کاشت مو پرپشت

کاشت مو پرپشت

کاشت مو پرپشت

کاشت مو پرپشت امروزه برای کسانی استفاده می‌شود که یا موهای آنان خیلی نازک و پرپشت است ویا حجم زیادی از موهای خودراازدست‌داده‌اند.کاشت مو پرپشت: ریزش مو به‌اشتباه تصور می‌شود که یک بیماری مردانه است، اما زنان هم میزان زیادی از مبتلایان به ریزش مو را شامل می‌شوند. ریزش مو در زنان می‌تواند تاثیر بسیار بدی در روحیه آنان داشته باشد و آسیب روانی ناشی از دست دادن مو و احساس عدم جذابیت می‌تواند به‌عنوان یک بیماری جدی دیگر باشد.

کاشت مو پرپشت

انواع ریزش مو در خانم‌ها

ریزش مو یا آلوپسی آندروژنتیک رایج‌ترین نوع ریزش مو است. سایربیماری‌ها عبارت‌اند از:

1-آلفاپیا آروتا

2-آلوپسی تروماتیک

3-تلگودوفلوویوم

تشخیص زودرس ریزش موی زنان بر اساس یک معاینه فیزیکی است. در بعضی موارد، آزمایش‌های آزمایشگاهی یا بیوپسی نیز می‌تواند موردتوجه قرار گیرد.

بااین‌وجود ریزش مو می‌تواند در هرجایی از بدن اتفاق بیفتد اما اغلب روی پوست سر تاثیر می‌گذارد. ریزش مو می‌تواند از یک قسمت کوچک لختی که به‌راحتی با استفاده از مدل موهایش پوشانده می‌شود، متفاوت باشد. ریزش موی زنانه اثرات مهمی بر روی تصویر بدنی، عزت‌نفس و رفاه روانی خانم‌ها دارد. داشتن موی پرپشت می‌تواند یک الویت برای جذاب و زیبا بودن چه در بین آقایان و چه در خانم‌ها باشد. از دست دادن مو برای هر فردی می‌تواند یک تجربه تلخ باشد و در روابط اجتماعی وی تاثیر بدی داشته باشد.

درست است که همه ما هرروز موهای خود را از دست می‌دهیم و از دست دادن ۶۰-۱۰۰ رشته در روز یک امر عادی است، اما اگر تعداد ریزش‌ها از این حد بیشتر شود تبدیل به نگرانی در فرد می‌شود و این ممکن است نشانه‌ای از شروع ریزش مو باشد و اگر ابن ریزش مو با روش‌های معمولی درمان نشود باید از کاشت مو پرپشت استفاده کرد.

کاشت مو پرپشت

برای اکثر مردان، مو نشانه‌ای از مردانگی است؛ بنابراین برای بسیاری از مردان، از دست دادن مو مانند از دست دادن مردانگی خود است. همه مردان از زمانی که مو در سن نوجوانی خود شروع به رشد می‌کنند لذت می‌برند، اما در مورد همه مردان یکسان نیست. بعضی از مردان هستند که حتی پس از رسیدن به نوجوانان قادر به ریش و سبیل نیستند؛ بنابراین برای چنین پسران یا مردان کاشت مو پرپشت یک گزینه عالی است.

چه کسانی کاشت مو پرپشت انجام می‌دهند

کاشت مو پرپشت به علت اسکار ناشی از هر سوختگی، تروما و روش جراحی

1-کاشت مو پرپشت در افرادی که مبتلابه آلوپسی کششی هستند

2-کاشت مو پرپشت به علت از دست دادن مو براثر سرطان یا عفونت

3-کاشت مو پرپشت پس از آلوپسی آریااتا

4-کاشت مو پرپشت به دلیل عمل جراحی پیوند زودرس

5-کاشت مو در مردانی که ریش و سبیل کمتری دارند

و…

کاشت مو پرپشت وابسته به بانک موی خود فرد دارد. اگر فرد به‌طورکلی کم مو باشد کاشت مو پرپشت برای این فرد کار دشواری است. چراکه فرد ظرفیت اهدا مو از مناطق دیگر بدن برای محلی که دچار طاسی شده را ندارد.

در کاشت مو پرپشت، از مناطقی همچون زیر بغل منطقه تناسلی، سینه و پشت و شکم و دست پا می­توان به‌عنوان مناطق دهنده استفاده کرد. کاشت مو پرپشت روش‌های مختلفی دارد که هر روش در کاشت مو پرپشت، بسته به خواسته بیمار و انتظاری که از کاشت مو دارد اولویت‌بندی می‌شود و مورداستفاده قرار می‌گیرد و مسلما کاشت مو پرپشت زمان‌بر نیز می­باشد و پروسه طولانی‌تری را باید بیمار طی کند.

همچنین کاشت موی پرپشت خواستار انجام جراحی بیشتری بر روی پوست سر می‌باشد و امکان تخریب پوست سر نیز وجود دارد. اگرچه انجام این کار در کاشت مو پرپشت توسط جراحان معتبر، احتمال بروز چنین مشکلی را به حداقل می‌رساند.

کاشت مو پرپشت

روش پیوند موی سریع

گاهی اوقات بیماران می‌خواهند در مدت‌زمانی کمی به مو برسند این روش برای آن دسته از بیماران است که حجم کم مو در مدت‌زمان کوتاهی نیاز دارند. این روش کاشت مو پرپشت، بهترین راه برای افرادی است که در طی ۱۵ تا ۲۰ روز در هر فعالیت مهم یا رویدادی مانند ازدواج می‌خواهند حضورداشته باشند. موهای پس‌ازاین جراحی کاشت مو پرپشت، عموما شروع به ریزش در عرض ۳ ماه می‌کنند.

در این روش کاشت مو پرپشت که سریع می‌باشد، تارهای بلند مو، از ناحیه اهداکننده استخراج می‌شوند و بدون کوتاه شدن به ناحیه گیرنده منتقل می‌شوند تا نتایج فوری بعد از جراحی کاشت مو پرپشت دیده شوند.

فواید کاشت موی سریع

حجم کامل مو در عرض ۱۰ تا ۱۵ روز به دست می‌آید
فقط ۱ جلسه پیوند معمولا برای بیدار شدن مو به کار می‌رود

کاشت مو پرپشتتکنیک‌های مورداستفاده در کاشت موی سریع

۲ روش در جراحی پیوند مو طولانی استفاده می‌شود:

1-     مستقیم پیوند مو
در این روش موهای بلند استخراج‌شده از ناحیه اهداکننده بدون قطع مستقیم در ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند.

2-    استخراج واحد فولیکولار
در این روش کاشت مو پرپشت، موهای بلند از منطقه کمک دهنده استخراج می‌شوند. سپس آن‌ها را به درون سوراخ‌های کوچک ایجادشده در گیرنده کاشته می‌شوند.

جراحی کاشت مو پرپشت درصورتی‌که مو بلند باشد طولانی است. در این جراحی بهترین نتایج را می‌توان در صورت جراحی توسط جراحان باتجربه و متخصص انجام داد. در غیر این صورت خطر شکست بسیار زیاد است و اکثر موهای پیوند شده ریزش خواهند کرد.

کاشت مو پشت سر

کاشت مو پرپشت: ریزش موی آقایان فقط در ناحیه جلوی سر یا طرفین نیست بلکه گاهی پشت سر نیز ممکن است ریزش مو داشته باشد

علت ریزش مو پشت سر

کاشت مو پر پشت

کاشت مو پرپشت: ریزش مو در مردان از ناحیه­ی جلوی سر شروع می‌شود، پس از درگیر کردن طرفین سر به پشت سر کشیده می‌شود که جهت تشخیص علت دقیق ریزش مو باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد، به‌طورکلی ریزش مو در اثر عواملی مانند؛ ژنتیک و زمینه‌ی ارثی، اختلالات هورمونی، رژیم غذایی ناسالم، مصرف دخانیات، بیماری‌های پوستی، استرس زیاد، مصرف برخی داروها و … رخ می‌دهد که ریزش موی پشت سر در اثر اختلالات هورمونی و یا زمینه‌ی ارثی نخواهد بود زیرا در اثر این ۲ عامل تنها موهای جلو و بالای سر ریزش می‌کنند و موهای پشت سر به دلیل نداشتن گیرنده‌های هورمونی، در برابر عارضه‌ی ریزش مقاوم هستند.

کاشت مو پرپشت: به‌منظور تشخیص صحیح علت ریزش مو پشت سر و درمان اصولی و به‌موقع این عارضه باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد، زیرا عوامل ایجادکننده ریزش مو متعدد هستند و باید درمان استاندارد با توجه به تشخیص عامل ایجادکننده صورت پذیرد، با این کار می‌توان انتظار داشت که بدون اتلاف هزینه و وقت زیاد، مؤثرترین و سریع‌ترین درمان ممکن بر روی بیمار اعمال شود. تا زمانی که عامل ایجادکننده‌ی ریزش مو به‌درستی مشخص و درمان نشود، نمی‌توان عارضه ریزش موی پشت سر را با کاشت مو پرپشت درمان نمود.

نتایج درمان ریزش مو پشت سر

کاشت مو پرپشت: چنانچه بتوان به‌طور مؤثر و کامل عامل ایجادکننده ریزش مو را تشخیص و درمان نمود، می‌توان انتظار داشت که ریزش مو پشت سر فرد متوقف شود و در صورت عدم نابودی فولیکول‌های مو، رشد مجدد موهای ریخته شده حاصل خواهد شد که در این صورت نتایج درمان به دلیل اصولی و اساسی بودن روش درمان، به‌صورت ماندگار خواهد بود.

در صورت درمان نشدن ریزش مو، کاشت مو پرپشت انجام می‌شود. قبل از هر مرحله دیگری برای کاشت مو پرپشت، ارزیابی می‌شود که آیا فرد برای پیوند کاشت مو پرپشت مناسب است یا خیر. برای این کار، میزان ریزش، کیفیت ناحیه اهداکننده، ضخامت و چگالی مو در منطقه دریافت‌کننده و نتایج آزمایش آنالیز مو، ارزیابی می‌شود؛ و بر اساس این عوامل نیز تصمیم می‌گیرند که کدام نوع روش کاشت مو پرپشت مناسب‌ترین گزینه می‌باشد.

کاشت مو پرپشت

کاشت مو پرپشت فولیکولار (FUT) چیست

کاشت مو پرپشت واحد فولیکولار (FUT) پیوند گروه‌های بسیار کوچک، فردی و طبیعی است که به‌وسیله‌ی واحدهای فولیکولار صورت می‌گیرد. در این روش کاشت مو پرپشت، ۱ نوار نازک از پشت و ۲ طرف سر ۱ بیمار پوستی برداشته می‌شود و سپس هر واحد فولیکولی فرد با استفاده از تکنسین‌های ماهر و میکروسکوپ جدا می‌شود. واحدهای فولیکولی شامل ۱، ۲، ۳ و گاهی ۴ مو است. این واحدها به دنبال الگوهای طبیعی رشد مو در نواحی نازک قرار می‌گیرند.

استخراج واحد فولیکولی (FUE) چیست

استخراج فولیکولار (FUE)، کاشت مو پرپشت است که حذف واحدهای فولیکولی فرد از ناحیه اهداکننده یک‌به‌یک و بدون برش استاندارد جراحی است. یک ابزار پانچ ناپیدا برای استخراج فولیکول های موی فرد از پوست سر استفاده می‌شود.

کاشت مو پرپشت

چرا  روش FUE

در این روش کاشت مو پرپشت استخراج واحد فولیکولار، ظاهر زخم در قسمت اهداکننده در پشت سر ناراحت‌کننده نیست. با روش کاشت مو پرپشت مناسب، اسکار حامل باید در اغلب موارد تقریبا نامرئی باشد.

یک واحد دوقطبی چیست

کاشت مو پرپشت: برخی از واحدهای فولیکولی می‌توانند بسیار نزدیک به هم باشند که به‌جای تقسیم آن‌ها به دو پیوند، با استفاده از استریو میکروسکوپ، به یک قطعه کوچکی از بافت حاوی فقط ۲ واحد فولیکولی تقسیم می‌شوند. آن‌ها در ناحیه پیشانی قرار می‌گیرند و تراکم بیشتری را ایجاد می‌کنند.

مهم ترین علل کم پشتی مو در خانم ها

کاشت مو پرپشت

ریزش مو در خانم ها امری شایع است، اما در بعضی افراد شدیدتر است. ریزش 50 تا 100 تار مو در روز اتفاقی طبیعی است، زیرا هنگام رشد موی جدید بعضی موها میریزند. کم پشت شدن مو در خانم ها زمانی اتفاق میافتد که تعداد موهایی که رشد میکنند از موهای ریخته شده کمتر باشد. در واقع ریزش مو و کم پشتی مو دو مسئله جدا هستند ، نام پزشکی کم پشتی مو آلوپسیا است.

تلوژن افلوویوم چیست

تلوژن افلوویوم پدیده‌ای است که پس از بارداری، جراحی‌های مهم، کاهش وزن شدید و استرس زیاد اتفاق می‌افتد طوریکه در روز تعداد زیادی از موهایتان معمولاً موقع شامپو کردن موها، درست کردن یا شانه کردن آنها می‌ریزند. ریزش مو می‌تواند یکی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها مثل داروهای ضدافسردگی، بتابلاکرها و داروهای ضدالتهابی غیراستیروئیدی باشد. طی تلوژن افلوویوم، موها قبل از اینکه سریع وارد فاز تلوژن شوند، بسیار سریعتر از حد نرمال از فاز رشد وارد فاز استراحت می‌شوند.

علائم :

زنان مبتلا به تلوژن افلوویوم،6 هفته تا 3 ماه پس از یک اتفاق استرس ‌زا دچار ریزش مو می‌شوند. در این زمان، ممکن است موها دسته‌ دسته بریزند.

آزمایشات :

هیچ آزمایش خاصی برای تلوژن افلوویم وجود ندارد اما پزشک می‌تواند با پرسیدن سوالاتی درمورد اتفاقات استرس ‌زای اخیر و معاینه ریشه موها آن را تشخیص دهد.

کاشت مو پرپشت

چه باید کرد :

در برخی موارد، مثل بارداری یا جراحی‌های مهم، باید تا کندتر شدن روند ریزش مو تحمل داشته باشید. اگر علت اصلی مصرف یک داروی خاص باشد، درمورد پایین آوردن دوز مصرفیتان یا تغییر دارو با پزشکتان صحبت کنید. اگر دلیل ریزش مویتان استرس است، نهایت تلاشتان را برای پایین آوردن میزان اضطراب و استرستان انجام دهید.

شیمی درمانی، رادیوتراپی و دیگر داروها از علت های ریزش مو :

کم پشتی ناشی از این عوامل، ناگهانی و در همه نقاط بدن اتفاق می افتد. این نوع کم پشتی آناژن افلوویوم نام دارد و در مرحله رشد موها اتفاق میافت.در بعضی موارد که پیاز مو آسیب می بیند این نوع کم پشتی دائمی میشود.آلوپسیا آره آتا نوعی بیماری پوستی خودایمنی است که موجب طاسی وصله ای می شود و معمولا دائمی نیست.

کم‌ کاری تیروئید از دیگر علل ریزش مو خانم ها

میلیونها نفر در سراسر جهان، که اکثر آن را خانم ها  تشکیل می‌دهند، از بیماری تیروئید رنج می‌برند. وقتی بدنتان مقدار کمی هورمون تیروئید تولید کند، هورمونی که مسئول متابولیسم بدن، ضربان ‌قلب و روحیه است، یعنی به کم‌کاری تیروئید دچار هستید. اگر بدن تان مقدار زیادی از هورمون تیروئید تولید کند پرکاری تیروئید دارید. هورمون تیروئید مسئولیت زیادی در بدن دارد، از سرعت سوخت ‌و ‌ساز پایه ی سرعتی که بدنتان برای فعالیت اکسیژن و انرژی مصرف می‌کند گرفته تا رشد موها، پوست و ناخن‌های شما اما وقتی مقدار کافی و مناسب از این هورمون در بدن وجود نداشته باشد، برخی از عملکردهای بدنتان دچار تغییر می‌شود.

علائم :

کم‌کاری تیروئید :

علائم بسیار زیادی در بدن ایجاد می‌کند که از آن قبیل می‌توان به افزایش وزن بی‌دلیل، خستگی، یبوست، افسردگی و مشکل در مرکز کردن اشاره کرد. مو، ناخن و پوست شکننده ‌تر شده و بسیار راحت‌تر می‌شکند. این مشکل در زنان، مخصوصاً زنان بالای 50 سال، بسیار متداول‌تر است.

کاشت موپرپشت

پرکاری تیروئید :

نیز می‌تواند موجب کاهش وزن بی‌دلیل، تپش قلب، اضطراب، آسیب‌پذیری، اسهال، رطوبت پوست، شعف عضلانی و بهت‌زده شدن چشم‌ها شود. با بالا رفتن متابولیسم نیز ممکن است ریزش مو اتفاق بیفتد. پرکاری تیروئید تداول کمتری نسبت به کم‌کاری آن دارد.

آزمایشات :

آزمایش خون می‌تواند هورمون محرک تیروئید را که برای تحریک تیروئید برای تولید هورمون تیروئید توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود، اندازه‌گیری کند. زیادتر از نرمال بودن هورمون محرک تیروئید معمولاً نشانه کم‌کاری تیروئید است درحالی که پایین بودن مقدار آن نشانه پرکاری تیروئید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =