تزریق ژل لب در تهران

تزریق ژل لب در تهران در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین نوع جراحی زیبایی میباشد و توجه داشته باشید که برای تزریق ژل صورت ژل های هیالورونیک اسید یکی از بهترین نوع های ژل است. هیالورونیک اسید نعمتی است که به صورت خدادادی در بدن ما وجود دارد. این ماده در لایه الاستین پوست و ذجاجیه چشم ما همانند یک اسفنج، وظیفه حفظ آب را دارد، جالب است بدانید با بالا رفتن سن، اصلی ترین دلیل نافرمی لب ها، گونه ها و…، از دست رفتن هیالورونیک اسید و به دنبال آن آب پوست است.

آیا تزریق ژل لب در تهران درد دارد؟

در بعضی از مطب ها تنها با استفاده از کرم های بی حسی موضعی تزریق ژل انجام می شود، بله در این حالت بزرگ کردن لب درد زیادی به همراه خواهد داشت و اغلب خیلی از افراد دیگر تمایلی به تزریق ژل در آینده نخواهند داشت، اما در تزریق لب در تهران فقط با استفاده از بی حسی کامل عصب ناحیه لب، تزریق ژل لب صورت میگیرد به گونه ای که اصلا احساس نخواهید کرد، این شکل از تزریق معمولا کمی مشکل تر است. به طور کلی تمام تزریق ها در صورت با حداقل درد انجام می شود (گونه، خط خنده، لب و…)

gel-injection

میزان ماندگاری ژل های هیالورونیک اسید چقدر است؟

ژل های هیالورونیک اسید حدودا 6 الی 18 ماه ماندگاری دارند و بعد از آن رفته رفته به مرور زمان به صورت طبیعی جذب خواهند شد و نیاز به تمدید دارند. دیگر مزیت این ژل ها برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها این است که اگر پس از تزریق به هر دلیل پشیمان شوید یا از نتیجه حاصله راضی نباشید با تزریق یک آنزیم کاملا به حالت اول باز می گردد و لازم به ذکر است که تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای به همراه ندارد.

در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان
 • ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا

این برندها در حال حاضر گرانترین ژل های دنیا و ایران برای تزریق ژل محسوب میشوند و همچنین دارای معتبرترین تاییدیه های بین المللی هستند و از همه مهم تر از طریق مجرای قانونی وارد کشور می شوند (دمای سلامت) یک درجه ارزان تر، ژل هایی میباشند که از برندهای فوق ارزان تر هستند و تاییدیه های وزارت بهداشت را دارند و پس از آن ژل هایی هستند که قیمت آنها به شکل شگفت انگیزی ارزان است. باید بدانید این ژل ها غیر استاندارداند و استفاده از آنها یعنی بازی با سلامت بدن.

پیش از آن باید بدانید برای هر ناحیه معمولا به چه میزان ژل نیاز است:

 • بزرگ کردن لب معمولا حداکثر یک سی سی
 • رفع خط خنده و خط اندوه مجموعا یک سی سی
 • پروتز گونه یک الی دو سی سی
 • زاویه سازی صورت اطراف گونه – فرم v:  دو الی سه سی سی
 • زاویه سازی فک دو الی چهار سی سی
 • رفع فرم غم و خستگی نیمه پایین صورت: یک الی پنج سی سی
 • خط اشک / زیر چشم یک سی سی و کمتر
 • پروتز چانه (یک الی دو سی سی)البته باید بدانید اکثر موارد فوق برای ایجاد فرم طبیعی در اکثر موارد در دو مرحله تزریق می شوند (به فاصله دو هفته)

 

gel-injection

آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟

در صورتی که به سراغ ژل های مصنوعی و با ماندگاری طولانی و یا ژل های هیالورونیک اسید با برندها ناشناخته ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب بروید بله یقینا عوارضی وجود خواهد داشت. همچنین به تازگی شنیده می شود افراد غیر پزشک نیز اقدام به تزریق ژل لب کرده اند که ضروری است بدانید جدای از عوارض بسیار وحشتناک، این عمل جرم محسوب می شود و مجازات دارد. اما اگر از ژل های هیالورونیک اسید معتبر برای تزریق ژل صورت استفاده کنید و تزریق توسط پزشک تزریق ژل لب در تهران انجام شود، عوارض آن به مقداری التهاب، ورم و در مواردی نادر کبودی مختصر به چندین روز بعد از تزریق ژل لب خلاصه خواهد شد. فراموش نکنید، در هر جای ایران و یا دنیا قصد تزریق ژل صورت داشتید، حتما از پزشک بخواهید بسته ژل را به شما نشان دهد. اگر ایران هستید برچسب اصالت کالا را می توانید بتراشید و کد آن را به سامانه سازمان غذا و دارو پیامک کنید و از اصالت آن مطمئن شوید، و یا در صورتی که از ژل شما باقی ماند برای ترمیم بعدی حتما باقی آن را از پزشک بخواهید و در دمای بین 5 تا 25 درجه نگهداری کنید. نسل جدید ژل ها از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است. زمانی که این ماده در بدن تزریق شود به هیچ وجه، به عنوان ماده غریبه شناخته نمی شود و بدن برای از بین بردن آن تلاش نخواهد کرد، نگرانی که اکثر مراجعین نسبت به تزریق ژل لب دارند، این است که ژل ها مواد مصنوعی هستند و ممکن است عوارض داشته باشند، در صورتی که اگر برای بزرگ کردن لب از ژل هیالورونیک اسید خالص استفاده کنید، به هیچ عنوان عارضه ای ندارد.

نکات ضروری پس از تزریق ژل لب در تهران

بعد از تزریق ژل در تهران برای اینکه به نتیجه بهتری دست یابید باید نکاتی را رعایت کنید. این نکته ها به شما کمک می کنند تا زیبایی شما زودتر و با بهترین نتایج همراه باشد و سلامتی شما نیز بعد از عمل تضمین شود.

 • تا یک روز بعد از تزریق ژل به هیچ وجهی از مواد آرایشی بر روی ناحیه تزریق شده استفاده نکنید.
 • تا یک روز بعد از تزریق ژل در تهران ورزش شدیدی انجام ندهید. در معرض مستقیم نور آفتاب و گرمای بیش از اندازه نباشید و به هیچ وجهی نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.
 • تا دو روز بعد از تزریق ژل به ناحیه تزریق شده دست نزنید و آنجا را دستکاری یا ماساژ ندهید.
 • تا دو روز بعد از تزریق ژل از غذاهای سفت مثل ساندویچ، یا نان های سخت پرهیز کنید. قلیان و سیگار استفاده نکنید. هر گونه ضربه و فشاری را که به لب ها وارد می شود را ترک کنید.
 • تا دو هفته اول بعد از تزریق ژل سعی کنید کمتر از سونا یا حمام های داغ استفاده کنید و اگر می توانید در این مدت از گرمای زیاد و استفاده از این موارد دوری کنید.

gel-injection

 • بدن به ژل های استاندارد کمی دیر جواب می دهد. به همین خاطر احتمال دارد بعد از تزریق ژل با کبودی، قرمزی، درد، تورم یا سفتی در ناحیه تزریق شده روبه رو شوید. نگران نباشید همه اینها بعد از یک هفته و حداکثر تا دو هفته از بین می روند و تزریق اثر خود را می گذارد
 • تورم و قرمزی امکان دارد بعد از تزریق ژل مشاهده نشود و پس از گذشت زمانی در ناحیه تزریق شده مشاهده شود. این کبودی ها و تورم ها در هر بیماری متفاوت است. در برخی از بیمارها فقط کمی ورم دیده می شود و حتی کبودی نیز وجود ندارد. اما در برخی امکان دارد هر دو با هم اتفاق بیفتد. شاید مقدار کبودی تا روز دوم بیشتر هم شود. جای هیچ نگرانی نیست همه اینها حداکثر تا دو هفته فروکش می کنند و کاملا رفع خواهند شد.
 • اگر کبودی در ناحیه تزریق شده مشاهده شد می توانید از آناناس، قرص های ویتامین سی، کمپرس سرد (در ساعت های اوليه بعد از تزريق ژل) و بعد کمپرس گرم (در روزهاى ابتدايى بعد از تزريق ژل) استفاده کنید.
 • در زمان های احتمال دارد ژل تزریق شده به صورت گلوله گلوله در بیاید، این مورد هم تا دو هفته کاملا طبیعی است. اما در صورتی که بیشتر از این مدت طول کشید با پزشک خود آن را در میان بگذارید.
 • اگر قرمزی یا آلرژی و یا هر گونه واکنش غیرطبیعی در ناحیه تزریق شده مشاهده شد، حتما پزشک خودتان را در جزیان قرار دهید.
 • دو هفته بعد از تزریق ژل دوباره برای معاینه و ادامه تزریق، اگر نیاز باشد، به کلینیک و مطب دکتر معالج تان مراجعه کنید.
 • معمولاً بعد از تزریق ژل ‌های هیالورونیک حتی نیازی به استراحت ندارید و بعد از بیرون آمدن از کلینیک می توانید به سر کار یا زندگی خود بروید. در باره ژل‌ های هیالورونیک کبودی خیلی کم اتفاق می افتد و اگر کبودی ایجاد شود تا یک هفته کاملا از بین می رود.
 • در یک هفته بعد از تزریق از مصرف فرآورده‌ هایی که انعقاد خون را به تاخیر می ‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می‌ کنند مثل آسپیرین و داروهای مثل بروفن و ژلوفن پرهیز کنید تا از احتمال خون ‌مردگی یا خونریزی محل تزریق کم شود. اگر وارفارین استفاده می کنید حتماً با پزشک ‌تان مشاوره کنید.
 • نبود تقارن بین لب‌ ها و وجود توده در لب بعد از تزریق ژل طبیعی است و تا یک هفته کاملا این موارد نیز برطرف می شود. فقط به این نواحی دست نزنید.
 • برای انجام تزریق دوباره در دو یا چند مرحله ممکن است پزشک تان ژل را به شما بدهد تا در خانه نگهداری کنید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسید را در یخچال (نه در فریزر) نگهداری کنید.

gel-injection

سوالات رایج تزریق ژل در تهران

تزریق ژل چقدر طول می کشد ؟

تزریق ژل معمولا بین 10 الی 20 دقیقه طول می کشد .

آیا تزریق ژل برای بدن ضرر دارد ؟

اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود.

چه مقدار می توان به لب ژل تزریق کرد ؟

تزریق ژل در تهران طبق استاندارد زیبایی صورت می گیرد ، معمولا تزریق ژل به لب جهت برطرف سازی بالا کشیدن لب و رفع کوتاهی آن صورت می گیرد ، برجسته سازی لب ها با تزریق لب ایجاد می شود ، اگر شخصی بخواهد خارج از استاندارد زیبایی تزریق ژل لب صورت گیرد چهره ولی غیرطبیعی خواهد شد .

آیا برای برجسته‌سازی لب‌ها، متخصصان پوست می‌توانند کمکی به مراجعان کنند؟

امروزه کارهای متعددی برای افزایش حجم بافتی و از بین بردن یا کاهش چین‌های سطحی و عمقی صورت انجام می‌گیرد. برای این منظور می‌توان از مواد متعددی که فیلر یا پرکننده نامیده می‌شوند، استفاده کرد. چربی خود بیمار نیز در برخی موارد به ویژه برای حجم‌های بزرگ‌تر قابل استفاده است.

معمولا این تزریق‌ها روی کدام بخش‌های صورت انجام می‌شود؟

پر کردن گودی‌های صورت، حجم دادن به گونه‌ها، پر کردن شیار نازولابیال (شیار بین بینی و گونه) و نیز خطوط اطراف لب‌ها از جمله خطوط خنده از نقاطی است که به طور شایع از این مواد استفاده می‌شود. گویا به تازگی حجیم‌کردن لب‌ها و برجسته کردن خطوط دور لب نیز رایج شده است.

gel-injection

برای حجیم کردن لب‌ها شما از چه موادی استفاده می‌کنید؟

برای حجیم کردن لب‌ها امروزه ژل‌ها و پرکننده‌های متعددی در دسترس است ولی انتخاب هریک از این مواد باید با توجه به نیاز خاص بیمار، حجم ناحیه و پایداری ماده مورد نظر صورت گیرد.

بهتر است از ژل‌های دایمی استفاده شود یا ژل‌هایی که پایداری کمتری دارند؟

استفاده از ژل‌های پایدار و طولانی‌مدت به‌ویژه در اولین تزریق در مورد لب‌ توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است با عوارضی از قبیل عوارض آلرژیک و یا ایجاد گرانولوم همراه باشد.

این تزریق‌ها در دور لب انجام می‌شود یا در بافت خود لب؟

تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از موارد فوق باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم. پیش از تزریق، معاینه بیمار و مشاوره بالینی بسیار مهم است. سابقه بیماری‌های قبلی و مصرف دارو باید پرسیده شود.

اگر ژل‌ها جذب شوند، لب‌ بدفرم نمی‌شود؟

خیر، پس از جذب ژل‌ها لب به فرم اولیه خودش بازمی‌گردد و هیچ تغییر فرم خاصی پیش نمی‌آید.

 

لیزر موهای زائد تهران

laserintehrann

لیزر موهای زائد تهران

لیزر موهای زائد تهران در نواحی صورت ،پشت لب، پیشانی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه ها در خانم ها که دارای موهایی هستند که ممکن است زدودن آنها کار چندان خوشایندی به نظر نرسد، صورت میگیرد.برای از بین بردن آن ها راه حل هایی مانند دستگاه های موکن خانگی، کرم ها و پودرهای موبر می توان استفاده کرد که همگی موقتی میباشند و موهای زائد مجدداً به رشد خود ادامه می دهند و می توانند عوارضی مانند حساسیت را نیز به دنبال داشته باشند. به همین خاطر یک بار برای همیشه می توانید با استفاده از لیزر موهای زائد تهران که از جدیدترین روش هااست، استفاده کنید و از شر موهای دائمی و زائد بدنتان راحت شوید.

لیزر موهای زائد تهران

 پس در صورتی که برای حذف موهای زائد دوست ندارید اصلاح کنید، از مومک یا موچین استفاده کنید، لیزر موهای زائد تهران صورت و بدن گزینه ای است که باید به خوبی در نظر گرفت. لیزر موهای زائد بدن در تهران یکی از شایع ترین روش های زیبایی در ایران است. در این روش پرتوهای نور به فولیکول های مو تابیده می شود.پیگمنت داخل فولیکول نور را جذب می کند. این کار باعث از بین رفتن موی زائد می شود.

مراقبت­ های قبل از درمان لیزر موهای زائد غرب تهران

**ناحیه تحت درمان باید حتما تمیز باشد.

*از قرار گرفتن در معرض اشعه UV به مدت ۷ روز قبل از درمان جلوگیری کنید.

*افرادی که برنزه کرده­اند و یا دچار آفتاب سوختگی شده­اند، قبل از درمان با لیزر باید ۲ هفته منتظر بمانند تا از هرگونه آسیب­دیدگی اضافی پوست جلوگیری شود.

*اگر شما مستعد زخم­های سرد هستید، توصیه می­شود که از داروهای ضدویروسی مانند والترکس قبل از لیزر استفاده کنید. افراد با زخم­های سرد فعال درمان نمی ­شوند.

*از هرگونه محصولات برنزه کننده به مدت ۷ روز قبل از درمان خودداری کنید.

*در صورت امکان، حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه قبل از درمان از کرم بی­حس­ کننده استفاده کنید. قبل از درمان باید تمام محصولات از ناحیه تحت درمان پاک شوند.

*از مصرف داروهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل، هیدروکینون، رتینول/رتینوید، تازوراک و دیفرین برای ۷ روز قبل از درمان خودداری کنید.

از دیگر نکات مهم درباره مراقبت از لیزر میتوان به :

1-افرادی که دارای هرگونه زخم و جراحت غیر عادی، خال گوشتی و یا لک در ناحیه درمان هستند باید قبل از درمان توسط یک متخصص آنها را رفع کنند.

2-ناحیه ­ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد باید تمیز باشد، بنابراین تمام بیماران بایدباپوستی تمیز به کلینیک مراجعه کنند.

3-باید ۳ هفته قبل از درمان از اصلاح کردن، وکس، اپیلاسیون و… پرهیز کنید.

4- اگر پاهایتان را لیزر کرده­اید نمی ­توانید بلافاصله بوت بپوشید.

5-افرادی که آکوتان (دارویی برای درمان آکنه شدید) و یا داروهای مشابه، طی ۶ ماه قبل از درمان استفاده کرده­اند، نمی­ توانند لیزر موهای زائد داشته باشند.
6-بیمار نبایدهیچ فعالیت فیزیکی که درجه‌ حرارت بدن یا فشارخون را افزایش می­دهد ۲ ساعت قبل و بعد از درمان انجام دهد.
7-اگر شما در ناحیه درمان تزریق بوتاکس یا فیلر داشته­اید، برای درمان لیزر باید به مدت ۱۴ روز قبل و بعد از تزریق صبر کنید.
8-آنتی­بیوتیک ­ها ممکن است حساسیت به نور را افزایش دهند. اگر مدت طولانی است که از آنتی­بیوتیک استفاده می­کنید، به شما توصیه می­شود که قبل از درمان لیزر این موضوع را با پزشکتان بررسی کنید. اگر بیمار شدید و شروع به مصرف آنتی­بیوتیک کردید، شما باید ۷ روز قبل از لیزر مصرف آنتی­بیوتیک را قطع کنید.

laserintehrann

مراحل لیزر و رفع موهای زائد در تهران

قبل از انجام لیزر موهای زائد تهران، قسمتی از موی بدن که در این روش لیزر می شود کوتاه می شود و ارتفاع آن چند میلی متر می شود. تجهیزات لیزری مطابق با رنگ، ضخامت و محل موهایی که باید لیزر شوند و همچنین رنگ پوست فرد تنظیم می شوند. بسته به منبع لیزر یا نور مورد استفاده، شما و متخصص باید عینک های مخصوصی به چشم بزنید. همچنین باید با استفاده از یک ژل سرد یا دستگاه خنک کننده مخصوص از لایه های خارجی پوست خود محافظت کنید.

این کار به نفوذ نور لیزر به پوست کمک می کند.  سپس، پزشک متخصص لیزر موهای زائد تهران یک پالس نور به ناحیه مورد می اندازد و به مدت چند دقیقه ناحیه را بررسی می کند تا متوجه شود که آیا لیزردرمانی در مسیرخوبی پیش می رود و عوارض جانبی آن چیست. وقتی لیزردرمانی انجام شد، برای کاهش درد و ناراحتی باید کمپرس یخ، کرم ها یا لوسیون های ضد التهابی یا آب سرد مصرف کنید. باید جلسه بعدی خود را چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی کنید. جلسات درمانی تا زمان حذف کامل موهای زائد انجام می گیرد.

لیزر موهای زائد تهران

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد تهران

 • متخصصان نمی­توانند روی تاتو را لیزر کنند.
 • حداقل ۲ هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب و برنزه شدن خوداداری کنید.

به مدت ۷ روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده آفتاب اجتناب کنید.

 • بهترین راه برای حداقل کردن عوارض جانبی درمان لیزر موهای زائد تهران این است که به مدت ۷ روز از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش اجتناب کنید.
 • سابقه پزشکی دقیق و به روز به پزشک متخصصتان بدهید تا بتواند درمانی ایمن و مؤثر به شما ارائه دهد.
 • اگرچه عوارض جانبی نادر هستند اما ممکن است شامل موارد زیر شوند:

هایپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست)، هایپوپیگمانتاسیون (از دست دادن رنگدانه­های پوست)، سوختگی­های ملایم تا متوسط و یا تاول، تغییر دائمی رنگ پوست، قرمزی موقت، ورم فولیکولی (پف کردگی قرمز یا صورتی و برآمدگی­ های کوچک)، تورم و یا خارش در ناحیه درمان، کهیر، جوش، کبود شدن و نرسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه.

 • خانم­های باردار را نمی­توان درمان کرد.
 • برای بیماران مبتلا به صرع نمی­توان لیزر انجام داد.

laserintehrann

آنچه در طول لیزر موهای زائد تهران انتظار می رود

تجهیزات لیزر موهای زائد تهران با توجه به رنگ، ضخامت و و رنگ پوست شما تنظیم می شود. بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محافظ مناسب چشم استفاده کنید. همچنین لازم است لایه بیرونی پوست خود را با ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه محافظت کنید. این کار به نفوذ لیزر به پوست کمک می کند. بسته به نوع لیزر، یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک ممکن است برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که دکتر لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر تهران از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید از پرتو لیزر باعث آسیب به فولیکول های مو می شود که مانع رشد مو می شود.  درمان ناحیه کوچک مانند بالای لب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. درمان منطقه بزرگتر، مانند پشت، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

سپس، تکنسین یک پالس نور را به منطقه درمان می فرستد و چندین دقیقه منطقه را نگاه می کند تا اطمینان حاصل کند بهترین تنظیمات برای بررسی واکنش های بد انجام شده است. هنگامی که لیزر درمانی کامل شود، پک های یخ، کرم ضد التهاب یا لوسیون، یا آب سرد برای کاهش هر گونه ناراحتی به شما داده می شود. جلسه بعدی معمولا چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی می شود. جلسات درمان تا زمان متوقف شدن رشد مو ادامه می یابد.

هزینه های لیزر موهای زائد تهران

لیزر موهای زائد تهران

هزینه ها متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

 •  اندازه محل مورد درمان و زمان لازم برای درمان
 •  تعداد درمان های مورد نیاز
 •  آیا لیزر توسط پزشک انجام می شود یا خیر؟
 •  محلی که لیزر را انجام می دهید

کدام یک از نواحی بدن را می‌توان با استفاده از لیزر درمان کرد

لیزر موهای زائد را می‌توان برای همه نقاط بدن مورد استفاده قرار داد. مراجعین خانم در این کلینیک اغلب درخواست لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت خود را دارند، درحالی‌که مراجعین مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

لیزر موهای زائد تهران

موهای سفید و کم رنگ

از ابتدای شروع درمان موهای زاید با لیزر این موها نقطه ضعف درمان موهای زاید بودند.

چرا که اشعه لیزر جذب رنگدانه ها از جمله ریشه مو می شود و در اثر ایجاد حرارت آن را از بین می برد لذا موهای سفید کم رنگ این اشعه را چون جذب نمی کنند بنابراین مقاوم به درمانهای لیزر و IPL می باشند. در سالهای اخیر شرکت Syneron با ترکیب2 روش RF و لیزر به مقدار زیادی این مشکل را حل کرده است. در اثر امواج RF ریشه که دارای عروق خونی فراوانی است گرم شده و پررنگ می شود لذا در مرحله دوم این عروق اشعه را جذب کرده در ریشه مو از بین می برند.

یا تمام افرادی که موهای زائد زیادی دارند، داوطلب مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

نه، موهای زائد، اضافی یا ناخواسته به 2 دلیل هورمونی یا غیرهورمونی ایجاد می شوند. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موهای زائد شوند، شما نمی توانید هیچ نوع لیزری و بدون درمان بیماری زمینه ای از پس این موها بربیایید. اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. از این رو، چنین افرادی باید ابتدا بیماری و سپس موهای زائد خود را درمان کنند.

لیزر موهای زائد تهران

چگونه درد در لیزر موهای زائد  را کاهش دهیم

در حال حاضر دستگاههای جدید دارای سیستم های خنک کننده بسیار پیشرفته ای می باشند به همین دلیل تحمل این دستگاهها بسیار راحت تر است.اختراع دستگاه SHR (Super Hair Removal) در واقع یک جهش بزرگ در این زمینه می باشد.

چرا که در این دستگاهها میزان اشعه در یک نوبت به پوست نمی رسد بلکه در فواصل بسیار کوتاه ( چند صدم ثانیه) به صورت 3 تا 5 پالس به پوست می رسد. یکی از مزایای مهم این روش بدون درد بودن آن است. در این روش جدید از بین بردن موهای زاید حتی در پر تراکم ترین مناطق پوست و یا در مورد موهای بسیار کلفت و ضخیم بدون درد می باشد.

 

آماده شدن برای لیزر

قبل از انجام لیزر بهتر است به مدت یک هفته از اپیلاسیون ، بند و یا هر روشی که در آن مو به طور کامل از ریشه بیرون کشیده می‌شود پرهیز کنید زیرا در لیزر موهای زائد اشعه نور فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد. دستورالعمل‌های دیگری نیز وجود دارد که اثر بخشی این روش را بهبود بخشیده و خطر عوارض جانبی را کاهش می‌دهد. این توصیه‌ها عبارتند از:

 • برای چند روز دور از آفتاب و نور خورشید بمانید. لیزر نباید روی پوست های آفتاب سوخته یا برنزه انجام شود
 • اجتناب از تحریک پوست
 • اجتناب از اپیلاسیون و وکس
 • عدم استفاده از داروهای ضد التهابی که باعث خونریزی می‌شود مانند آسپرین
 • اگر عفونت فعالی دارید مانند سرما خوردگی یا عفونت پوستی باکتریایی دارید نباید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.

علاوه بر این در صورتی که پوستی تیره یا گندمی دارید توصیه می‌شود از ترکیبات سفید کننده در محل درمان استفاده نمایید.

مناطقی که می‌توان از لیزر برای حذف موهای آن استفاده نمود عبارتند از:

 • پشت
 • شانه ها
 • بازوها
 • قفسه سینه
 • بیکینی
 • پاها
 • گردن
 • پشت لب
 • چانه

laseeer

خطرات و عوارض جانبی

این روش دارای عوارض جدی و شدید نیست اما از شایع ترین عوارض آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ورم
 • قرمزی
 • ناراحتی و تحریک پوست

این عوارض معمولا ظرف چند روز پس از درمان از بین می‌رود اگر با گذشت زمان این نشانه‌ها باقی ماند با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی که کمتر مشاهده می‌شود عبارتند از:

 • زخم
 • سوزش
 • تاول
 • عفونت
 • تغییرات دائمی در رنگ پوست

انتخاب پزشک حرفه‌ای می‌تواند عوارض و خطرات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مرکز بوتاکس تهران

botoxclinicsintehran

مرکز بوتاکس تهران

مرکز بوتاکس تهران یکی از روش های جوانسازی پوست را تزریق بوتاکس معرفی کرده است. سم بوتولینوم ( Botulinum toxin ) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سّم باکتری کلستریدیوم تهیه شده و برای فلج موقت عضلات استفاده می شود.تزریق بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی میباشد که نیاز به جراحی ندارد. لازم به ذکر است که اثرات بوتاکس متناسب با تزریقات قبلی بین ۳ الی ۶ ماه به طول می انجامد و به طور متوسط هر ۳ تا ۶ ماه یکبار تمدید می شود . تزریق بوتاکس بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و شروع اثر آن بین ۴ تا ۷ روز است .

کاربردهای بوتاکس را از نظر مرکز بوتاکس تهران به دودسته می توان تقسیم کرد:

کاربردهای درمانی :

درمان غیر قرینگی  صورت
درمان تعریق زیاد ( زیر بغل، کف دست ، کف پا )
درمان سردرد های مانند میگرن
درمان اسکارهای دردناک

کاربردهای زیبایی :

بالا بردن ابروها

کاهش چینهای عمودی گردن

کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن

بالا بردن نوک بینی

بهبود افتادگی قسمت تحتانی صورت در کنار تزریق فیلرها و چربی

رفع چین و چروکهای حرکتی و متوقف کردن پیشرفت چروکهای ثابت مثلا در پیشانی،دور چشم،خط اخم

کاهش خطوط عرض گردن

بهبود چین های چانه

botoxclinicsintehran

نقاط تزریق بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران

متخصصان مرکز بوتاکس تهران معتقدند که بهترین نتایج در قسمت بالایی صورت که اغلب شامل کاهش خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها و چین و چروک روی پیشانی و بین ابروهاست، می شود. متخصصین با تجربه  مرکز بوتاکس در تهران می توانند از سم بوتولینوم برای کاهش خطوط ریز زیر چشم ها نیز تا زمانی که پوست این ناحیه بیش از حد شل نباشد، استفاده کنند. این روش معمولا چشمانی بازتر را برای افراد به ارمغان می آورد همچنین این درمان را می‌توان برای بالا بردن چند میلی متری ابروها نیز استفاده کرد.

تزریق بوتاکس برای خطوط خرگوشی

تزریق بوتاکس می‌تواند خطوط خرگوشی یا خطوطی که در هنگام خنده در برخی افراد در بالای بینی ایجاد می‌شودو خطوط خنده یا خطوطی که با خندیدن از بینی تا گوشه لب ها شکل می گیرد را نیز بهبود ببخشد. چانه گود که در بعضی افراد مشاهده میشود را نیز می‌توان مانند خطوط گردن یا خطوط افقی در اطراف گردن صاف کرد. جالب است بدانید که خطوط عمودی گردن ناشی از عضلات پلاتیسما نیز با سم بوتولینوم قابل بهبود میباشد.

در بعضی موارد تزریق سم بوتولینوم با تزریق ژل یا چربی همراه میباشد. بطوری که چین و چروک ایجاد شده با تزریق ژل یا چربی پر شده و ظاهری صاف تر به پوست می بخشد.

از این روش به عنوان درمانی برای عارضه های مهم تر پزشکی نیز می توان استفاده کرد. برای مثال در دندانپزشکی برای برطرف کردن لبخند گوشتی با تزریق بوتاکس در لب بالا می توان از بالا رفتن لب و ظاهر شدن لثه ها جلوگیری کرد یا اینکه برای کمک به روند ارتودنسی می توان انقباضات عضلات لب را کنترل کرد.

تزریق بوتاکس  در مرکز تزریق بوتاکس در تهران می تواند به افرادی که به ترومای صورت یا فلج بل مبتلا هستند، کمک کند. در این موارد، صورت ظاهر کج داشته و بوتاکس می‌تواند به اصلاح این عارضه ناراحت کننده کمک کند. همچنین سر دردهای میگرنی، اسپاسم برخی اندام ها، لوچی چشم ها و تعریق بیش از حد دست ها و زیر بغل نیز همگی با تزریق بوتاکس درمان می شوند.

فرایند تزریق بوتاکس چگونه است؟

دوز بسیار کمی از تزریق بوتاکس صورت در زیرپوست، محلی که در آن چین‌وچروک قابل‌توجهی وجود دارد، تزریق می‌شود. این کار به‌طورمعمول در مرکز بوتاکس تهران انجام می‌شود.

روش تزریق بوتاکس چانه، خطوط اخم، چروک ها صورت و … می‌تواند بسته به محل تزریق از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. تعداد تزریق‌ها و مقدار دوز تجویزشده بسته به‌شدت چین‌وچروک‌ها متفاوت میباشد. در ابتدا قبل از تزریق، پزشکمرکز بوتاکس تهران  ناحیه تزریق را علامت‌گذاری کرده سپس با دقت در محل موردنظر بوتاکس تزریق می‌شود. ازآنجاکه تزریق از طریق یک سوزن بسیار نازک انجام می‌شود بیمار احساس ناراحتی نخواهد داشت، احتمال دارد که یک گرم بی‌حس‌کننده موضعی بر روی پوست بیمار اعمال شود تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد. پس از تزریق بیماران قادرند به خانه و یا محل کار خود بازگردند و مانعی برای انجام فعالیت‌های روزمره وجود نخواهد داشت.

botoxclinicsintehran

مزایای بوتاکس

درمان ایمن و مؤثر است

۳ الی ۴ ماه نتیجه مؤثر و در صورت تکرار، زمان اثر آن بیشتر می‌شود.

فرایند درمان بسیار سریع است.

بدون نیاز به بستری

ظرف ۷ الی ۱۰ روز و گاهی اوقات زودتر نتایج آن ظاهر می‌شود.

ماندگاری اثر بوتاکس در بدن چگونه است

با سیگنالی که از مغز به عضلات صورت ارسال می شود، برای اخم کردن یا خندیدن، حالات صورت ما تغییر می کند. زمانی که سم بوتولینوم به یک عضله خاص تزریق می‌شود، پس از تاثیر بوتاکس، ارسال سیگنال عصبی به عضلات صورت مسدود شده و امکان ایجاد چین و چروک کاهش می یابد. با این حال، این روش درمانی دائمی نبوده و حدود 3 تا 4 ماه ماندگار است.

مراحل تزریق بوتاکس چگونه است

مشاوره اولیه

در جلسه اول درمان بوتاکس در مرکز بوتاکس تهران معمولا مشاوره اولیه با پزشک متخصص صورت می گیرد و پزشک  مرکز بوتاکس تهران به بررسی نواحی صورت و تشریح درمان می پردازد. همچنین سوابق پزشکی شما بررسی می شود تا مشخص شود تزریق بوتاکس برای شما هیچ ضرری نخواهد داشت.

در صورت داشتن هر گونه آلرژی، بارداری احتمالی، مصرف هر گونه دارو، هر گونه بیماری و یا شیردهی حتما با پزشک خود صحبت کنید و شرایط خود را به طور کامل توضیح دهید، چرا که ممکن است تزریق دارو برای شما مناسب نباشد و سلامتی شما به خطر بیفتد.

سپس فرم رضایت نامه ای به شما داده می شود که با امضا کردن آن خطرات احتمالی و آگاهی از عوارض بوتاکس را می پذیرید. مطمئن شوید که انتظارات شما از نتیجه درمان با واقعیات و نظر پزشک هماهنگ است تا در آینده نارضایتی به وجود نیاید. تمامی سوالات خود را قبل از شروع درمان بپرسید و در صورتی که کاملا از این درمان مطمئن شدید این درمان را انجام دهید.

قبل و بعد از درمان امکان دارد پزشک مرکز بوتاکس تهران برای مقایسه نتیجه درمان از شما عکس بگیرد. در صورت نیاز ممکن است برای بررسی واکنش بدن شما به تزریق سم بوتولینوم، مقداری کمی از آن جهت تست تزریق شود. سپس تزریق اصلی انجام می گیرد.

شروع تزریق

در ابتدا ناحیه‌ای مورد نظر با الکل تمیز می‌شود. قبل از درمان شما به هیچ بیهوشی یا مسکنی نیاز ندارید. سپس، با استفاده از میکرو سوزن و سرنگ یکبار مصرف و بدون نیاز به بی حسی، مقدار کمی از سم بوتولینوم، به چندین نقطه در نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود. برای اولین جلسه درمان توصیه می شود که فقط درمان یک ناحیه انجام شود (به عنوان مثال خطوط اخم) تا هم با تزریق ها احساس راحتی کرده و هم نتایج طی جلسات متوالی کنترل شوند.

botoxclinicsintehran

دوره نقاهت پس از تزریق بوتاکس

از آنجایی که تزریق بسیار سریع و توسط سوزن های کوچک انجام می گیرد، درد و ناراحتی این روش بسیار کم است. به طوری که برخی درد تزریق را مانند گزیدگی حشرات توصیف می کنند. در صورتی که نمی توانید درد را تحمل کنید و یا از آن ترس دارد با مشورت پزشک و در صورت نیاز می توان از کرم های بی حسی استفاده کرد.

در صورتی که بعد از تزریق کبودی و یا ورم را مشاهده کردید، نگران نباشید. این عوارض پس از چند روز بهبود می یابند. با کمی آرایش می توانید کبودی را پنهان کرده و در محل کار خود حاضر شوید. همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت شما به تجربه و تبحر پزشک شما در مرکز بوتاکس تهران نیز بستگی دارد. هر چه پزشک شما تبحر بیشتری داشته باشد بهبودی شما سریعتر حاصل می شود.

سوالات رایج در خصوص بوتاکس

آیا استفاده از بوتاکس بطور دائم موجب فلج شدن دائمی عضله می شود ؟

عضله به هیچ وجه با تزریق بوتاکس دچار فلج دائمی نمی شود و تنها ممکن است بعد از استفاده متداول و زیاد از بونتاکس مقاومت بیشتری در مقابل تزریق بوتاکس داشته باشد و تاثیر گذاری آن را کاهش دهد.

 آیا بعد از تزریق می توان ناحیه بوتاکس شده را ماساژ داد ؟

به هیچ وجه این کار را نباید انجام دهید چرا که ماده بوتاکس احتمال دارد به نواحی دیگر عضله منتقل شود و موجب ایجاد مشکل گردد.

 آیا بعد از تزریق بوتاکس کبودی و وروم ایجاد می شود ؟

در اغلب مواقع کبودی و ورم اتفاق نمی افتد . تنها در موقعی که در حین تزریق احتمال پارگی رگ شود ( رگ کوچک ) که در این صورت کبودی جزئی پدید می آید که بعد از ۲تا ۳ روز نهایتا از بین می رود .

botox

 در برخی از موارد تزریق بوتاک عفونت ایجاد می شود دلیل آن چیست ؟

مورد مهمی که باید پزشکان خیلی رعایت کنند و آن استریل بودن تجهیزات پزشکی به ویژه سرنگ ها می باشد و تنها دلیلی که موجب ایجاد عفونت در محل تزریق می شود عدم استریلیزه بودن تجهزیات است. درمان عفونت نیز می تواند با استفاده از آنتی بیوتیک برطرف شود. در صورتی که در محل تزریق آبسه تشکیل شود باید هر چه سریعتر تخلیه شود.

محل عفونت و آبسه را هرچه سریعتر باید درمان کرد در صورتی که این کار را انجام ندهید موجب ایجاد جای زخم بر روی پوست خواهد شد که زیبایی را ازبین می برد.

 آیا از تزریق بوتاکس در زیر بغل برای رفع تعریق زیاد مشکلی ایجاد می کند ؟

نه هیچ موردی ندارد در افرادی که دچار تعریق بالا هستند می توان با استفاده از تزریق بوتاکس میزان تعریق را کاهش داد . البته باید توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس تعریق را برای همیشه از بین نمی برد و روشی موقتی است.

 روشی برای تشخیص حساسیت بدن به تزریق بوتاکس وجود دارد ؟

تست بوتاکس در پوست فرد بیمار قبل از انجام تزریق کامل قابل انجام است ولی کاری غیر معمول می باشد . اگر فرد سابقه حساسیت داشته باشد می تواند آن را با پزشک خود در میان بگذارد. از علائم حساسیت به بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خارش
 • سوزش
 • کهیر
 • تنگی نفس
 • آسم
 • و…

 آیا احتمال دارد بوتاکس وارد خون نیز شود ؟

بله همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم پزشک باید دقت کافی موقع تزریق بوتاکس داشته باشد . و فقط به عضله تزریق کند هرچند با وارد شدن بوتاکس به خون علائم ظاهری شدیدی ایجاد نمی شود ولی در کل نباید این اتفاق بیافتد.

botox

 تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیر دهی امکان پذیر می باشد؟

هر عمل زیبایی در مواقع بارداری و شیردهی ممکن است آسیب به نوزاد وارد کند لذا تا جایی که می شود در این دوران به هیچ وجه از لیزر موهای زائد , تزریق بوتاکس , لیزر جوانسازی پوست و … استفاده نکنید.

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است ؟ محدودیت سنی برای تزریق بوتاکس ؟

بر اساس اینکه تزریق بوتاکس یکی از تزریقات زیبایی به حساب می رود و بیشتر برای رفع چین و چروک پوست مورد استفاده قرار می گیرد. لذا سن پایین برای تزریق در صورتی که قبل از بلوغ چین های قابل توجهی بر روی پوست داشته باشد قابل انجام است در غیر این صورت نیازی به تزریق بوتاکس نیست .

 چین و چروک عمیق پوست را نیز می توان با تزریق بوتاکس رفع کرد ؟

تزریق بوتاکس یک تزریق سطحی است و میزان کمی از چین و چروک پوست را برطرف می کند . لذا در این موارد بهتر است به تشخیص پزشک معالج احترام بگذارید .

 آیا موقع تزریق امکان دارد بوتاکس وارد جریان خون شود ؟ و عوارضی نیز به همراه دارد ؟

این امکان وجود دارد که بوتاکس در موقع تزریق وارد رگ شده و ایجاد عوارض سیستمیک کند. لذا پزشک موقع تزریق باید دقت داشته باشد که بوتاکس فقط در عضله تزریق شود . البته به دلیل اینکه مقدار این ماده بسیار اندک است در صورت وارد شدن به خون هم زیاد علائم ظاهری شدیدی به همراه ندارد. در هر صورت باید پزشک مراقب باشد چرا که در صورت ورود بوتاکس به خون و انتثال آن به نواحی حساس مشکل آفرین خواهد بود.

 

forhead botox

بوتاکس پیشانی و مزایا آن

یکی از روش های بسیار مشهور برای درمان چین و چروک صورت و اخم، بوتاکس پیشانی می باشد. البته این روش درمانی معایبی نیز به همراه دارد که شاید برای همگان شناخته شده نباشد. پس از تزریق بوتاکس در محل مورد نظر در پیشانی ماده بوتاکس جذب عضلات مورد نظر شده و به مرور زمان از آزاد شدن ماده ای که موجب انقباض عضلات می شود، جلوگیری می کند. به این صورت دیگر چین و چروک ها شما را آزار نخواهند داد و تا مدت زمان خاصی می توانید از داشتن صورتی صاف و زیبا لذت ببرید. کارایی این دارو برای افرادی که دارای چین و چروک سطحی تری هستند، بیشتر است و اثربخشی بسیار زیادی دارد. اما در استفاده از این دارو باید دقت لازم انجام شود و برای تزریق بوتاکس باید به پزشک  متخصص مراجعه کنید و از تزریق بوتاکس با قیمت مناسب برخوردار شوید. علاوه بر دلیل اصلی استفاده از بوتاکس که فلج کردن عضلات بدن میباشد و از چین و چروک جلوگیری می کند، بوتاکس پیشانی مزایا دیگری را نیز داراست. دومین مزیت استفاده از بوتاکس پیشانی حفظ زیبایی و جوانی پوست است. در صورتی که می خواهید پوستی جوان تر و شاداب تر داشته باشید و زیبایی آن را دو چندان کنید، می توانید از بوتاکس پیشانی استفاده کنید. علاوه بر این ها نتایج نشان داده که بوتاکس پیشانی می تواند اثر بخشی زیادی بر روی افرادی داشته باشد که تعریق زیادی دارند. همچنین این نتایج در برخی افراد دیده شده است که بوتاکس موجب کاهش دردهای میگرنی و سردردها شده است. علاوه بر این در مردانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند، دیده شده است که تزریق بوتاکس در آنها منجر به کوچکتر شدن این غده می شود.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق بوتاکس کنند؟

سوالی که بسیار شایع میباشد و بسیاری از افراد آن را می پرسند، این است که چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟ معمولا چند گروه خاص وجود دارد که به هیچ عنوان نباید بوتاکس کنند؛ زیرا انجام این کار عوارض بسیار زیادی برای سلامتی آنها به همراه خواهد داشت. از جمله این افراد می توان به افرادی که سنی کمتر از 18 سال و یا بیشتر از 75 سال دارند، اشاره کرد. همچنین زنان باردار نیز بهتر است از انجام این کار اجتناب کنند. افرادی که دچار بیماری های مربوط به انعقاد خون هستند و از داروهای انعقادی استفاده می کنند، هرگز نباید این کار را انجام دهند. افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند و یا از بیماری های عفونی رنج می برند نیز بوتاکس برایشان ممنوع میباشد. همچنین افرادی که در دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند نیز نباید بوتاکس پیشانی را انجام دهند.

 

forhead botox

 

طول درمان افتادگی ابرو بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

میدانید که افتادگی ابرو بعد از تزریق بوتاکس یکی از عوارضی میباشد که به دلیل تزریق نامناسب و همچنین بی دقتی این ژل به وجود می آید اما خوشبختانه راه هایی برای درمان آن به دنیا معرفی شده است که با کمک آن میتوانید این مشکل را برطرف کنید. اما سوالی که ذهن بسیاری از بیماران را به خود مشغول می کند این است که چقدر زمان نیاز است تا این مشکل برطرف شود؟ دقت داشته باشید به طور کلی طی ۴ الی ۶ هفته، زمان نیاز است تا بتوان این مشکل را برطرف کرد اما نکته اینجاست که در این مدت به دلیل افتادگی به وجود آمده حضور در جمع میتواند مقداری سخت باشد.

 

معایب و عوارض بوتاکس پیشانی

علاوه بر مزایایی که بوتاکس دارد، می تواند معایبی نیز داشته باشد. از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی می توان به ایجاد عفونت و تورم مناطق مختلف صورت اشاره کرد. همچنین این مشکل نیز در برخی افراد بسیار دیده شده است که تزریق بوتاکس پیشانی موجب ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد شده است. البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد، چیزی که این عوارض را به وجود می آورد، دوز مصرف این دارو می باشد. عوارض معمولی و موقتی این دارو نیز قرمزی، التهاب، خارش، سردرد و تهوع می باشد که زودگذر هستند و پس از مدت زمان خاصی از بین می رود. اگر به تمام نکات لازم توجه داشته باشید و تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر زیر نظر پزشک انجام دهید، معمولا عارضه خاصی گریبانگیر شما نمی شود.

مراکز لیزر تهران

laserclinics

مراکز لیزر تهران

لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است وهمچنین در سال های اخیر تقاضا لیزر موهای زائد افزايش زیادی داشته است که همین امر باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی و همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی که یکی از بزرگترین مشکلات میباشد، می شود.

لیزر موهای زائد همانند هر تكنولوژى جديدی ممكن است مورد سوء استفاده قرار گیرد. بسيارى از افرادی كه بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبليغات يا قيمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد كردند را مأيوس كرده است.

 

عملکرد لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت میدهد و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند. اگر در هنگام لیزر موهای زائد در مراکز لیزرتهران ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری نخواهد داشت. به همین خاطر برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر در مراکز لیزر موهای زائد د رتهران، با فاصله های زمانی مشخص نیاز میباشد. با هر جلسه رفع موهای زائد د رمراکز لیزر تهران تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته و بالاخره بعد از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

 

laserclinics

انواع لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد  در مراکز لیزر تهران تاثیر گذار هستند که با تشخیص پزشک متخصص مراکز لیزر تهران برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود .

با توجه به رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر در مراکز لیزر تهران مورد استفاده قرار می گیرد:

 • لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
 • لیزر تور پالسی بالا
 • لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 • لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود
 • لیزر ND:YAG

بهترین لیزر برای رفع موهای زائد

 

ليزر الكساندرايت با طول موج ٧٥٥ نانومتر

لیزر الکساندریت (Apogee) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه های لیزر دنیا در مراکز لیزر تهران برای رفع موهای زائد میباشد، این لیزر توسط شرکت آمریکایی Cynosure ساخته شده و از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه، قابلیت تنظیم طول موج و میزان انرژی مورد نیاز برای درمان انواع مختلف مو و پوست است.

در میان روش های موجود در دنیا برای از بین بردن موهای زائد، این دستگاه دارای بیشترین کارایی و کمترین خطر میباشد. لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت در مراکز لیزر تهران برای طولانی مدت باقی خواهد ماند و هیچ عوارضی ندارد و انتظارات بیمار را نیز برآورده می‎کند.

 

laserclinics

 

لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر

این لیزر برای انواع پوست حتی پوست های تیره قابل استفاده میباشد و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌تواند موهای که زیر پوست قراردارند را همچنین از بین ببرد. در حال حاضر بهترین لیزر دایود؛ لیزر Lightsheer ساخت کمپانی Lumenis آمریکا است.

 ليزر ان دى ياگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠٦٤ نانومتر

اين ليزر براى رفع موهاى زائد در پوست‌هاى تيره و بسيارتيره (نوع ۵ و ۶) كاربرد دارد و استفاده از آن برای خاص مى‌باشد.

IPL

این دستگاه که به علت ارزان و در دسترس بودن و سهولت استفاده، بسيار رايج شده است اصلاً ليزر نيست و در واقع نور شديد پالسى است كه توسط يك لامپ گزنون توليد مى‌شود و مانند ليزر روى سطح پوست تابيده مى‌شود، اما هم از نظر تأثير روى موهاى زائد و هم تعداد جلسات درمانى با لیزر موهای زائد متفاوت است.

آیا لیزر موهای زائد آقایان کاربرد دارد؟

یکی از اهداف تکنسین های خبره انجام لیزر موهای زائد در مراکز لیزر تهران، راحتی و احساس امنیت بیمار است و برای رسیدن به این هدف والا، هرگونه مراقبتی را برای ایجاد تجربه ای مثبت از انجام لیزردرمانی در مراکز لیزر تهران برای بیمار فراهم می کنند. لیزر موهای زائد برای بدن مردان تکنیکی همراه با نتیجه های دائمی میباشد. لیزردرمانی برای موهای زائد بدن آقایان شامل حذف موهای زائد صورت، پشت، سینه، گوش و هر ناحیه دیگری که شامل موهای زائد باشد، می شود.

رشد مو شامل سه مرحله می شود: آناژن یا مرحله رشد، کاتاژن یا فاز خاموشی و تلوژن یا فاز ریزش.

 زمانی که فولیکول های مو در مرحله آناژن قرار دارند، لیزر موهای زائد بدن آقایان بیشترین اثربخشی را دارد. در هر زمانی، ۲۰% فولیکول ها در مرحله رشد هستند بنابراین لیزر می تواند ۲۰% از موهای زائد را در هر مرحله از بین ببرد. اشعه لیزر با گذر از پوست به گرما تبدیل شده و فولیکول ها را در مرحله رشد تخریب کرده و فرآیند رشد آنها را متوقف می کند.

 

laserclinics

 

چه انتظاری باید از لیزر موهای زائد بدن مردان در مراکز لیزر تهران داشت؟

وجود موهای زائد بر روی بدن می تواند علاوه بر کاهش زیبایی باعث آزار فرد نیز گردد که برای از بین بردن دائمی آنها می توان از لیزر در مراکز لیزر تهران، استفاده کرد. لیزردرمانی موهای زائد هم در آقایان و هم در خانم ها کاربرد زیادی دارد و به دلیل نتیجه ی مطلوب و موثر از روش های پرطرفدار رفع موهای زائد در نقاط مختلف دنیا به شمار می آید.

اگرچه لیزردرمانی در خانم ها علاقه مندان بیشتری دارد اما آقایان هم به منظور داشتن بدنی بدون مو و صاف نیز از لیزر درمانی در مراکز لیزر تهران می توانند استفاده کنند. موهای زائد درخانم ها به موهایی گفته می شود که به طور ناخواسته در نواحی غیرمعمول مانند زیرچانه و دو طرف صورت رشد کرده و باعث نا زیبایی و زشتی فرد می شود. اگر چه حذف موهای زائد برای آقایان کاربرد زیادی همانند خانم ها ندارد اما بعضی از آقایان نیز علاقمند به حذف این موهای زائد هستند.

لیزر درمانی روشی دائمی برای حذف موهای بدن آقایان محسوب می شود. لیزر درمانی موهای زائد در خانم ها و آقایان در روش ، تفاوت چندانی نداشته و با توجه به اینکه بدن آقایان از وسعت و مقاومت بیشتر مو برخودار است، به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها برای حذف موهای زائد در مراکز لیزر تهران نیاز دارند. چنانچه آقایان لیزر درمانی خود را در مراکز تخصصی لیزر تهران  با دستگاه پیشرفته و استاندارد توسط پزشک متخصص مو و پوست در مراکز لیزر تهران انجام دهند ، شاهد هیچ عارضه ای نخواهند بود.

به همین خاطر توصیه می شود که از لیزر کردن موهای زائد در باشگاه ها و مراکز غیرتخصصی که با وعده ی هزینه ی کمتر سلامتی و زیبایی فرد را به خطر می اندازند و از روش های غیر اصولی و علمی استفاده می کنند ،شدیدا اجتناب کنید.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان در مراکز لیزر تهران

افراد سود جو در مراکز غیرتخصصی، با هزینه پایین تر و افزایش تعداد جلسات لیزر درمانی علاوه بر افزایش نهایی هزینه ی کل به دلیل عدم رعایت استاندارد لیزر تاییده شده به پوست فرد ، موجب سوختگی ،التهاب ، عفونت و آکنه در مراجعه کنندگان می شوند.

هزینه لیزر موهای زائد بدن مردان نسبت به خانم ها بیشتر میباشد و همچنین باید توجه داشته باشید که این هزینه با توجه به تراکم موی زائد فرد ، وسعت ناحیه ، تعداد جلسات ، نوع دستگاه لیزر و مهارت پزشک متخصص مراکز لیزر تهران متفاوت خواهد بود.

افراد با موی تیره و ضخیم ، پوستی سفید و روشن نتیجه ی بهتری از لیزر درمانی را دریافت خواهند کرد.

در این افراد بدلیل کاهش ملانین در پوست و عدم جذب نور لیزر توسط آن ، شاهد سوختگی و التهاب پوست نخواهیم بود و برعکس موهای تیره به دلیل وجود ملانین با جذب بهتر لیزر، سوزانده و از بین خواهند رفت.

bodylaser

قبل از انجام لیزر موهای زائد، به این نکات توجه کنید:

اگر برنزه کرده اید، صبر کنید تا تاثیر آن از روی پوستتان برود، انجام لیزر در این زمان ممکن است باعث ایجاد تاول و سوختگی پوستی شود. توصیه می شود قبل از انجام لیزر موهای زائد، به مدت 4-6 هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
برای برداشتن موهای زائد در طول دوره درمان، بهترین روش استفاده از تیغ است پس استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون، موچین و بند را در این زمان کنار بگذارید. بهترین زمان تراشیدن موها 2 یا 3 روز قبل از انجام لیزر می باشد. استفاده از چشم بند محافظ روی چشم، به منظور جلوگیری از آسیب قرنیه یا شبکیه واجب میباشد. در صورت لزوم، اصلاح موی بخش مورد نظر به گونه ای که چند میلی متر روی پوست باشد. استفاده از ژل سرد یا ابزار سرد کننده مخصوص جهت محافظت از لایه های خارجی پوست و تسهیل نفوذ نور لیزر درون پوست.

پس از انجام لیزر به چه مراقبت هایی نیاز است؟

تا یک ساعت پس از لیزر از تمرینات بدنی سنگین خودداری کنید.
حداقل تا یک ماه و نیم پس از انجام لیزر، به مدت طولانی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. پس بهتر است در این مدت آفتاب گرفتن را فراموش کنید.
به منظور پیشگیری از آسیب های پوستی از ضد آفتاب با SPF 15 استفاده نمایید.
فراموش نکنید که قسمت های لیزر شده نباید دستکاری شوند.
پس از انجام لیزر از کرم های قوی و محرک که حاوی مواد شیمیایی مانند بنزوئیل هستند استفاده نکنید.

bodylaser

سوالات رایج

چه زمانی پس از لیزر می توان آفتاب گرفت ؟

متخصصان زیبایی توصیه می کنند پس از لیزر موهای زائد شخص به مدت سه ماه از آفتاب گرفتن پرهیز نماید.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

خیر، لیزر موهای زائد به هیچ عنوان دردناک نیست، اما در صورتی که شخص حساس باشد از پماد بی حسی استفاده می شود.

لیزر موهای زائد برای چه اشخاصی ممنوع است؟
بانوان باردار و شیرده
اشخاصی که بیماری های عصبی دارند.
اشخاصی که دارای زخم و یا عفونت فعال در ناحیه ی مورد لیزر هستند.
آیا لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی و باروری تاثیر می گذارد؟

خیر ، لیزر اگر در ناحیه زیر بغل و ناحیه بیکینی انجام شود هیچ تاثیر بر بافت سینه و تخمدان ندارد، هم چنین لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی تاثیری ندارد و اشخاص با آسودگی خیال می توانند به انجام لیزر موهای زائد بپردازند.

آیا برخی از افراد کاندیدهای مناسب تری برای لیزر مو نسبت به دیگران هستند؟

 لیزر در افرادی که دارای پوست روشن و موهای ضخیم و تیره (قهوه ای و سیاه) هستند بهتر عمل می کند. البته نتایج فوق العاده ای با افرادی در همه سطوح رنگ پوست و رنگ مو گزارش شده است- حتی بلوند، قرمز و یا موهای قهوه ای روشن! در حالیکه برخی به افرادی که دارای این رنگ موها هستند الکترولیز را توصیه می کنند و برخی دیگر فقط برای کسانی که موهایشان سفید است الکترولیز را توصیه می کنند.

bodylaser

چرا چند جلسه درمانی لیزر برای پاک کردن ناحیه از موهای زائد و ناخواسته نیاز است؟

مو در چرخه تکرار رشد می کند و تنها در فاز فعال رشد مو حاوی رنگدانه کافی برای جذب انرژی لازم برای غیرفعال کردن فولیکول مو است. هنگامی که مو در فاز خاموش است، رنگدانه کمی داشته یا بدون رنگدانه است و نمی تواند نور لیزر را جذب کند. هنگامی که برای لیزر اقدام می کنید، تمام فولیکول های موی با رشد فعال منطقه درمان غیر فعال می شوند. چند هفته بعد، برخی از موهای خفته شما به فاز فعال می رسند و شما جلسه بعدی را برای غیر فعال کردن این موها نیاز دارید. همانطور که این چرخه تکرار می شود، شما کاهش تعداد موها را احساس خواهید کرد.

چه تعداد جلسه درمانی حذف موهای زائد با لیزر نیاز دارم؟

اکثر شرکت های لیزر می گویند که برای رسیدن به یک ناحیه بدون مو ، شش تا هشت جلسه درمانی مورد نیاز است. بعضی از افراد پس از چهار جلسه درمانی از نتیجه راضی هستند و اقلیت کوچکی هستند که بیش از هشت جلسه نیاز دارند، اما این تعداد جلسات بسیار کمتر از چیزی است که شما در استفاده از الکترولیز، دیگر روش موثر حذف دائمی مو، نیاز دارید. دیگر روش های حذف موهای زائد، به شما در نهایت یک منطقه عاری از مو نخواهند داد.

مرکز لیزر تهران

laserclinis

مرکز لیزر تهران

مرکز لیزر تهران برای اراده خدمات لیزر در برطرف کردن مشکلات پوست، مو و… هستش که باید درباره انتخاب یه مرکز لیزر خوب، انواع خدمات و هزینه های اون، اطلاعات لازم رو به دست بیارید تا بتونید کلینیک خوب و قابل قبولی رو انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا این اطلاعات رو بهتون بدیم.

چه مواردی را باید در انتخاب مراکز لیزر تهران در نظر بگیرم؟

مهمتر از همه نوع دستگاه مورد استفاده و تخصص فردی است که نزد او اقدام به انجام لیزر موهای زائد خواهید کرد.

لازمست بدانید که دستگاه های لیزر متفاوتی با کیفیت و کارآیی متفاوت وجود دارد و اینکه گفته شود:

**دستگاه لیزر مورد استفاده برای لیزر موهای زائد، الکساندرایت یا به اختصار الکس است کافی نیست (الکس یا الکساندرایت نام عمومی لیزرهایی است که طول موج 755 نانومتر تولید می‌کنند). لیزر الکساندرایت ممکنست چینی، کره ای، ایتالیایی یا آمریکایی باشد.

** اینکه دستگاه لیزر موهای زائد چقدر مؤثر باشد و اینکه در چند جلسه بتواند موهای زائد را ازبین ببرد (نه اینکه برای مدت محدود رشد موها را به تأخیر بیندازد یا آنها را نازک کند) به کیفیت و فناوری پیچیده دستگاه لیزر تهران و کمپانی سازنده آن بر می‌گردد.

**مزیت منحصر به فرد مرکز لیزر موهای زائد تهران؛ استفاده همزمان از دو دستگاه لیزر برتر دنیا یعنی لیزر الکساندرایت جنتل‌لیز مدل ساخت کمپانی کندلای آمریکا و دستگاه لیزر دایود لایت شیر ساخت کمپانی لومنیس آمریکا، برای لیزر موهای زائد می‌باشد، در اختیار داشتن این دو دستگاه به مرکز لیزر تهران این امکان را می‌دهد که:

۱-حتی درافراد با پوست های سبزه و تیره، باموفقیت لیزر موهای زائد را انجام دهیم.

۲- در مواردیکه ممکنست موهای زائد نسبت به یک نوع لیزر مقاوم باشند، درمان را با لیزر دوم انجام دهیم.‎

 

laserclinis

لیزر مو های زائد چه مزیت های دارد ؟

 • بدون عارضه
 • در بین دستگاههای لیزر موهای زائد عوارض لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت بسیار کم است.
 • بدون درد
 • اگر لیزر موهای زائد با دستگاه بهترین دستگاه (Alex) آمریکا با پیشرفته ترین دستگاه خنک کننده صورت بگیرد بدون وجود هیچ گونه دردی می باشد و همچنین بصورت کاملا دائمی است.
 • اثر بخشی سریع
 • نیاز به هیچ نوع بستری نمی باشد و شما سریعا می توانید بعد از لیزر موهای زائد به فعالیت های خود ادامه بدهید.
 • در برابر روش های دیگر می تواند بدون ناراحتی و درد باشد .
 • این تکنولوژی توسط FAD برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است
 • پوست در این روش درگیر نخواهد شد
 • به وسیله لیزر موهای زائد ، رفع آنها اثر بخش تر می باشد
 • به سرعت می توان مناطق وسیعی را درمان نمود
 • در این روش تغییر رنگدانه و ایجاد زخم به ندرت اتفاق می افتد
 • از دیگر مزایای آن میتوان به :

 • این فرآیند به سرعت صورت می گیرد و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تاچند ساعت به طول بینجامد.
 • خوشبختانه بنابر مناطق حساس بدن قابل تنظیم می باشد و در لیزرموهای زائد زیر بغل عوارض آن بسیار کم است.
 • شما می توانید در فاصله ی کمی این نتایج را مشاهده کنید .
 • رفع موهای زائد به وسیله لیزر موهای زائد: یکی از روش های که می تواند به عنوان رایج ترین جراحی زیبایی معرفی کرد و در ایالت متحده آمریکا از آن استفاده می شود روش لیزر موهای زائد است که پس از از جراحی جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو به عنوان دومین جراحی به شمار می آید.

چگونه نوع پوست خود را تشخيص دهيم؟

متداول ترين طبقه بندى پوست، طبقه بندى براساس رنگ پوست و مو و چشم و واكنش پوست به نور خورشيد، انواع مختلف پوست به ۶ گروه تقسيم شده است،

نوع ١ : پوست بسيار سفيد و داراى كك ومك، موهاى قرمز، مردمك چشم آبى، پوست سريعاً در برابر آفتاب مى‌سوزد و هيچوقت برنزه نمى‌شود.

نوع ٢ :پوست سفيد و موهاى بلوند و مردمك چشم روشن، پوست در برابر آفتاب مى‌سوزد و به ندرت ممكنست برنزه شود.

نوع ٣ : پوست گندمى و موهاى قهوه اى، پوست در برابر آفتاب گاهى مى‌سوزد و خوب برنزه نمى‌شود. (در بعضى اهالى شمال كشور ديده مى‌شود)

نوع ٤ : پوست سبزه و موها و مردمكهاى تيره، پوست در برابر آفتاب خيلى خوب برنزه مى‌شود و بندرت مى‌سوزد (پوست بيشتر ايرانى ها از اين نوع است)

نوع ٥ : پوست قهوه اى تيره، تقريباً هيچوقت در اثر آفتاب نمى‌سوزد و شديداً برنزه مى‌شود. (در بعضى از اهالى جنوب كشور و بويژه در هند و پاكستان ديده مى‌شود)

نوع ٦ :پوست كاملاً تيره كه هيچوقت در اثر آفتاب نمى‌سوزد. (سياهپوستان)

laserclinis

به‌طور کلی، دو سیستم برای از بین بردن موی زائد در حوزه لیزر وجود دارد:

**سیستم لیزری :

از انواع مختلفی از امواج لیزر با طول موج‌های مختلف برای کاربردهای مختلف تشکیل شد‌ه‌اند. این سیستم گران‌تر و اختصاصی است و تاثیر بیشتر و عوارض کمتری در حوزه موبری دارد.

** سیستم غیرلیزری :

شامل سیستم‌های نوری تشدیدشده یا همان IPL هستند که در واقع، از طیف نوری 500 تا 1200 نانومتر سود می‌برند و این طیف نوری را به کمک فیلترهای مختلف تا حدودی باریک کرده‌اند و برای مقاصد مختلفی مثل موبری، جوانسازی، لکه‌بری و… استفاده می‌شود. این سیستم ارزان و در دسترس اما غیراختصاصی است.

به همین دلیل قدرت موبری آن کمتر و عوارض و احتمال درد، سوختگی و رضایت نداشتن بیمار حین کار با آن و احتمال بازگشت و رشد مجدد مو بیشتر است. همچنین امکان استفاده از این سیستم برای برخی انواع مختلف پوست وجود ندارد. در IPL نه‌تنها ریشه مو بلکه بافت‌های اطراف آن هم تخریب می‌شود و برعکس لیزرهای اختصاصی موبری که فقط بر ریشه مو اثر می‌گذارند، IPL بر بافت‌های اطراف هم اثر می‌گذارد و عوارض آن بیشتر است.

لیزر در تهران

انواع لیزر موهای زائد

ليزرها، براساس طول موج نورى كه توليد مى كنند، طبقه بندى مى‌شوند، مهمترين ليزر هاى موى زائد عبارتند از:

۱- ليزر الكساندرايت با طول موج ٧٥٥ نانومتر؛:

لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد در پوست های نوع 1، 2، 3 و 4 کاربرد دارد و در حال حاضر محبوبترین و شناخته شده ترین لیزر موی زائد در ایران است ولی نکته مهم اینست که تنها الکساندرایت بودن کافی نیست، بهترین و موثرترین لیزر الکس درحال حاضر، لیزر Gentlelase کمپانی کندلا آمریکاست که در مدل جدید یعنی Pro-U ؛ با استفاده از تکنولوژی خنک کننده DCD، مشکل درد و سوزش ناشی از لیزر موهای زائد را، برطرف کرده است و در عین حال آنقدر کارآمد و موثر است که در ۵-۳ جلسه موهای زائد را بطور کامل و دائمى از بین می‌برد.

لیزر آپوجی(Apogee) ساخت کمپانی cynosure آمریکا، لیزر الکس دیگر موجود در بازار ایران است. در واقع کمپانی cynosure و candela دو کمپانی برتر و رقیب در زمینه تولید لیزر الکساندرایت هستند ولی ازآنجا که Cynosure چندسالی است که هیچ نوآوری در زمینه لیزر الکس نداشته است بعد از عرضه لیزر Gentlelase مدل Pro-U توسط Candela و معرفی سیستم خنک کننده DCD، که باعث بی درد شدن لیزر موی زائد می‌شود، لیزر Gentlelase  محبوبیت بیشتری نسبت به Apogee پیداکرده است.

۲- لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر :

این لیزر برای تمام انواع پوست حتی پوست های تیره قابل استفاده است و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌تواند موهای زیر پوست را نیز از بین ببرد. در حال حاضر بهترین لیزر دایود؛ لیزر Lightsheer ساخت کمپانی Lumenis آمریکاست.

٣- ليزر ان دى ياگ (Nd-YAG) :

با طول موج ١٠٦٤ نانومتر؛ اين ليزر براى رفع موهاى زائد در پوست‌هاى تيره و بسيارتيره (نوع ۵ و ۶) كاربرد دارد و استفاده از آن محدود به موارد خاص مى‌باشد.

۴- IPL يا (intense pulse light) :

كه به علت ارزان و در دسترس بودن و سهولت استفاده، بسيار رايج شده است (بطوريكه نوع خانگى آن نيز در بازار موجود است) اصلاً ليزر نيست  و در واقع نور شديد پالسى است كه توسط يك لامپ گزنون توليد مى‌شود و مانند ليزر روى سطح پوست تابيده مى‌شود، اما هم از نظر تأثير روى موهاى زائد و هم تعداد جلسات درمانى با لیزر موهای زائد متفاوت است.

علت تفاوت IPL با لیزر موهای زائد آنست كه:

لیزر موهای زائد متشكل از پرتوهاى نورى موازى، تك طول موج و هم فاز است كه در نتيجه داراى انرژى و قدرت نفوذ بسيار زياد است ولى IPL شامل انواع طول موج‌هايى از نور مثلاً ( ٦٠٠ تا ١٢٠٠ نانومتر) است كه هم فاز نبوده و پرتوهاى آن كاملاً واگراست و مانند نور فلاش دوربين عكاسى در همه جهات پخش مى‌شود، بنابراين نمى‌تواند، انرژى كافى و قدرت نفوذ لازم به عمق پوست، كه براى از بين بردن سلول هاى مولد موهاى زائد، مورد نياز است را به خوبى لیزر موهای زائد، تأمين نمايد.

 

laserclinis

نكات منفى يك دستگاه ليزر موى زائد عبارتست از:

١- جلسات درمانى متعدد، كه منجر به افزايش هزينه درمان می‌شود

٢- اثر درمانى ضعيف يا كوتاه مدت روى موهاى زائد و شكست درمان به معنى برگشت موهاى زائد بعد از پايان جلسات درمانى

٣- عوارضى مانند سوختگى و تاول كه باعث ايجاد لك هاى پررنگ يا كمرنگ دائمى در پوست مى‌شود.

لیزر درتهران

آیا لیزر باعث سرطان می‌شود

عمق نفوذ لیزرهای اختصاصی موبری و نه IPL در حد چند میلی‌متر است و فقط تا ریشه مو نفوذ می‌کند و به بافت‌های داخلی نمی‌رسد. به همین دلیل تاکنون در مطالعات انجام‌شده هیچ گزارشی مبنی بر تاثیر سوء لیزر بر غده تیرویید، لنفاوی پستان و تخمدان‌ها اعلام نشده و نمی‌توان گفت لیزر عامل ایجاد سرطان یا ناباروری است.

ممنوعه‌های لیزر موهای زائد

تاکنون بر اساس مطالعات انجام‌گرفته هیچ‌ گونه عارضه‌ای در خانم‌هایی که سهوا در دوران‌ بارداری یا شیردهی از لیزر استفاده کرده‌اند، دیده نشده است. با این حال بهتر است خانم‌های باردار از انجام لیزر حین‌ بارداری خودداری کنند. انجام لیزر در بیماران مبتلا به اختلالات عصبی که در آن ممکن است بیمار جای لیزر را دستکاری کند یا بکند، ممنوع است.

افرادی که ساعت‌های متمادی به دلیل شغلی که دارند زیر نور آفتاب هستند باید قبل از اقدام به لیزر میزان مواجهه با نور آفتاب را کم و از ضدآفتاب استفاده کنند و بعد از انجام لیزر تا مدتی از قرار گرفتن در معرض نور بپرهیزند تا التهاب ناشی از لیزر در مواجهه با نور به تیرگی تبدیل نشود.

لبزر در تهران

در فواصل لیزر درمانی برای جلوگیری از هرگونه تغییر رنگ پوست باید از آفتاب پرهیز نمود.

اجتناب از آفتاب در زمان قبل و بعد از درمان از تحریک ملانوسیت‌ها و به دنبال آن از تغییرات رنگی پوست جلوگیری می‌کند.لذا پیشنهاد می‌شود که افراد از ۴ تا ۶ هفته قبل و نیز بعد از درمان با لیزر، از نور آفتاب دوری نموده، از ضد آفتاب‌ ها بطور منظم استفاده نمایند.

چه کسانی می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند

**تقریباً تمام افراد می‌توانند از لیزر ها برای کاهش موهای زائد خود استفاده نمایند.
گرچه بهترین نتایج در افرادِ با موهای تیره و ضخیم و پوست روشن دیده می‌شود.

**محدودیت در سنین مختلف و بین مردان و زنان در استفاده از لیزر، به منظور کاهش موهای زائد وجود ندارد.

**برای دست یافتن به نتایج مناسب ، معمولاً حداقل ۴ تا ۸ جلسه درمان با لیزر مورد نیاز می‌باشد.

**جلسات شارژ (تکرار لیزر) برای جلوگیری از رویش مجدد هر ۶ الی ۱۲ ماه یکبار برای بیشتر افراد الزامی است.

 

 

 آیا ممکن است بیماری های واگیردار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر منتقل شوند؟

بله، امکان دارد. در این زمینه گزارش‌هایی یافت شده است. در صورتی که دستگاه لیزر آلوده به ویروس زگیل یا ویروس‌های دیگر باشد امکان انتقال این ویروس فرد دیگر وجود دارد بنابراین شخصی که به این بیماری‌ها مبتلا میباشد حتما باید با پزشک خود در این مورد صحبت و ایشان را آگاه کند و استفاده از لیزر را تا زمان رفع ویروس و درمان بیماری به تعویق بیندازد.

 

laserr

 

چه کسانی نباید از این لیزر استفاده کنند؟

اشخاصی که باردار هستند و یا بیماری‌های عصبی دارند و امکان دارد جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغل‌شان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند و همچنین اشخاصی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند و از لیزر موهای زائد استفاده نکنند.

 

چگونه باید خود را برای لیزر موهای زائد بدن آماده کنید؟

اگر دچار مشکلات هورمونی هستید، قبل از شروع لیزر موهای بدن، به درمان هورمون هایتان بپردازید. هم چنین در صورت داشتن عفونت، بیماری های پوستی و یا تبخال در محل درمان نیز ابتدا باید به آنها رسیدگی کنید.

 • چند هفته قبل از جلسه لیزر نباید حمام آفتاب گرفته باشید.
 • دو هفته قبل از درمان با لیزر، درمان های دیگری مانند پیلینگ، نیدلینگ و … انجام نداده باشید.
 • در صورت مصرف هر گونه دارو و یا سابقه پزشکی با پزشک مشورت کنید.
 • 24 ساعت قبل از شروع درمان تنها از شیو کردن برای حذف کردن موهای ناحیه تحت درمان استفاده کنید. از روش هایی که باعث بیرون آمدن مو از ریشه می شود مانند: موچین، وکس و بند انداختن استفاده نکنید.
 • قبل از درمان از لوازم آرایش، کرم مرطوب کننده، عطر، دئودورانت و هیچ ماده دیگری در محل درمان استفاده نکنید، چراکه می توانند باعث ایجاد بروز مشکل در درمان و حساسیت شوند.
 • 24 ساعت قبل از درمان برای جلوگیری از مضطرب شدن کافئین استفاده نکنید.
 • برای درمان با بدن کاملا تمیز حاضر شوید و هرگونه آلودگی و چربی را از سطح پوست بشویید.

 

laserr

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر باید باشد؟

تعداد دفعات لازم برای لیزر بسته به چرخه ی رویش موها و همچنین دستگاه لیزر میباشد. به همین خاطر تکرار درمان برای از بین بردن موهای زائد بدن ضروری میباشد. تعداد فولیکول های فعال و طول فاز رشد موها متفاوت میباشد و در اولین جلسه درمان فقط به بعضی از فولیکول هایی که در فاز آناژن هستند، آسیب خواهد رسید. بعد از چند هفته، فولیکول هایِ فاز استراحت، وارد فاز رشد خواهند شد که مجددا جلسه درمانی برای آن ها باید تکرار شود. این روش می تواند از 10 دقیقه تا یک ساعت، بسته به اندازه ناحیه تحت درمان و همچنین دستگاه لیزر به طول بینجامد. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد می تواند 30 الی45 روز باشد. به این ترتیب، بعد از 6 الی9 جلسه، اکثر فولیکول های مو را در هر محل می توان با موفقیت کاهش داد. البته توجه داشته باشید که انجام لیزر به معنای حذف صد در صدی موها نمیباشد و نمی توان کاهش رشد موها را از جلسات اول انتظار داشت. برای دستیابی به نتیجه دلخواهتان باید جلسات لیزر موهای بدن را به صورت مرتب انجام دهید و مراقبت ها و نکات گفته شده را رعایت کنید. همچنین احتمال دارد برخی افراد زودتر و برخی دیگر دیرتر به این درمان پاسخ دهند پس نمی توان انتظار داشت نتیجه شما و دوستتان یکسان باشد!