کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد

کاشت مو

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: جراحی پیوند مو یا کاشت مو یک روش برای درمان بعد از ریزش مو هست. تکنیک‌های مختلف و متنوعی برای متقاضیان کاشت مو در دسترس است، اما تمام پیوندهای مو شامل گرفتن پوست موی فرد از یک قسمت پوست سر و پیوند دادن این قطعات پوستی به قسمت‌های پوستی یا نازک‌تر پوست سر فرد یا مناطق آسیب‌دیده است.

کاشت مو

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: ریزش مو ممکن است به دلیل مشکلات التهابی رایج مردانه یا همان (آروپیک آندروژنیک)، التهابات پوستی یا آسیب به پوست سر باشد. آسیب‌های ناشی از سوختگی، چروک، جراحی و یا تصادفات اتومبیل ممکن است از مناطقی باشند که به‌طور دائمی ریزش مو دارند و این مشکلات توسط پیوند مو پنهان می‌شوند.
کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: برخی از بیماری‌های التهابی مانند لچان پلانوس، لوپوس یا مورفای نیز می‌توانند به کاشت مو در فرد منجر شوند. در کشور استرالیا بیشتر پیوندهای مو برای درمان طاسی الگوی مردانه انجام می‌شود.

آیا درمان دیگری غیر از کاشت مو وجود دارد

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: اگر شما نگران نحوه نگاه کردن یا فکر کردن افراد دیگر به خودتان هستید و کاشت مو را مناسب نمی‌بینید می‌توانید از روش‌های دیگر زیبایی خود استفاده بکنید، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. این گزینه‌ها شامل داروهای تجویزی، لوسیون¬های ماینوکسیدیل و داروهای مختلف دیگر هستند که البته ممکن است همیشه خیلی مؤثر نخواهد بود. کاشت مو بهترین و بادوام‌ترین روش برای افراد طاس و کسانی است که دارای موهای کم‌پشت می‌باشند.

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: یک الگوي طاسي مردانه، شرايطی پیشروندِ و عادی براي بیشتر مردان است، ممكن است که ریزش مو برحسب شرایط متغیر باشد که اگر ریزش کم باشد می‌توان با استفاده از دارو ابتدا ریزش را رفع کرده بعد به انجام عمل پرداخت.

کاشت مو

مواردی که قبل از جراحی پیوند مو باید در نظر بگیرید

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: قبل از اینکه جراحی پیوند مو را انتخاب کنید، برخی از مسائل مهم که باید در ذهن داشته باشید عبارت‌اند از:

برای عمل کاشت مو بهتر است انتظار بیش‌ازحدی از کاشت مو نداشته باشیم. اگر شما بدون موی زیاد شروع به کار کنید، یک پیوند کامل به شما یک سر پرپشت و پر از مو را نخواهد داد. موی پیوند شده هر چه ضخیم‌تر باشد نتیجه بهتر خواهد بود. به‌طورکلی موهای ضخیم که رنگی متمایل به خاکستری دارند، نتایج بسیار بهتری را نسبت به موهای نازک و تاریک‌تر نشان می‌دهند.

چه مدت طول می‌کشد تا موهای کاشته شده رشد کنند

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: پس از پیوند مو، ممکن است تا نه ماه طول بکشد تا مو از ریشه شروع به رشد کند. در مورد هزینه عمل کاشت مو حتماً فکر کنید. چون کاشت مو هم مانند دیگر جراحی‌های زیبایی، معمولاً واجد شرایط دریافت تخفیف از بیمه یا شرکت‌های خصوصی بیمه درمانی نیست.

ولی اگر ریزش مو به‌وسیله سوختگی یا ضربه ایجاد شود، جراحی جایگزینی مو در نظر گرفته می‌شود و ممکن است تحت پوشش بیمه درمانی باشد. حتماً از جراح خود در مورد هزینه بپرسید.

افراد سیگاری در معرض خطر عوارض جراحی هستند. اگر در مورد انجام عمل جراحی جدی هستید، باید سعی کنید که سیگار را ترک کنید. ممکن است پس از عمل جراحی پیوند مو، نیاز به ادامه درمان نیز باشد.

عمل کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: عمل کاشت مو به شکل یک عمل کاملاً سرپایی و بدون بیهوشی بیمار موردنظر است که با بی‌حس کردن سطحی طرف صورت می‌گیرد و فرد متقاضی این عمل کاشت مو در حال عمل هیچ دردی که حاصل از کاشت مو صورت می‌گیرد یعنی موهایی که بروی سرش کاشت می‌شود را احساس نمی‌کند. پس از تمام شدن یک جلسه از کاشتن مو (که در حدود ۳ – ۸ ساعتی نیز به طول می‌انجامد) به‌اندازه یک روز کامل پانسمان کاملاً مناسبی روی سر بیمار پیچیده می‌شود.

کاشت مو

از کجا متوجه شویم کاشت مو موفقیت‌آمیز است

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: بیمار در ۲۴ ساعت آینده به جهت تعویض کردن پانسمان‌ها و معاینه دوباره جراح و شستن سر خود مراجعه می‌کند. در روزهای دوم بعد از انجام کاشت، حتی می‌تواند استحمام نیز انجام دهد؛ اما بادکردگی‌ها یا تاول‌هایی که در محل کاشتن مو ایجادشده است را به‌هیچ‌وجه نباید دست‌کاری کند و این جراحت‌ها تا ۱۵ روز بعد از عمل از بین می‌روند.

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: موهایی که کاشته شده تا ۲ هفته کاملاً رشد می‌کنند که این قضیه مهم نشان‌دهنده این است که پیوندها تقریباً درست آنجا گرفته‌اند. ولی درصد بسیاری از موها نیز از هفته‌های سومی به بعد شروع به ریزش کرده اما فولیکول یا ریشه موها زنده ‌مانده و موهای جدیدتر از ماه‌های دومی به بعد دوباره رشد می‌کنند که در بدو رشد این موها کمی نازک و به شکل کرک بوده و با گذشت زمان ضخیم‌تر می‌شوند.

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد: در بیشتر افراد همگام با ریزش موهایی که کاشت شده میزانی از موهای پیشین بیمار در دوروبر محل کاشت مو هم وارد مرحله استراحت خود شده و ریزشی کلی پیدا می‌کنند و محدوده کاشت برای زمانی (شاید در حد چهار ماه) خالی‌تر از قبل آن دیده می‌شود،

به این وضعیت شوک مو می‌گویند و کاملاً موقتی بوده و با بیرون آمدن موها از وضعیت استراحت و رشد کردن موهایی که کاشت شده، پرپشتی مورد انتظار موها فراهم می‌شود. موهایی که کاشته شده در شش ماه اول کمی نازک، به شکل کرکی و کم‌پشت دیده‌شده و از ماه ششم به بعد موها کم‌کم پرپشت‌تر شده و تا ماه تقریباً ۱۲ کامل می‌شوند

کاشت مو

چگونه یک جراح خوب برای کاشت مو پیدا کنیم

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد:ممکن است بخواهید از دکتر خود برای مشاوره در یک کلینیک یا بیمارستان مناسب و معتبر که در آن پیوند مو انجام می‌شود، مشاوره بگیرید. در اولین مشاوره، شما باید از جراح در مورد نحوه آموزش و تجربه‌اش سؤال بکنید. بهتر است که این روش‌ها را از یک فرد حرفه‌ای معتبر که از اساتید جراحی پیوند مو است و تجربه زیادی در انجام این نوع عمل داشته باشد سؤال کنیم.

مسائل پزشکی مرتبط با جراحی پیوند مو کدم‌اند

قبل از عمل، در مورد موارد پزشکی با دکتر یا جراح خود صحبت کنید:

1-سلامت جسم:

معاینه به پزشک یا جراح کمک خواهد کرد درمان مناسب را برای شما انتخاب کند.

2-تاریخ پزشکی:

برخی از شرایط و جراحی‌های قبلی که درگذشته داشته‌اید ممکن است بر تصمیمات مربوط به این عمل تأثیر بگذارد، ازجمله نوع بیهوشی که استفاده می‌شود.

3-ارزیابی مو :

شامل الگوی رشد مو، میزان ریزش مو، تاریخ ریزش مو در خانواده و هرگونه سابقه جراحی قبلی یا دلیلی که باعث از دست دادن موی شما شده است ممکن است برای جراح بسیار مهم باشد.

کاشت مو

4-خطرات و عوارض احتمالی :

مهم است که شما خطرات و عوارض را درک کنید، بنابراین می‌توانید طبق این موارد تصمیم بگیرید که آیا پیوند مو مناسب شماست یا نه.

5-دارو :

هر دارویی که شما به‌طور مرتب مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید، ازجمله داروهای بدون نسخه مانند روغن ماهی و مکمل‌های ویتامین و واکنش‌های گذشته سیستم ایمنی بدن شما در برابر این داروها. اگر شما تابه‌حال یک واکنش بد یا یک اثر جانبی از هر دارو، ازجمله بیهوشی یا غیره داشته‌اید را به جراح خود بگویید.

6-آماده‌سازی برای جراحی :

جراح به شما دستورالعمل‌های دقیقی در مورد آنچه شما باید در خانه برای آماده شدن برای عمل انجام دهید را به شما می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، ممکن است توصیه شود که یک داروی مخصوص مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. به‌دقت و با وسواس کامل همه دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

مراقبت از خود پس از عمل پیوند مو

جراحت یا اثراتی که بعد از عمل وجود دارد باید با روش‌های خود مراقبتی درمان شود که عبارت‌اند از:

1- حتماً تمامی دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت از زخم‌ها را دنبال کنید.
2-اجتناب از ورزش و یا هر فعالیت شدید که می‌تواند فشارخون را افزایش دهد، زیرا این موضوع می‌تواند خونریزی را در زخم‌های شما ایجاد کند. جراح شما ممکن است شمارا برای جلوگیری از رابطه جنسی برای ۱۰ روز راهنمایی کند.
3- هرگونه خونریزی، دردهای شدید یا علائم غیرمعمولی را به جراح خود گزارش دهید.

چشم‌انداز درازمدت پس از جراحی پیوند مو

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد:  بسیاری از کسانی که پیوند مو یا کاشت مو را انجام داده‌اند این عمل را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند اگرچه تا ۹ ماه طول می‌کشد که موها ریشه گرفته و شروع به پر شدن کنند. موهای پیوند شده پس از چند ماه از بین رفته و پس‌ازآن دوباره رشد می‌کنند.

بیشتر زخم‌ها با موها پوشیده می‌شوند و این مدتی به طول می‌انجامد. هر زخم قابل‌مشاهده‌ای دائمی نیست، اما باید با گذر زمان کم‌کم محو شود. باید صبور باشید چراکه بهبود زخم‌ها ممکن است تا یک سال یا بیشتر هم طول بکشد.

کاشت مو

جایگزینی برای جراحی پیوند مو

جایگزین‌های غیر جراحی برای جراحی پیوند مو عبارت‌اند از:

• داروهای تجویزی مانند انواع کرم‌ها
• کلاه‌گیس‌ها، استفاده از موهای زائد
• پذیرش اینکه ریزش موی جزئی کاملاً طبیعی است مخصوصاً در سنین بالاتر
کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد؟ صحبت کردن با یک مشاور یا روانشناس باتجربه ممکن است به شما کمک کند تا بر نگرانی‌های خود در مورد ظاهر خود غلبه کنید.

کاشت مو چقدر طول می کشد

کاشت مو چقدر طول می کشد: بسته به روشی که برای کاشت مو طول می کشد و همچنین گستردگی ریزش مو مدت زمان کاشت مو متفاوت خواهد بود.

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد

نچه موهایی در سر برای کاشت مو استفاده می شود؟

در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت تک تک جدا می شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می شود.

بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد و در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین است. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد. اگر پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند.البته توجه داشته باشید وقتی موها کاشته می شوند بعد از 4 تا 6 ماه می ریزند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

اما بهترین روش کاشت مو برای هر فردی کدام روش است؟

1-اگر بیمار قصد ندارد تمامی موهایش را بزند روش FUT می تواند بهترین روش باشد.
2-چنان چه قصد دارید برای ابرو ، ریش و … و به طور کل جایی مقدار کمی مو لازم است ، کاشت انجام دهید بهترین روش کاشت مو می تواند FIT باشد.
3-افرادی که قسمت جلوی سرشان خالی است و فاقد خط موی جلوی سر هستند بهترین روش FUT است. در این روش ظرافت بیش تری صورت می گیرد.
4-چنان چه در یک جلسه نیاز به مو با تراکم زیادباشد FUT بهتر جواب می دهد.
5-هم چنین شایان ذکر است که مدت زمان مورد نیاز در FIT نسبت به FUTبیشتر است.

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد

کاشت مو به روش BHT چگونه است

در این روش به جای برداشت از موی سر فرد و کاشت در محل طاس، از موهای بدن فرد برداشته می شود. از محل هایی مانند موی سینه، کتف، ران و ….مو برداشت می کنند و در سر فرد کاشت می کنند. به دلیل این که موی قسمت های مختلف بدن با موی سر فرق دارد، از این روش به تنهایی استفاده نمی کنند.

این روش را برای بیمارانی  انجام می دهند که بانک موی کافی در سر خود ندارند و پزشک مجبور به این کار می باشد. استفاده کردن از این روش به گونه ای مناسب می باشد که، فرد بانک موی متوسطی در سر خود داشته باشد و پزشک از فولیکول آن ها برای قسمت های طاس استفاده کند و برای پر کردن مابین آن ها از مو های قسمت دیگر بدن استفاده کند، به همین دلیل بهتر است نام این روش را، روش مکملی نیز نامید.

در این روش هنگام استفاده از مو های بدن، پزشک شرایطی مانند وضعیت ریشه، جنس و حالت قرار گرفتن موهای بدن را کنترل می کند در نتیجه صرفا پر پشت بودن مو های بدن دلیل خوبی برای استفاده از این روش نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =