کاشت مو چگونه است

کاشت مو چگونه است

کاشت مو چگونه است

کاشت مو چگونه است : در تاریخ بشر همیشه انسان‌های موفق و نخبه‌ای بوده‌اند که با اختراعاتشان باعث پیشرفت بشر در همه زمینه‌های علمی بوده‌اند. علم پزشکی نیز از این اختراعات مهم بی‌بهره نبوده است. انسان‌ها از اول تاریخ تا به امروز به زیبایی خود خیلی اهمیت می‌دهند همان‌طور که خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد.کاشت مو چگونه است ؟ عمل کاشت مو برای نخستین بار توسط یک دکتر آلمانی انجام شد. در سال ۱۸۲۲ برای اولین بار در تاریخ، پروفسور دیفن باخ در کشور آلمان روش پیوند موها را در دنیای حیوانات انجام داد.

کاشت مو چگونه است

کاشت مو چگونه است؟ در سال ۱۹۳۹ نیز پزشکی به نام اکودا در تحقیقی تجربه‌های خود را از پیونددهی موهای زنده طرح کرد. در طی سال ۱۹۵۹ پزشک دیگری با نام نورمن اورنتریخ در کشور آمریکا روش‌هایی برای گرفتن مو از پشت سر فرد و پیونددهی آن در قسمت طاس شده جلوی سری را انجام داد که با توجه انجام این عمل‌های پیوندی توسط دکتر اورنتریخ، این فرد را به‌نوعی پدر کاشتن موهای طبیعی در موجودات زنده می‌نامند.

انواع روش‌های کاشت مو

کاشت مو چگونه است ؟ از آن زمان تا به امروز، علوم بشری و فنون موجود روش‌های بسیاری برای انجام دادن کاشت موها را در  اختیار جراحان قرار داده است. از انجام تکنیک‌های هجومی و پرخطر برای شخص گرفته تا تکنیک‌های بدون تهاجم و مطمئن‌تر که صدالبته منجر به نتایج بهتری می‌شوند را به دنبال داشته است.

کاشت مو چگونه است؟ کاشتن موهای عادی و طبیعی در واقعیت به معنی گرفتن مو از یک بخش از بدن شخص و انتقال دهی آن به بخش‌های طاس شده در سر همان شخص است که شامل تمامی روش‌های  FUM- SUT- BUT- FIT- FUT- BTH FUG و غیره است.

مرور اجمالی بر عمل کاشت مو

کاشت مو چگونه است ؟ پیوند مو برای اضافه کردن موهای بیشتری به ناحیه روی سری انجام می‌شود که ممکن است براثر نازک شدن موها یا ریزش موها صورت بگیرد. این کار با گرفتن مو از قسمت‌های ضخیم پوست سر و یا سایر قسمت‌های بدن انجام می‌شود و آن را در قسمت نازک شده سر از مو و یا قسمت‌های دیگر بدن با کمک جراحان به‌اصطلاح کاشته می‌شود.

کاشت مو چگونه است ؟ در سراسر جهان، طی تحقیقی حدود ۶۰ درصد از مردان و ۵۰ درصد از زنان دارای انواع مختلف ریزش مو هستند. برای مقابله با این مسئله، مردم اغلب از محصولات بی‌شماری استفاده می‌کنند، ازجمله درمان موضعی مانند ماینوکسیدیل (Rogaine) که یک روش تأثیرگذاری نیست و به‌مرورزمان تمام موهای سر شمارا از بین می‌برد.

کاشت مو چگونه است؟ پیوند مو یکی دیگر از روش‌های ترمیم است. اولین پیوند در سال ۱۹۳۹ در ژاپن با موهای پوست سرانجام شد. در دهه‌های بعد، پزشکان تکنیک “پلاگین” را توسعه دادند. این روش شامل پیونددهی موهای بلند است.با گذشت زمان، جراحان با استفاده از میکرو پیوند به‌منظور کاهش جراحات ظاهری موهای پیوند شده روی پوست سر استفاده کردند.

کاشت مو چگونه است

آیا کاشت مو واقعاً مفید است

کاشت مو چگونه است؟ پیوند مو به‌طورمعمول بیشتر از محصولات بدون استحکام مو دوام و استحکام بیشتری را داراست؛ اما عوامل متعددی در نظر گرفته‌شده است:
۱-  از ۱۰ الی ۸۰ درصد موهای پیوند شده با منابع قابل‌اعتماد رشد خود را در حدود سه تا چهار ماه به‌طور کامل انجام می‌دهند.
۲- موهای معمولی به نسبت موهای پیوند شده در طول زمان کم‌کم نازک می‌شوند.
۳-  افراد مبتلابه فولیکول‌های موهای خاموش (کیسه‌های حاوی موهای زیر پوست) موهای زائد دارند

کاشت مو چگونه است؟ مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۶ می‌گوید که درمان پلاسمایی می‌تواند تا ۷۵ درصد یا بیشتر از موهای پیوند شده به‌طور کامل رشد کند. پیوند مو برای همه کار نمی‌کند. پیوندها به‌طورکلی برای بازسازی کردن موهای افراد مورداستفاده قرار می‌گیرند.

کاشت مو چگونه است

کاشت مو برای چه کسانی مناسب نیست

کاشت مو چگونه است ؟ کاشت مو در افراد زیر نباید انجام شود :

نازک شدن و طاسی گسترده
ریزش مو به علت شیمی‌درمانی یا سایر داروها
ضایعات پوستی ضخیم ناشی از آسیب‌دیدگی

هزینه کاشت مو چقدر است

کاشت مو چگونه است ؟ هزینه‌های نهایی کاشت مو به عوامل زیر بستگی دارد :

گستره روش پیوند
در دسترس بودن جراحان در منطقه زندگی بیمار
تجربه جراحان
روش جراحی انتخاب‌شده
میزان درد ناشی از کاشت
کاشت مو چگونه است ؟ ازآنجاکه پیوند مو از روش‌های زیبایی است، بیمه‌های درمانی برای این روش هزینه‌ای تقبل نمی‌کنند.
داروهای پس از درمان نیز ممکن است به هزینه‌های نهایی اضافه شوند.

پیوند مو چگونه انجام می‌شود

کاشت مو چگونه است ؟ به عبارت ساده می‌توان گفت که در یک پیوند مو فولیکول مو را می‌گیرند و آن را به ناحیه‌ای که مو ندارد یا کم مو است انتقال داده و در آن محل کاشته می‌شود. در این روش معمولاً مو را از پشت سر بیمار می‌گیرند، اما این امکان نیز وجود دارد که از  سایر قسمت‌های بدن نیز این مو گرفته شود.

کاشت مو چگونه است؟ قبل از شروع پیوند، جراح، منطقه‌ای را که از آن موها برداشته می‌شوند، استریل می‌کند و آن را با یک بی‌حس‌کننده موضعی بی‌درد می‌کند. بیمار همچنین می‌تواند قرص آرام‌بخش را برای خواب راحت در این روش از پزشک خود درخواست کنید.

کاشت مو چگونه است

روش اول در کاشت مو  پیوند واحد فولیکولار یا  (FUT)

FUT  گاهی به‌عنوان جراحی نوار فولیکولی (FUSS) نیز شناخته می‌شود. برای انجام این  روش FUT باید طبق مراحل زیر پیش رفت:

کاشت مو چگونه است ؟ در ابتدا باید با استفاده از یک اسکنپل، جراح یک قطعه پوست سر بیمار را، معمولاً از پس سر بیمار حذف می‌کند. اندازه نواری که برداشته می‌شود معمولاً ۶ تا ۱۰ اینچ طول دارد اما می‌تواند از گوش تا گوش گسترش یابد.  آن‌ها محدوده‌ای را که برداشت پوستی انجام‌شده بخیه می‌کنند.

کاشت مو چگونه است ؟ جراح، نوار پوست سر را به قطعه‌های کوچک‌تر با پوستی مجزا جدا می‌کنند. آن‌ها ممکن است قطعه را به ۲،۰ قطعه کوچک‌تر تقسیم کنند. برخی از این پیوندها ممکن است فقط یک مو را داشته باشند یا بیشتر.
جراح با استفاده از یک سوزن یا تیغ باعث به وجود آوردن حفره‌های کوچکی در پوست شما می‌شود که بتوان مو را پیوند دهد.
کاشت مو چگونه است؟ جراح موها را از قسمت جداشده پوست سر به سوراخ‌های ایجادشده وارد می‌کند. این مرحله از کار گرافت نامیده می‌شود. پزشکان سپس محل‌های جراحی‌شده را با باند یا گاز استریل پوشش می‌دهند.

میزان پیوند درروش FUT به چه عواملی بستگی دارد

میزان پیوندهای دریافت شده در این روش بستگی دارد به:

نوع موی بیمار
اندازه سایت پیوند
کیفیت (ازجمله ضخامت) مو
رنگ مو

کاشت مو چگونه است

روش دوم در عمل کاشت مو استخراج فولیکولار (FUE)

کاشت مو چگونه است ؟ برای انجام به­روش FUE، جراح شما این مراحل را انجام می دهد:

کاشت مو چگونه است؟ جراح موهای پشت سر بیمار را می­تراشد و سپس جراح فولیکول‌ها را به شکل تکی از پوست سر خارج می‌کند.  در این حالت علامت‌های کوچکی را که در آن هر فولیکول از پوست حذف می‌شود به‌راحتی قابل‌مشاهده خواهد بود. همان‌طور که با روش FUT، جراح سوراخ‌های کوچک را در پوست سر بیمار ایجاد می‌کند و فولیکول‌های مو را به سوراخ‌ها منتقل می‌دهد این روش هم در این مرحله به همان صورت است. پزشک سپس محل جراحی‌شده را با باند و یا گاز استریل پوشش می‌دهد.

مزایای کاشت مو با تکنیک بیرون آوردن واحدهای فولیکولی یا FIT

نتایجی بسیار طبیعی
محلی که برداشت مو انجام‌شده غیرقابل‌دیدن است
دارای بیشترین حجم ممکن

ادامه‌دار بودن درمان و بهبود کم مویی در سر فرد با دوره‌های تکمیلی در هنگام نیازبه دست آوردن نتیجه‌ای دلخواه خود در کم‌ترین زمان ممکنبه وجود آوردن میزان رشد مو تا حد ۷۰٪ بیشتر از تکنیک‌های قدیمی پیوندی و ظاهری بسیار طبیعی و بدون مشکلدارای توانایی به وجود آوردن طبیعی‌ترین و عالی‌ترین خط‌رویشی موها برای جراحان و متخصصینFUT و FUE ممکن است از چند ساعت تا چند جلسه یا چند روز طول بکشد تا تکمیل شود. بخشی از این زمان، به میزان کار انجام‌شده توسط جراح بستگی دارد. شما در همان روز پس از عمل می‌توانید به خانه خود بروید.

کاشت مو چگونه است ؟ هنگامی‌که جراحی انجام می‌شود، جراح محل‌های جراحت‌دیده بیمار را به‌دقت به‌وسیله باند کاملاً می‌پوشاند. این ناحیه جراحت دار ممکن است تورم هم داشته باشد، بنابراین ممکن است جراح شما داروی تریامسینولون را به داخل ناحیه‌ی زخمی تزریق کند تا تورم را پایین نگه دارد.

کاشت مو چگونه است

کاشت مو طی چند جلسه است و در هر جلسه چه تعداد مو می‌توان کاشت

 

کاشت مو چگونه است ؟ در بیشتر افراد یک و یا حداکثر دو جلسه و در هر جلسه بسته به تکنیکی که انجام می‌گیرد (میکرو سرجری FUT  یا روش غیر جراحی FIT) تعداد ۵ هزار تار الی ۱۰ هزار تار مو کاشت می‌شود.

آیا موهایی که کاشته شده را می‌توان بلندتر کرد

کاشت مو چگونه است ؟ البته که می‌توان موهای که کاشت شده را بلندتر کرد و به هر شکلی حالت داد؛ هرچند که انجام عمل به علت‌های بسیاری ازجمله اندازه محدوده کم مو شده سر، میزان گرافت­های کاشت شده، رنگ مو، کلفتی یا نازکی موها و فنون کاشت موها بستگی کامل دارد.

توصیه به متقاضیان کاشت مو

کاشت مو چگونه است

1- بهتر است سعی شود قبل از انجام کاشت مو یک جلسه به شکل حضوری و یا غیر حضوری با مشاور خود صحبت کرده و سوالات خود را در مورد کاشت مو اعم از روش، مزایا، معایب، هزینه و … اطلاعاتی کسب کنید همچنین در جلسه مشاوره از مشاور خود بخواهید که تعدادی تصاویر نمونه کارهای کاشت مو را در اختیار شما قرار دهد

2- باید بدانید که کاشت مو مختص آقایان نیست و برای خانم ها نیز انجام می شود مثلا خانم هایی که موهای خود را سفت می بندند دچار طاسی سر می شوند یا خانم هایی که پیشانی خیلی بلندی دارند می توانند با کاشت مو این مشکل را برطرف کنند.

3-بهترین درمان برای جلوگیری از ریزش مو استفاده از پکیج پی آر پی، لیزرتراپی، مزوتراپی و ویتامین درمانی است که این چهار عنصر مکمل برای جلوگیری از ریزش مو و کمک کننده رشد مو می باشند

 پی آر پی چیست

PRPعبارت است از تزریق خونی که از بیمار گرفته شده و سانتریفوژ شده است. در این روش پلاسمای تغلیظ شده را که پلاکت آن پنج برابر خون معمولی است جدا کرده و در پوست سر تزریق می کنند که باعث توقف در ریزش مو و همچنین رشد مو می شود علاوه بر پی آر پی در پکیج فوق مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی هم بعنوان مکمل های تقویتی و محرکی وجود دارد که اغلب برای افراد زیر 25 سال که دچار ریزش موی ارثی شده اند موثر و مفید می باشد

مزایای کاشت مو به روش PRP

ازجمله مهم‌ترین مزایای کاشت مو به روش PRP استفاده از خون شخص است که در نتیجه احتمال بیماری‌های عفونی مثل ایدز و هپاتیت به کمترین میزان ممکن می‌رسد. علاوه بر این اثر این روش طولانی مدت است و در اکثر موارد فقط یک‌بار انجام می‌شود.

4- برداشت در کاشت مو با تکنیک SUT با دستگاه انجام می شود و مزیت آن در این است که آسیبی به گرفت های مورد نظر وارد نمی گردد توجه داشته باشید کاشت مو SUT با روش SAFER کاملا متفاوت بوده و این دو روش هیچ ارتباطی با هم ندارند

5-با توجه به اینکه امروزه مراکز غیر مجاز کاشت مو با استفاده از تبلیغات پر زرق و برق و همچنین تخریب مراکز دیگر توانسته اند جلب توجه کنند در صورتی که به مرکزی جهت کاشت مو مراجعه کردید ابتدا از مجاز بودن آن مرکز مطمئن شده و سعی کنید با تعدادی از مراجعین قبلی که در آن مرکز کاشت مو انجام داده اند ارتباط برقرار کنید.

6-نتیجه عمل کاشت مو در افراد مختلف یکسان نیست . نتیجه عمل شما می تواند بهتر یا بدتر از دوستان تان باشد. نکته کلیدی میزان بانک موی شما و همچنین روشی که برای انجام کاشت موی خود انتخاب کرده اید می باشد. مثلا در افرادی که با تکنیک SUT کاشت مو انجام داده اند نسبت به افرادی که با روش های رایج و سنتی کاشت مو انجام داده اند بهتر بوده و طبیعی می باشد

کاشت مو چگونه است

کاشت الیاف مصنوعی به‌جای مو چیست

این روش کاشت مو که حالا دیگر در ایران و برخی کشورهای دیگر منسوخ شده، ازجمله روش‌های نسل اول کاشت مو محسوب می‌شود. در این روش از الیاف مصنوعی که شبیه موی طبیعی هستند، برای کاشت مو استفاده می‌شود. ازجمله معایب این روش غیر‌انعطاف‌پذیر بودن موهای کاشته‌شده است. برای مثال کسانی که کاشت مو به روش الیاف مصنوعی را انجام داده‌اند، نمی‌توانند مدل موهایشان را تغییر دهند یا آنها را رنگ کنند. علاوه بر این ظاهر مصنوعی موها، خطر عفونت در محل کاشت مو، ریزش موهای کاشته‌شده و نیاز به ترمیم مداوم ازجمله بزرگ‌ترین نقایص این روش کاشت مو هستند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =