بقیه موها همچنان رشد می کنند، احتمالا زمانی که فرد موهای خود را از دست می دهد، اصلا متوجه نمی شود.بعضی از فولیکول ها نیز وجود دارند که رشد مو را کاملا متوقف می کنند. این در بعضی از افراد نسبت به دیگران بیشتر اتفاق می افتد.

نحوه کاشت مو پرتراکم

در دنیای امروز و با توجه به قدرت تکنولوژی در علوم پزشکی فقط یک راه بهبود و درمان برای موهای از دست رفته وجود دارد و آن نیز کاشت مو پرتراکم می باشد. کاشت مو پرتراکم با یاری گرفتن از پیوند مویی کاملا طبیعی و در محل های متفاوت مانند ابرو ها، سر، بین ریش و حتی در سبیل صورت می گیرد.

تاریخچه کاشت مو

کاشت مو پرتراکم

جالب است بدانید روش کاشت مو پرتراکم، برای اولین بار توسط یک پزشک اهل کشور ژاپن و در سال ۱۹۳۹ ایجاد و کمی بعد در سال ۱۹۵۹ توسط یک متخصص آلمانی تبار وارد فاز اجرا شد. در این میان هم آزمایش های متفاوت و روش های بسیار زیادی برای کاشت مو پرتراکم مورد تحقیق قرار گرفته اند. امروزه هم از قسمت های نازک تر مو با نام میکرو گرافت، کاشت مو پرتراکم صورت می گیرد.

این روال باعث طبیعی نشان داده شدن شکل موی اشخاص پس از کاشت مو پرتراکم می شود. نیاز به ذکر است که کاشت مو پرتراکم جایگاه بسیار خوبی میان افراد مختلف در جامعه یافته است و هم اکنون نیز کاشت مو پرتراکم، زیر مجموعه اعمال جراحی به شکل کاملا سرپایی به شمار می رود.

بهترین روش برای کاشت مو تراکم بالا

کاشت مو پرتراکم

با کنار هم گذاشتن دو نوع روش FUT و FUE می توان کاشت مو تراکم بالا و پرپشت ایجاد کرد. کاشت مو تراکم بالا به شکل ترکیب شده، به اشخاص این فرصت را می دهد که به جای چند سبک مختلف کاشت مو در زمان های مختلف برای رسیدن به موهایی با تراکم دلخواه، با یک بار استفاده از روش ترکیب شده تراکم دلخواه خود را به وجود آورند.

کاشتن مو به سبک ترکیب شده این فرصت عالی را به شخص می دهد تا هرچه سریعتر شخص به موهای دلخواه خود برسد بی آنکه نیازی به تکرار کردن سبک های مختلف کاشت مو پرتراکم باشد.

صد البته بهتر است که این نوع سبک ترکیبی تحت نظر یک متخصص پوست و مو و کاملا با تجربه انجام گیرد تا عالی ترین نتیجه را به وجود بیاورد و کمترین عارضه و ریسک را به همراه داشته باشد. در کاشت مو تراکم بالا به سبک ترکیب شده می توان از دو محل مختلف برای کاشت مو پرتراکم استفاده کرد.

مثال مهم در کاشت مو به روش FUE

به عنوان مثال در سبک FUE، می توان موی لازم برای پیوندی دهی را در کاشت مو پرتراکم از قسمت ریش، یا پشت سر استفاده کرد و در سبک FUT، یک قسمت نواری از فولیکول های موی بدن برای تعیین کردن خط رشد مو از ناحیه پس سر به کار می رود.

در کاشت مو پرتراکم به سبک FUE، اندازه فولیکول هایی که کاشته شده و همچنین سن فرد و علل ریختن موها بسیار حائز اهمیت می باشد. میزان پرپشتی مو بعد از کاشت مو پرتراکم در هر شخص کاملا متفاوت می باشد و برای ایجاد تراکم بالا و دلخواه در کاشت مو پرتراکم، باید به موهای عادی خود و اندازه فولیکول های که قابل استفاده هستند

توجه داشت و سپس بر طبق آن برای کاشت مو پرتراکم اقدام کرد و دید واقع بینانه ای از کاشت مو پرتراکم داشت؛اما به این مهم نیز می توان توجه داشت که اگر احیانا بعد از کاشت مو تراکم بالا به هر علتی پرپشتی دلخواه شما ایجاد نشد خواهید توانست کاشت مو پرتراکم را بعد از مدت زمانی کوتاه دوباره و دوباره انجام داد.

کاشت مو پرتراکم

مراقبت های پس از کاشت مو پرتراکم

پس از انتخاب کردن کاشت مویی متناسب با نیازتان و انجام دادن کاشت مو پرتراکم، باید مراقبت هایی پس از آن انجام داد که بسیار مهم می باشند. برای تجربه کاشت مو پرتراکم و رسیدن به موهای پرپشت، حتما باید نکاتی را پس از کاشت مو پرتراکم رعایت کرد که در زیر به برخی از این نکات اشاره شده است.

رژیم غذایی مناسب پس از کاشت مو پرتراکم

پس از کاشت مو پرتراکم حتما باید رژیمی مناسب که دارای انواع پروتئین ها، انواع ویتامین ها، کربوهیدرات ها، املاح معدنی مانند فلزات آهن و روی که برای رشد موها بسیار عالی هستند داشته باشید. همچنین اسید های چرب مثل امگا ۳ و امگا ۶ و مخصوصا آنتی اکسیدان ها فراموش نشود.

خشک کردن موها به روش طبیعی

سعی کنید که از وسایل برقی مثل سشوار و دستگاه های گوناگون برای خشک کردن موها استفاده نکنید چون به فولیکول های مو صدمات جدی وارد می کند. پس از کاشت مو پرتراکم به صورت عادی برای خشک کردن آب بیش از حد موها اقدام کنید.

داشتن خواب مناسب پس از کاشت مو پرتراکم

Planting hairy hairs

همیشه سعی کنید هنگام خوابیدن بعد از کاشت مو پرتراکم، فشار کمتری به ناحیه سر وارد شود و همین طور از استرس و اضطراب بیهوده خودداری کنید. انجام ورزش هایی مثل یوگا می تواند به آرام بخشی و کنترل استرس بعد از کاشت مو پرتراکم کمک نماید.

استفاده از محصولات مناسب برای حفظ مو بعد از کاشت مو پرتراکم

درباره نکات چگونگی رشد مو باید اشاره کرد که :در دنیای امروز در داروخانه ها و سوپر مارکت ها انواع مختلف شامپو ها و ماسک های مختلف موجود هستند که می توان از بهترین نوع آن ها برای شستشوی موها پس از کاشت مو پرتراکم استفاده کرد.

همچنین می توان از روغن ها و عصاره ی برخی از گیاهان پر خاصیت نیز بعد از کاشت مو پرتراکم استفاده کرد.روغن میوه نارگیل و درخت چای در رشد و پرپشت شدن موها نقش بسزایی دارند. با رعایت این نکات بعد از کاشت مو پرتراکم، خواهید توانست کاشت مو با کاشت مو پرتراکم را تجربه کنید

چه موادی باعث افزایش حجم مو می شوند

1. کلاژن سازی
2. عصاره جیسینگ
3. عصاره گل بابونه
4. رزماری
5. عصاره هایی طبیعی و مغذی
6. انواع پروتئین ها
7. انواع آنتی اکسیدان ها
8. آب و نوشیدنی ها

آیا ماساژ پوست سر باعث پرپشت شدن موها می‌شود

 درباره چگونگی رشد مو باید گفت که :بعد از کاشت مو پرتراکم شب‌ها سعی کنید با نرمی و لطافت پوست سر خود را ماساژ دهید. استفاده از روغن زیتون یا روغن بادام بر روی پوست سر و حرکت مالشی و چرخشی بر روی جاهای مختلف سر، باعث بیشتر شدن جریان خون در سر شده و در طولانی مدت می‌تواند باعث ایجاد موهایی پرپشت گردد.

Planting hairy hairs

تفاوت فولیکولها در موهای سر و بدن

برای داشتن مویی با پرپشتی و ضخامت بالا در کاشت مو پرتراکم به تعداد فولیکولهای بیشتری در قسمت سر نیاز است.در هنگام برداشت مو از قسمت قفسه سینه و جاهای مختلف بدن در کاشت مو پرتراکم، باید به این نکته توجه کرد که موهای بدن در مقایسه با موی سر تفاوتهای بسیار زیادی دارد

و بارزترین این تفاوت‌ها، تک فولیکولی بودن موهای سینه و موهای قسمت‌های مختلف بدن می‌باشد. درنتیجه در کاشت مو پرتراکم به‌وسیله موهای بدن، نیاز به تعداد بیشتری از فولیکولها میباشد.

چه اشتباهاتی منجر به کاشت موی ناموفق می شود

کاشت مو پرتراکم

در فرد دارای موهای اندکی کم پشت می توان با کاشت موی طبیعی آن را برطرف نمود :

جهت کاشت هر گرافت مو به یک فضای بسیار کوچک جهت ایجاد سوراخ پیوند نیاز هست ، اگرچه این فضا بسیار کوچک است اما باید فضای لازم برای آن وجود داشته باشد ، به همین دلیل نمی توان در هر فرد دارای کم پشتی مو ، پرپشتی مو ایجاد نمود ، لذا تا کاهش ۵۰ درصدی موها باید صبر کرد تا ریشه موهای مجاور در اثر کاهش فضای مناسب آسیب نبینند ، در صورت آسیب ندیدن موها مجاور ، به احتمال بالا ریشه ی موهای کاشته شده باعث ایجاد کیست مویی و جوش های چرکی خواهند نمود که در نتیجه ، نتایج حاصله از کاشت مو را نامطلوب می سازند .

آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو

معمولا کاشت مو به روش SUT یک روش تضمین شده و درصد موفقیت آن نزدیک به صد در صد است و بر خلاف روش های قدیمی که برخی از آنها را نام بردیم، به هیچ وجه ریسک نیست و خوشبختانه عوارض خاصی هم ندارد و داوطلبانی که از این روش برای برگرداندن موهای از دست رفته آنها استفاده شده، همگی راضی بوده اند و براحتی پس از انجام آن فردای روزه کاشت موهای خود به محل کار خود برگشته اند.

اما اگر قصد استفاده از روش های دیگر کاشت مو مانند FUT و FIT و… را دارید لازم است از تمام عوارض و ریسک های پس از جراحی آگاه باشید. برخی از عوارض کاشت مو موقتی هستند مانند: تورم ، سردرد ، سوزش و … برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت مو FUT. بهرحال آگاهی از تمام جوانب و مشورت با متخصصان کلینیک  می تواند آگاهی شما را تا حد زیادی بالا ببرد و در تصمیم گیری کمکتان نماید.

کاشت مو پرتراکم

کاشت موی ناموفق در افراد طاس

 در افراد طاس جهت ایجاد تراکم مناسب در نواحی مختلف برای جلوگیری از کاشت موی ناموفق می توان هر چند جلسه لازم است ، مو کاشته شود :

در روش های مختلف کاشت مو ،انتقال موها از بانک موی پشت سر فرد استفاده می شود ، با این کار از تعداد موهای موجود در این ناحیه کاسته می شود به طوری که با خارج نمودن هر گرافت مو از این ناحیه ، دیگر شاهد رشد مجدد موی خارج شده نخواهیم بود ، زیرا مو به همراه ریشه ی آن خارج می شود.

در صورتی که فرد پس از کاشت اولیه ، درخواست بالا بردن تراکم در ناحیه ی کاشت را داشته باشد ؛ باید بداند که از آنجا که ریزش مردانه دارای روندی رو به جلو و توقف ناپذیر است ، در آینده به کاشت مجدد مو در ناحیه ی حاضر نیز ممکن است که نیاز داشته باشد ، لذا باید با رعایت این نکته به کاشت مو در نواحی حاضر بپردازد و از ایجاد تراکم بالا و خالی نمودن بانک موی پست سر خود اجتناب نماید .

سکسکه از عوارض کاشت مو

۴ درصد بیماران پس از کاشت مو دچار سکسکه می‌شوند اما نمی‌توان سکسکه را از جمله عوارض رایج این نوع جراحی دانست. انجمن ترمیم مو علت سکسکه پس از کاشت مو را تحریک موضعی پایانه های عصبی در حین جراحی اعلام کرده است. با تحریک شبکه عصبی گردن، فرد به سکسکه می‌افتد. به همین خاطر است که پس از جراحی برای فرد داروهای استروئیدی تجویز می‌شود تا مبادا فرد به سکسکه دچار شود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =